Elektrotheraoie Pistool Seyss- Inquart duikt op bij museum 'Drempeltje' in asfalt Vlaketunnel door hitte 2 MAAN LEO Column Afgelopen week was ik op fietsvakantie in tropisch Nederland. Als je per dag zo'n vijf uur op de fiets door brengt, heb je nogal wat tijd over. Tijd om de fietsende medemens te bestuderen bijvoorbeeld. Dit jaar viel mij iets nieuws op: er zijn ver schillende categorieën mensen met elektrische fietsen. berijden fier hun elektrische fiets, met een zeker triomfantelijk air zelfs. Op geen enkele manier pro beren ze te verhullen dat ze niet geheel zelf verantwoordelijk zijn voor de voortstuwing van hun rij wiel. Deze mensen zetten hun fiets in de lichtste versnelling en laten het niet-zo-geheime mo tortje al het werk doen. Hun be nen gaan slechts af en toe ietwat achteloos op en neer. Zij schamen zich voor het feit dat ze een elektrische fiets hebben. Een grote fietstas verhult de accu onder de bagagedrager. Om hun sportief falen te compenseren dos sen ze zich uit in de meest exube rante tenues. Ze dragen niet slechts een wielrenbroekje, nee, ook een blits shirt, handschoentjes en fietsspecifieke hoofdbedekkin gen zijn van de partij. Alles om aan te geven dat ze toch echt wel een sportieve inspanning leveren. trotse mannen slimme vrouwen - veelal stellen die de 65 gepas seerd zijn. Zij zeilt soeverein over 's lands wegen op haar elektrische vélocipède. Ontspannen geniet zij van het landschap. Een paar meter achter haar doemt haar hijgende man op. Hij heeft geen elektrische fiets. De zweetdruppels parelen in zijn fronsrimpels, zijn lippen zijn gedrapeerd in een verbeten grim lach. Hij geeft geen kik, dat ver biedt zijn eergevoel hem, maar het is duidelijk dat hij het volgend jaar tot de beschroomden behoort en dat zij samen slechts luttele va kanties verwijderd zijn van de schaamtelozen. Om hun sportief falen te compenseren dossen ze zich uit DESTELLING Vandaag: Ik sport het liefst bij een club Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN O? VAKANTIE WAT HEE JE &AT M N PRECIES PORTEMONNEE GEZESb? IS GESTOLEN Werkloosheid in Zeeland het laagst Tbs van Goesenaar die pomphouder doodde verlengd MIDDELBURG Straf voor betasten stiefdochter Door de extreme warmte is het as falt van de A58 bij de uitgang van de Vlaketunnel in de richting van Goes vier a vijf centimeter omhoog geko men. Rijkswaterstaat spreekt van een onacceptabele situatie die zo spoedig moet worden verholpen. Toeristen richting de Zeeuwse kust en andere weggebruikers voel den de afgelopen dagen een schokje bij het uitrijden van de tunnel „Als gevolg van de warmte is ter hoogte van de aansluiting van de tunnel met het gewone wegdek het asfalt vervormd", legt woordvoerder Ed win de Feijter uit. Volgens hem is enige vervorming bij de uitgang normaal omdat be paalde delen van de weg continu in de hete zon liggen en andere delen juist niet. „Over een oppervlakte van 25 bij 15 meter is er een opstu wing van vier a vijf centimeter ge constateerd. Dat is niet acceptabel en moet zo spoedig mogelijk wor den gerepareerd." De herstelwerkzaamheden vin den deze week in de nachtelijke uren plaats, mogelijk vannacht al. „Waarschijnlijk zal de A58 er even voor moeten worden afgesloten en moet het verkeer omrijden via de Vlakebrug." Het wapen is afkomstig van nabe staanden van een Nederlander die als 27-jarige, na de bevrijding van Eindhoven, als tolk in dienst was getreden van de geallieerden. Seyss-Inquart, de hoogste Duitse autoriteit in Nederland, werd in 1945 door de geallieer den gearresteerd. De tolk kreeg het wapen van Seyss- Inquart mee als souvenir, omdat hij uit Nederland kwam en Seyss-Inquart tenslotte rijks commissaris voor bezet Nederland was. Tot aan zijn over lijden bewaarde hij het wapen thuis, waarna het bij één van zijn kinderen terechtkwam. Op een gegeven ogenblik kwam het wapen weer tevoorschijn en werd besloten het pistool te schenken aan het Bevrijdingsmuseum Zee land. Het Bevrijdingsmuseum Zeeland zal het wapen overdragen aan het Nationaal Militair Museum (NMM) in Soesterberg. Het NMM heeft in zijn collectie onder meer het uni form van Seyss-Inquart. Na de oorlog werd Seyss-Inquart ter dood veroordeeld door het In ternationaal Militair Gerechtshof in Neurenberg wegens oorlogsmis drijven en misdaden tegen de men selijkheid. Op 16 oktober 1946 werd hij opgehangen. De tolk kreeg het wapen van Seyss-Inquart mee als souvenir vrijdag 27 juli 2018 Zo zijn er de schaamtelozen. Zij Voorts zijn er de beschroomden. De laatste categorie zijn de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik vind deze zomer geweldig 877 stemmen Eens I GOES Voor het eerst is de werkloosheid in Zeeland lager dan in 2008, het jaar waarin de financiële crisis begon. Momenteel is 3,1 procent van de be roepsbevolking werkloos. Zeeland telt daarmee (opnieuw) de laagste werkloosheid van alle provincies, direct gevolgd door Utrecht (3,2 procent werklozen). Groningen heeft met 5,3 procent de meeste werklozen. In Zeeland, Limburg en Gel derland is het aantal werklozen nu lager dan in 2008. Zes provincies zit ten daar nog boven. MIDDELBURG De tbs met dwangverple ging die de 40-jarige Goesenaar M. T. in 2002 naast tien jaar cel in no vember 2002 kreeg op gelegd, moet met een jaar worden verlengd. De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren beslist. T. werd in 2002 veroor deeld voor een gewa pende overval, waarbij hij een man doodde. Gewa pend met een mes en vuurwapen overviel hij in november 2001 het BP- station bij hem in de wijk. De exploitant daarvan, de toen 50-jarige Gillis Brouwer, werd daarbij neergestoken en over leed ter plaatse aan zijn verwondingen. De 50-jarige R. D. uit Kloosterzande is voor het plegen van ontucht met zijn stiefdochter veroordeeld tot een taakstraf van 200 uur en een voorwaardelijke celstraf van vier maan den. Dat heeft de recht bank in Middelburg gis teren bepaald. Ook moet hij een schadever goeding van 834 euro betalen. D. werd ervan verdacht in 2012 zijn toen 14-jarige stiefdoch ter ontuchtig te hebben betast. Volgens D. zou het kunnen zijn dat hij per ongeluk haar bor sten had aangeraakt tij dens stoeien en eve neens per ongeluk haar schaamstreek tijdens wrijven over haar been. Stef Traas van het Bevrijdingsmuseum met het pistool van Seys- Inquart. foto's lex de meester Joeri Wisse Vlake elteuike IINKLIJ Het pistool van Arthur Seyss- Inquart, in de Tweede Wereld oorlog de rijkscommissaris voor bezet Nederland, is opgedoken bij het Bevrijdingsmuseum Zee land in Nieuwdorp. Theo Giele Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2