Sportverenigingen vrezen voor hun grasvelden Vanuit de lucht is goed te zien wat de aanhoudende droogte met sportvelden doet. Bij voetbalvereni ging Zeelandia Middelburg bij voorbeeld zien de velden, op het hoofd- en kunstgrasveld na, er dor en droog uit. Ook andere clubs zien de velden hard achteruit gaan. „We hebben het gras van groen, naar geel, naar bruin zien verande ren", vertelt Rob Droppert. Hij is bij voetbalvereniging MZC11 in Zierik zee verantwoordelijk voor facili taire zaken. De voetbalvereniging heeft vier wedstrijdvelden, een trainingsveld en een kunstgrasveld. Vorige week is de selectie al begon nen met trainen. „Dat gebeurt op het kunstgrasveld. Het is een geluk dat we dat hebben." In de week van 6 augustus begin nen ook de andere ploegen weer. Althans, dat is de bedoeling. Maar of dat door kan gaan, is de vraag. Droppert: „Velden zijn niet alleen dor, maar ook knetterhard. Als deze droogte aanhoudt, heb je halver wege het seizoen geen fatsoenlijk veld meer over. Het is een extra re den om met de gemeente te gaan praten over een tweede kunstgras veld." Of velden nog op tijd herstel len, is afwachten, zegt Droppert. „Valt er ineens een plons water, dan kan het hard gaan. Maar de voor- We hebben het gras van groen, naar geel, naar bruin zien veranderen spellingen wijzen daar nog niet op. Als het zo blijft, voorzie ik dat de competitie later moet beginnen." Ook rugbyclub Oemoemenoe in Middelburg vreest het ergste. „In juli trainen we nooit op het veld om het rust te gunnen", vertelt Miriam Wasterval. „Normaal gesproken spelen we vanaf augustus weer op het veld. Ik zie dat nu niet gebeuren. Ook is het de vraag of de eerste wedstrijd, 25 augustus, door kan gaan." Omdat de rugbyers nu toch niet op het veld kunnen, trainden de se nioren 1, heren 2 en de dames gis teravond op het badstrand in Vlis singen. Creatief Bij VV Terneuzen zijn de zorgen nog niet zo groot. „We hebben de hele tijd gesproeid", vertelt waar- nemend-voorzitter Kees Pichal. „We hebben ook nog even de tijd. De selectie kan gebruikmaken van het kunstgrasveld. En de recrea tieve ploegen beginnen pas na de vakantie. We gaan zien wat het brengt. In het ergste geval zullen we creatief moeten omgaan met het kunstgras." Voetbalclubs hebben nog niet massaal gebeld naar de KNVB in Zeist vanwege gortdroge en onbe speelbare velden, zegt woordvoer der Lisanne Schellens. „Het is lastig om te zeggen dat competities in ge vaar zijn. We hebben nog niet van clubs gehoord dat velden er zo erg aan toe zijn dat de competitie later moet beginnen. We houden dat na tuurlijk in de gaten. Maar zolang clubs bij ons niet aan de bel trek ken, kunnen we niet anders dan hen informeren over hoe ze velden zo goed mogelijk kunnen onder houden." It vrijdag 27 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Het complex van Zeelandia Middelburg. Op het hoofdveld en kunstgrasveld (rechtsboven) na zien de velden er droog en dor uit. foto peter buteijn Sportverenigingen dreigen in de problemen te komen door de droogte. Want grasvelden zijn inmiddels veranderd in kleine woestijnen. „Als het weer zo blijft, voorzie ik dat de competi tie later moet beginnen", vreest Rob Droppert van voetbalvereni ging MZC11 in Zierikzee. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Rob Droppert De rugby'ers van Oemoe menoe kunnen niet op de vel den terecht en trainen daarom op het strand. FOTO LEX DE MEESTÉR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33