Help! Ik wil helemaal niet door de tunnel U 'Kalm blijven, ook al zitten de gasten te wachten' 'Veel water en tussendoor wat bouillon drinken' 3 Af en toe ga ik even in de koelcel staan Het is net twaalf uur geweest. Douwe Nouse heeft een hoofd zo rood als een biet. De kok van strandpaviljoen Brooklyn Beach in Domburg zweet zich deze dagen een ongeluk in de warme keuken. Het is er te gen de veertig graden, ook al staan alle deuren open. „Het is niet te har den." Om zijn werk aangenamer te maken, legt Nouse regelmatig een natte doek over zijn hoofd. Hij houdt elke twee uur even pauze. „En af en toe ga ik even in de koelcel staan. Daar moet ik toch zijn. Heerlijk is dat." Zijn leidinggevende Astrid van Dijk heeft voorzorgsmaatregelen genomen. Medewerkers krijgen ijsjes, extra fris drank en kunnen eten wat ze willen. „Als ze te moe worden, mogen ze altijd even gaan zitten of een duik in de zee ne men." Op donderdagavond houdt Brooklyn Be ach altijd barbecue-avond. Vanwege de hitte hoefde Nouse gisteravond geen andere maaltijden te be reiden in de keuken. Hij kon zijn werk daardoor groten deels buiten uitvoeren. „Dat scheelt, want er staat buiten een lekker windje." En de belang rijkste remedie? „Kalm blijven, ook al zitten de gasten te wachten. Wij zijn ook maar mensen die moeten werken in de hitte. Dan duurt het maar een paar minuten langer." Hoe warm het ook is, Jeremy Lievense blijft lachen. Goed insmeren, veel drinken en tussendoor wat bouillon drinken. Dan komt de mede werker van strandpaviljoen Zuid-Zuid-West in Renesse de dag wel door. Een korte broek? „Die draag ik niet. Daar heb ik veel te witte be nen voor", zegt hij lachend. Lievense loopt zelf met dienbladen, maar geeft ook leiding aan de bediening in het strandpaviljoen. Hij heeft tijdens de hittegolf twee extra medewerkers ingezet. „Daardoor hoeft het per soneel minder hard te lopen. De medewerkers ne men extra pauzes: om de twee uur moeten ze vijf a tien minuten gaan zitten. En iedereen heeft een half uur etenspauze. Ze hebben een eigen terras in de schaduw, zodat ze even tot zichzelf kunnen komen." Zwaar? „Het valt best wel mee hoor. Je hebt hier een zeewindje en af en toe eten we een waterijsje. We hebben het eigenlijk heel erg naar ons zin." Je moet wel erg hebben zitten sla pen achter het stuur wil dit je over komen. Toch gebeurt het dagelijks. „Het komt zo'n één of twee keer per dag voor dat mensen verkeerd rij den", laat een woordvoerster weten. „Het staat een aantal keer voor het Tolplein en voor de Oostbuis rich ting Borssele aangegeven dat er tol aan komt en dat er een laatste afslag nadert. We kunnen geen bepaalde reden opgeven waarom mensen dan alsnog verkeerd rijden en bij het Tolplein uitkomen, terwijl ze niet door de tunnel willen. Kwestie van niet opletten of de borden niet lezen." Er is nog een slagboom waardoor mensen weer naar de andere kant van de weg kunnen. Angst Ook komt het voor dat automobi listen niet door de tunnel durven vanwege tunnelangst. „Dit komt echt maar een paar keer per jaar voor. Hier houden we geen cijfers van bij. Als mensen met tunne- Het komt zo'n één of twee keer per dag voor dat mensen verkeerd rijden langst bij het Tolplein komen, doen we de slagboom open en mogen ze terug. Als mensen voor de Oostbuis richting Borssele tunnelangst krij gen, kunnen ze via onze dienstweg net voor de tunnel het tunneldak weer op en kunnen ze draaien." Maar ze maken meer mee bij de Westerscheldetunnel. Zoals auto mobilisten die hun creditcard of pinpas vergeten. Als je daar achter komt in de tunnel heb je wel een probleem. Gevonden voorwerpen Gelukkig is er de afdeling gevonden voorwerpen. „Het meeste wat wordt gevonden of vergeten, zijn toch wel pinpasjes en creditcards. Die worden door ons bewaard en mensen kunnen die komen halen. Als je door de creditcardlaan rijdt, kan het bijvoorbeeld voorkomen dat je je pasje per ongeluk laat zitten en dat heb je dan pas later door. Dat komt in het toeristenseizoen iets meer voor. Naast pasjes, worden er ook bijvoorbeeld sleutels gevonden en afgegeven." Het is op zich niet heel opmerke- Het meeste wat wordt gevonden, zijn toch wel pinpasjes en creditcards lijk dat er spullen worden gevon den. „Want er lopen hier natuurlijk ook mensen bij de bushaltes en over de brug naar de andere kant van het Tolplein bijvoorbeeld", zegt de woordvoerster. vrijdag 27 juli 2018 een duik in de zee Douwe Nouse. FOTO LEX DE MEESTER Jeremy Lievense FOTO ERNESTA VERBURG -Douwe Nouse Het zal je maar gebeuren. Niets vermoedend rijd je op de N62 en opeens doemen er tolpoortjes op. Je hebt alle borden over het hoofd gezien en ook de laatste afslag gemist. Dan blijkt ineens dat je geen kant meer op kunt en je ziet dat je een tunnel in moet: de Westerscheldetunnel. Maar dat wil je helemaal niet! Zeeuws-Vlaanderen lonkt, maar je blijft toch liever op de Beve- landen. Maurice Steketee Borssele -Woordvoerster Westerscheldetunnel -Woordvoerster Westerscheldetunnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35