EO in actie tegen plannen NPO u ANGELA KIJKT EVEN GEENTV FOREVER YOUNG FESTIVAL VOOR 65-PLUSSERS Muziek, theater, cabaret en workshops zijn de ingrediënten van de tweede editie van Forever Young Festival, waar alleen 65-plussers mogen komen. Met stoelen, scootmobielen en meer wijn dan bier. Hoofdrol Leontine in First Kiss Frank krijgt nieuwe show In tv-spotjes, uitgezonden tijdens de STER-re- clameblokken, roept EO-directeur Arjan Lock kijkers op om voor een tientje per jaar lid te wor den. Ondertussen zien we beelden van The Pas sion, De Kist en De Verandering. De spots - 'word lid voor een christelijk geluid' - verschijnen vanaf maandag geregeld op NPO t en NPO 2. Op de vraag of lid worden van een omroep nog wel van deze tijd is, antwoordt EO-woordvoer- der Cornelis Vlot: „Vergeet niet dat momenteel nog ruim drie miljoen mensen omroeplid zijn. Hoe meer draagvlak, hoe groter de zeggings kracht en sterker het signaal." Het budget voor tv-programma's met een reli gieuze inslag slinkt, als het aan de NPO ligt, van 9 miljoen naar 4 miljoen euro. Als gevolg daar van zouden De Grote Bijbelquiz, De Verandering en Van Harte sneuvelen en is een ontslaggolf on vermijdelijk. „De NPO miskent de waarde van zingeving", aldus Lock eerder in deze krant. De publieke omroep moet volgend jaar van mi nister Arie Slob (Media, Christenunie) 62 miljoen euro bezuinigen. Meer omroepen maken zich grote zorgen. Ook programma's als Brandpunt+ (KRO-NCRV), Tegenlicht (VPRO) en Andere Tij den (NTR) worden bedreigd. Vlot: „De campagne is bittere noodzaak, omdat de NPO disproportioneel bezuinigt op levensbe schouwelijke titels van de EO. Een kwetsbaar genre dreigt grotendeels te verdwijnen. Dit doen we dus niet voor de lol." De omroep laat ook weten juridische stappen te zetten zodra de NPO zijn plannen formeel maakt. Naar verwachting gebeurt dit volgende maand. De aanstaande campagnespots worden volgens de EO betaald uit reeds bestaande omroepbudgetten voor marketing en communicatie. Quote van de dag Ik zou 'ja'zeggen als ze me vragen De oudste bezoeker vorig jaar op het Forever Young Festival was 99 jaar. „En het mooie", grijnst organisator Sietse Dugour, „ze had haar kaartje zelf online besteld." Ruim 6000 ouderen bezochten vorig jaar de eerste editie van Forever Young Festival, een evenement dat alleen toegankelijk is voor 65-plus- sers. En ze genoten volop van hun dag met muziek, theater, cabaret en workshops. Natuurlijk is het festival uniek. Zo staan overal stoelen, gaat wijn harder dan bier en zijn er geen dixies maar luxe toiletten. Je kunt naar binnen door twee gescheiden ingangen. Een 'gewone' en eentje voor rolstoelers, rollators en scoot mobielen. „Om lange wachtrijen te gen te gaan", verklaart Dugour. Zijn geesteskindje was een probeersel. Een festival met als uitgangspunt: het te gengaan van een zaamheid onder de ouderen. „Bij elke activiteit probeer den we mensen met elkaar in contact te brengen." De vraag naar kaarten groeide zo dat de organisatie deze zomer voor uitbreiding zorgde. Op 22 augustus zijn op De Es planade in Almere 10.000 bezoekers welkom. „We zijn bijna los", zegt Dugour. Hij is verheugd dat het ou- derenfestival bezig is een vast plekje te verwerven op de kalender tussen evenementen als Pinkpop, Dance Valley, Pukkelpop en Lowlands. Terecht, vindt Francois Boulangé, vorig jaar en ook dit jaar als presenta tor was verbonden aan het festival. Hij is, net als EO-presentator Bert van Leeuwen, ambassadeur. „Als ik zag hoe veel mensen zoveel plezier hadden vorig jaar. Het is een uniek Het festival is gewoon op woensdag. De meesten hoeven niet te werken, festival, want de ouderen zijn echt mét elkaar, al mogen ze wel een be geleider meenemen. En wat ook helpt: het is gratis." Kaartjes zijn online te verkrijgen en denk niet dat 65-plussers die weg niet kennen. „Senioren zijn de groot ste doelgroep van Facebook? We zijn op sociale media, werken samen met Omroep MAX, maar hebben ook zorginstellingen aangeschreven." Dugour kreeg hartverwarmende re acties na de eerste editie. „Wij rich ten ons niet op de problematiek, maar juist op de leuke dingen van het leven." Die zijn er in Almere in over vloed. „Een breder programma dan Lowlands", vertelt Dugour. Hij wijst op een gevarieerd muziekaanbod - van klassiek en chansons tot country, pop en rock - en optredens van ar tiesten uit het theater en cabaret, op een show van Hans Hazan, op ker misattracties als de rups en het reu zenrad, lezingen en een 'hilarische' bingo met Hennie Huisman. „Er zijn diverse work shops, van breien tot jammen", ver volgt ambassadeur Boulangé. „En be zoekers konden zich dit jaar in schrijven voor een talentenjacht. Kun nen ze straks zelf het podium op. Om te goochelen, zingen of een instrument te bespelen." Ook vrij ongebruikelijk: het festival wordt 'gewoon' op een woensdag ge houden. „Waarom niet?", zegt Bou langé met een lach. „De meesten hoeven niet te werken, hè." De organisatie die helemaal afhan kelijk is van sponsoren en donateurs, heeft goed geluisterd naar de kritie ken van vorig jaar. „Het hoofdpo dium was in een tent", vertelt Bou langé. „Daar ging 's morgens ieder een zitten en kwam niemand meer van zijn stoel, maar daardoor kon niemand er meer bij. Dit jaar is er een open podium." De identiteitscontrole bij de entree is strenger, waarschuwt Dugour. „Vorig jaar is ook een aantal ook 63'ers en 64'ers naar binnen gesneakt. Ik snap dat ze het festival ook graag bezoeken, maar we moeten een lijn trekken." Beveiligers zijn er overi gens in overvloed - dankzij de festi valnormen - maar zij hebben het rustig. „Vorig jaar was er één inci dent. Een vrouw had haar insuline niet op tijd ingespoten." En een drugscontrole bij de ingang heeft geen enkele zin, grapt Boulangé tot slot. „Die oudjes slikken zo veel. Daar is geen beginnen aan." Voor informatie of kaarten: https://www.foreveryoungfestival.nl/ vrijdag 27 juli 2018 FILM Leontine Bor- sato speelt samen met G7"S7"-actrice Caroline De Bruijn en Stijn Fransen een hoofdrol in de Nederlandse film First Kiss. De film over een cosmeticabe drijf verschijnt in november. RADIO Frank van der Lende is vanaf 3 september weer op werk dagen te horen op 3FM. De dj die eerder in de middag uitzond, gaat nu naar de avond. Hij krijgt het tijdslot van Sander Hoo- gendoorn, die verkast naar de ochtend. Een beeld uit de campagne. De Evangelische Omroep (EO) begint onder de slogan 'Juist nu het er op aankomt' een campagne op tv als protest tegen de NPO. Het overkoepelende orgaan van de publieke omroep wil namelijk het budget voor levens beschouwelijke programma's halveren. Gudo Tienhooven —Acteur Henry Cavill Superman laat in een gesprek met Yahoo! Films weten dolgraag James Bond te wil len spelen, na het vertrek van de hui dige 007-vertolker Daniël Craig. Dennis Jansen Frangois Boulangé (64)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28