BINNEN&BUITEN La balconia BINNEN BUITEN 27 VOLLE BAK Hieke klust buiten Zorgvuldig (of iets minder zorgvuldig) ingepakte kofferbakken en volge- stapelde achterbanken: we zien ze de komende weken overal. Wij vragen: mogen we even kijken? Je hebt types die zorgeloos op vakantie gaan met enkel een creditcard op zak, want 'alles is daar toch ook te koop'. En je hebt types die het zekere voor het onzekere nemen en liefst drie extra paar schoenen meenemen, het paspoorttasje nóg een keer checken en ook maar die re genjas achterin de auto gooien, want 'steldat Kees en José zijn types uit die laat ste categorie. Zo ligt in de kofferbak van hun Renault Scenic een heuse koelkast. Kees vertrouwt het twintig jaar oude caravankoelkastje niet meer. José: „Ik dacht: moet dat nou? Zo'n hele koelkast mee? Maar de ca ravan is op leeftijd, zul je net zien." „Nou, wat extra koelkastruimte is so wieso wel prettig", praat Kees de boel een beetje recht. En wat is dat voor tas onderop de achterbank? „Dat zijn twintig extra boeken, voor als de e-reader het be geeft", vertelt José. „Wij zijn boeken- vreters: op vakantie lezen we een boek per dag. Sinds vorig jaar hebben we een e-reader, maar als die er mee ophoudt, zijn we ontheemd." Verder steekt een dikke Michelin- gids met wegenkaarten uit de zijkant van het bijrijdersportier. „Vorig jaar hield de TomTom er opeens mee op, midden in Frankrijk. Dan kun je maar beter een goede kaart bij je heb ben", legt Kees uit. En dan is er ook nog ruimte voor een plastic bak vol geraniums. Ze zijn voor de Franse boer op wiens terrein hun caravan gestald staat. José: „We nemen altijd wat voor hem mee. Kaas, stroopwafels, plastic tulpen die bewegen op zonne-energie, van de Action. De laatste keer dat we bij hem waren, was zijn vrouw net over leden. Toen stond hij met gebogen hoofd tussen zijn plantjes te schoffe- Als de e-reader ermee stopt, zijn we ontheemd len. Daarom dachten we: we nemen bloemen voor hem mee." De inpaktaken zijn duidelijk ver deeld. Kees: „Ik doe de auto." José: „En ik doe de tassen." Ze weten waar ze aan toe zijn, op camping Fillament komen ze al meer dan tien jaar. Kees: „Als we er aankomen is het: hé, Kees en José zijn er weer! We kennen ie dereen en kunnen lekker onszelf zijn. Zoals ik er nu bijloop, ben ik op de camping al overdressed." Kees knikt naar zijn sportbroek met polo. „Ik WIE? moest voor dit interview een shirtje aan van mijn vrouw." In de tas zit ook een dikke recep tenmap: sinds een tijdje volgen Kees en José een koolhydraatarm dieet. José: „Ik ben diabeet en hiermee pro beer ik de snelle suikers te vermijden. Dus ik mag geen brood, pasta, geen rijst. En het werkt!" Kees doet mee, al viel dat de laatste vakantie best tegen. „Na twee keer lunchen met sla heb je het ook wel gezien." Courgetti Een hoop ingrediënten mogen wél: een Frans kaasje, een biefstukje, worst. En een nieuwe favoriet: spa ghetti van courgette. „O! Die moet nog mee!" springt José op. De molen om 'courgetti' te maken zat nog niet in het keukenkratje. Nu wel. Met in de voortent de skottelbraai en inductieplaatje van Ikea, hebben ze een mooi keukentje ter plaatse. Koken in de caravan vindt José niks. „Het is daar zo klein en je slaapt in dezelfde ruimte." Met die nieuwe koelkast ziet Kees ook voor de drank voorraad mogelijkheden. In de koel kast past, in tegenstelling tot het ca ravankoelkastje, zo'n vierkante doos met vijf liter wijn waaruit je met een kraantje kunt tappen. Aha, dat was dus de reden om die koelkast mee naar Frankrijk te sjouwen! „Zeker. Véél economischer qua ruimte," zegt Kees tevreden. Niet te licht Check de verf Tijd voor een kleedje vrijdag 27 juli 2018 GO deko bak Jette Pellemans Kees en José Swets nemen ook geraniums mee voor de campingeigenaar. FOTO SHODY CAREMAN —José Swets Wie: Kees (57) en José (54) Swets uit Hardinxveld- Giessendam. Kees is bedrijfs voerder bij een energiebedrijf, José werkt als pedagogisch medewerker in de peuterop- vang. Bestemming: camping Filla ment in Thoiras, Frankrijk. Hieke Grootendorst klust deze zomer buiten. Vandaag: het balkon opknappen. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Laatst heb ik een keukenvloer met betonverf bewerkt. En binnenkort schilder ik een betonnen balkonvloer. Een low budget oplossing met een groots resultaat. Waar je voortaan af spreekt met je vrienden? Of waar je voortaan je krantje leest? Op La Balconia natuurlijk! Daar is het gezellig en vertrouwd. Tenminste, als je iets leuks van je balkon weet te maken. Sinds ik in het bezit ben van een balkon parasol, zit ik veel vaker op La Balconia. Een buitenplek met een mooie vloer en goede be schutting is ten slotte net wat aantrekkelijker. Kies een kleur voor de bal konvloer (niet te licht). De kleur grijs met wat groen of bruin erdoorheen - heel sub tiel hoor - is perfect voor een balkon. Begin met het voor werk: ontvetten, schuren en stofvrij maken. Plak met tape de randen af voor een strakke afscheiding met de muur. Kies twee- compo nenten beton verf. Check of deze ge schikt is voor buiten. Neem een inzetje voor je verfbak, een twee- componentenroller en een wegwerpkwast. Meng heel precies naar verhouding. Doe je dat niet, dan hardt de verf niet goed uit. Goed roeren. Ga voor twee lagen. Rol je werk na in de kortste richting voor een egaal resultaat. Dat schil derwerk is in een mum van tijd gedaan. Dus voor de finishing touch: leg een leuk buitenkleed neer, hang solarlampjes op en als het past: een wandkleed. Speel met verschillende mate rialen. Textiel, hout, metaal, alles mag. Nodig nu je vrien den uit en steek zodra het schemert een waxinelichtje aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27