Zuuraanval op peuter was bedoeld voor de moeder h i) k I 3 Moeilijk verhaal over bpm en CO2 levert chaos op in de showroom Zuinig in de folder Bron van de verwarring is een nieuwe emissietest: de Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure (WLTP) die de oude NEDC-test vervangt. Op 1 septem ber moeten alle auto's WLTP getest zijn, waardoor een realistischer beeld van het verbruik ontstaat. De NEDC liet fabrikan ten hun auto's qua CO2 -uitstoot veel mi lieuvriendelijker lijken dan ze waren. C02is in Nederland bepalend voor de hoogte van de aanschafbelasting bpm. Hoe hoger de uitstoot, hoe meer bpm. Au tomerken roepen het van de daken: koop nü, want de bpm wordt hoger. Een Opel Corsa wordt bijvoorbeeld vanaf 1 septem ber 1946 euro duurder, roept Opel. Re nault doet hetzelfde, de kleine Clio kan wel 3800 euro duurder worden door de hogere bpm, beweert Renault. Al is dat nog niet helemaal zeker, geeft de Renault- woordvoerder toe. Verkooppraatje In de showroom is de bpm het nieuwste verkooppraatje. „Ik kreeg bij Nissan een heel verhaal over uitstoot en prijsstijgin gen, waardoor auto's duizenden euro's duurder zouden worden. Hoeveel duurder de nieuwe Nissan Micra precies werd, wist hij niet", zegt Ingeborg Zorge uit Nieuwe Tonge. De ANWB krijgt heel veel vragen van leden over de autoprijzen na 1 september, maar heeft geen antwoord. „We weten het niet", zegt Annelies Tichelaar van de ANWB. „Het is zó complex, dat onze ex perts nog niet volledig duidelijk kunnen zijn." Het ministerie van Financiën zegt dat de bpm geen melkkoe mag worden. De tarie ven worden herberekend aan de hand van de nieuwe uitstootcijfers om op hetzelfde totaalbedrag uit te komen. Dit jaar komt er 2,1 miljard euro aan bpm in de schatkist. Als van alle nieuwe auto's de WLTP-tes- ten binnen zijn, wordt het bpm-tarief per gram CChdus verlaagd. Dat is pas ergens in 2019, want automerken zijn te laat be gonnen met testen en nu zijn er wacht rijen bij de laboratoria. Voorlopig wordt de bpm berekend door de nieuwe C02-uit stoot via een formule terug te rekenen naar de oude NEDC-uitstoot. Snapt u het nog? Ingeborg Zorge werd in de showroom ook duizelig van de afkor tingen waar de dealer mee strooide. Ze kocht de Nissan niet. Er is na 1 september nóg een categorie auto's met afwijkende bpm-belasting: de auto's die al gebouwd zijn en nog onder de oude regels vallen. Om de overgang van NEDC naar WLTP te overbruggen hebben autodealers tienduizenden nagelnieuwe auto's op voorraad. Alleen al de VKV Groep, met veertien Nissan/Renault showrooms, heeft bijna 1000 nieuwe auto's opgeslagen die nog onder de oude bpm-regels vallen. Die voorraad is twee keer groter dan normaal. Het is zo complex, dat onze experts nog niet duidelijk kunnen zijn Vooral auto's die bij de NEDC-test super zuinig leken (zie kader) vallen bij de nieuwe praktijktest door de mand. Met de voorraad hopen de automerken de tijd te overbruggen tot volgend jaar de nieuwe bpm-tarieven gelden die hopelijk gunsti ger uitpakken. „In theorie worden auto's duurder", zegt directeur Clem Dickmann van auto kenniscentrum Aumacon. „Of het in de praktijk zo uitpakt weten we op 1 septem ber. Het kan ook zijn dat importeurs met de marges van andere modellen schuiven om prijswijzigingen op te vangen." Deze week kreeg de C02 -klucht een nieuwe draai. Autofabrikanten proberen nu de C02-uitstoot juist zo hóóg mogelijk vast te stellen, waarschuwen EU-commis- sarissen Canete en Bienkowska. Dan zou het later eenvoudiger zijn om de auto's 'schoner' te maken. De Europese Com missie wil dat nieuwe voertuigen vanaf 202515 procent minder C02 uitstoten dan in de nulmeting. Een makkie als je nu te veel C02 opgeeft. A' 'S De vader zou de hoofdverdachte zijn. Hij is een 39-jarige asielzoeker uit Afghanistan, die elf jaar geleden samen met de moeder uit het door oorlog verwoeste land in Engeland aankwam. De man zou wraak heb ben willen nemen, omdat zijn vrouw hem verlaten had en hij zijn drie kinderen niet meer mocht zien. Buren vertellen dat het paar voor de scheiding ruzie had. Aanvanke lijk ging de vrouw gesluierd door het leven, maar de laatste jaren niet meer. Ze was vertrokken naar een onbekend adres, maar werd her kend door haar ex door een foto van een van de kinderen in een lokale krant. Na speurwerk van handlan gers zou de vader achter hun ver blijfplaats zijn gekomen. De vader, taxichauffeur in Wol- verhampton, zou voor de aanslag drie Slowaken hebben ingehuurd die de kost verdienen met illegale straatgevechten met blote vuisten. Een tweede Afghaan is ook gearres teerd in verband met de zaak. Het 3- jarige slachtoffer is samen met zijn moeder ondergebracht op een ge heim adres. Volgens de Engelse me dia was de moeder het beoogde slachtoffer, niet de kleuter. In Engeland wordt steeds vaker zuur als wapen ingezet. Het aantal aanvallen met bijtend zuur in Lon den is vorig jaar met 20 procent ge stegen naar 470. Volgens de Britse krant The Sun wordt slechts één op de vijf daders gepakt. Sinds 2014 is het aantal aanvallen verviervou digd. Uit cijfers van de Londense politie blijkt dat juli 2017 de ergste maand was met 91 gevallen van zuuraanvallen waarvan aangifte is gedaan, 's Zomers zijn er meer aan vallen. Slachtoffers zijn dan kwets baarder, omdat ze minder en lich tere kleding dragen. Drie keer meer mannen dan vrouwen moesten vo rig jaar worden behandeld in het ziekenhuis; de meeste slachtoffers waren onder de 30. Vooral bij ruzies tussen rivalise rende jeugdbendes werd met zuur gegooid. De meeste aanvallen had den plaats in de oostelijke wijken van Londen waar grote Aziatische gemeenschappen wonen. Dat laat ste kan worden verklaard uit het feit dat India en Pakistan al heel lang te maken hebben met zuur aanvallen. Oorspronkelijk door ja loerse echtgenoten die zo de schoonheid van hun ontrouwe vrouw wilden vernietigen. De Britse justitie straft zuuraan vallen tegenwoordig al strenger. Een Londenaar die veertien men sen verwondde in een nachtclub, kreeg 20 jaar cel. vrijdag 27 juli 2018 GO Auto snel duurder! Toch? Autoverkopers proberen consumen ten te verleiden om voor 1 september een nieuwe auto te kopen. Na die datum worden auto's veel duurder, zeggen ze. Maar is dat wel zo? Ton Voermans Den Haag -Annelies Tichelaar, ANWB Door de politie verspreide beelden van de verdachte, foto politie De aanval met bijtend zuur op een 3-jarig jongetje in een En gelse supermarkt lijkt een mis lukte afrekening te zijn geweest met de moeder van het kind. Het kind is inmiddels uit het zieken huis ontslagen. Bob van Huët Rotterdam Dealerorganisatie VKV Groep heeft 1000 auto's op voorraad die onder de oude bpm-regels vallen. FOTO KOEN VERHEIJDEN De oude NEDC- test bood ruimte om te rommelen in de windtunnel. Dit gesjoemel was decennia lang toegestaan en maakte auto's 30 procent zuiniger dan op de weg: Smalle, heel hard opge pompte ban den Naden dicht- gekit Tergend langzaam accelereren Buitenspie gels inklappen Speciale olie voor minder wrijving Airco uit Accu niet bijladen Testen van de lichtste versie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3