7 Ooit had ik een mensen schedel in huis. Legaal, hoor derblad en dat past niet bij elkaar. Het ponybeentje is compleet tot aan de knie, of om in de officiële termen te blijven, de carpus. Dat betekent dat ze een hoefje heeft, een straalbeentje dat in het midden van de hoefzool zit, de kleine tussengewrichtjes kootbeen en kroonbeen, een pijp- been met zelfs de twee griffelbeen tjes aan de zijkanten van het pijp- been en het kniegewricht. Wat Daniëlle het mooiste vindt aan haar zowel hobby- als beroeps matige interesse voor anatomie en fysiologie van het lichaam, is dat niets op zichzelf staat. „Het is prach tig om te zien hoe alles met elkaar in verbinding staat. Elk onderdeel in het naar een klant om dingen duidelijker te maken. Voor haar werk als mas seur is de informatie die ze uit haar bottenverzameling haalt waardevol. Ze wil weten wat ze voelt onder haar handen. En een bot heeft soms ook aangeboren afwijkingen. Die verkla ren weer waarom iets soms niet nor maal functioneerde toen een dier nog in leven was. Omdat Daniëlle vond dat er in de paardenopleiding nog veel vragen onbeantwoord bleven, is ze verder gaan leren in humane sportmassage. Sinds 3,5 jaar behandelt ze naast paarden ook mensen. Ze zou dan ook nog best graag een menselijk skelet - een kunststof variant dan, want een echte mag volgens haar niet - in huis willen hebben. „Ooit had ik een mensenschedel in huis. Legaal, hoor! Helaas heb ik die weggegeven en daar heb ik nu best spijt van." lijfis belangrijk." Met haar massa ges zoekt ze problemen in het lichaam op en maakt ze on der ander bindweefsel en spieren los. Door haar bot- tenstudie en uitgebreide kennis van anatomie weet ze precies waar zenuwbanen, pe zen en spieren lopen. Het komt soms voor dat ze een paarden- schedel of een ander onderdeel meeneemt vrijdag 27 juli 2018 Daniëlle Wassink-Braat laat haar bottenverzameling zien. foto's ernesta verburg Het onderbeen van een paard. T De twee eerste paardensche- dels van Daniëlle. Een van een ouder en een van een jong paard. De schoftwervels van een paard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39