Waterpolosters willen af van 'net niet' 23 Voor Red Buil is Boedapest een circuit waar winst mogelijk is m De zomerstop lonkt, maar Max Verstappen wil er niets van weten. In Hongarije wacht eerst nog een enorme kans op zijn tweede zege van het seizoen. „De auto is er goed genoeg voor." Hij kon het niet laten. Max Verstap pen moest eerder deze week toch even een mailtje terugsturen, toen het wekelijkse raceprogramma voor de GP van Hongarije van werkgever Red Buil Racing in zijn inbox be landde. Daarin stond op het einde 'bijna vakantie'. „Ik heb meteen te- ruggemaild. Niets vakantie. Eerst nog een weekeinde vol gas. Daarna mag je pas aan vakantie denken. Het is ook wat ik tegen alle mon teurs en engineers heb gezegd, hier. Vakantie, daar wil ik nog helemaal niet aan denken. Want dan wordt mijn weekeinde hier beïnvloed." De Limburger vertelde het gis termiddag met een ernstig gezicht in een bijna smeltende paddock van de Hungaroring. Een locatie, twaalf kilometer van Boedapest, waar je eind juli echt niet zo gek veel moeite hoeft te doen om in de vakantiesfeer te komen. Lommer rijk gelegen in een groene vallei, omringd door bomen en grasheu vels, hoge temperaturen en de glij banen van het enorme waterpark pal naast de Hungaroring. Maar over vakantie wilde Ver stappen het dus he-le-maal nog niet over hebben. Dan mag het halve wereldje vlak voor race 12 van het seizoen al met de gedachten op een tropisch eiland liggen, de Lim burger niet. Ja, ook hij heeft zo zijn plannen. Weg uit Monaco, met fa milie en vrienden. En nog een brui loft van een vriend. Maar eerst wacht hem nog een grote kans. Na Monaco (winst voor Daniël Ricci- ardo) en Singapore volgens hem de meest geschikte race op de Formule i-kalender voor zijn auto. „Of ik ledereen is hier meer gefocust op de kwalificatie. Dan moetje goed starten en dat is het wel hier kan winnen? Mijn auto is er goed genoeg voor", zo meldde hij meteen maar. Die Hungaroring, waar hij al drie keer in de top 5 eindigde en vorig jaar nog ongelukkig zijn teamge noot uitschakelde, is geknipt voor de 'RB14'. Geen lange rechte stuk ken waar Red Buil vermogen te- kortkomt ten opzichte van Merce des en Ferrari. En zestien bochten om met de auto ('wij hebben het beste chassis') zelf het verschil te maken. „Dit is één van de kleinere circuits", weet Verstappen. „En wat de auto goed ligt, ligt mij over het algemeen ook het best." Poleposition Een intikkertje wordt die tweede zege van het seizoen echter niet, zo weet hij. „Vol voor de winst gaan en voor poleposition, dat gaat toch moeilijk worden. In Monaco waren de motorische verschillen ten op zichte van Ferrari en Mercedes eer der dit seizoen natuurlijk nog wel wat kleiner. Maar ik denk wel dat we heel dichtbij zitten", zo ver wacht de nummer 6 van de WK- stand. Inhalen bleek de laatste jaren vrij lastig op de Hungaroring, ook wel 'Monaco zonder muren' genoemd. De eerste startrij heeft hij daarom bijna nodig om überhaupt kans te maken op de zege, zo weet hij. „Of er moeten heel veel dingen in de race om me heen misgaan, maar normaal gesproken moet ik hier ab soluut eerste staan bij de start. Zelfs tweede wordt al een lastig verhaal." Omdat een optocht dreigt, is pie ken op zaterdag van groot belang. „Iedereen is hier meer gefocust op de kwalificatie. Dan moet je nog een goede start hebben en dat is het wel zo'n beetje." Onder leiding van bondscoach Arno Havenga behaalden de water- polovrouwen de afgelopen vier jaar vijf medailles. Tweemaal was de ploeg goed voor EK-zilver (2024 en 2016), tweemaal mondiaal zilver (WK 2015 en World League 2018) en één keer brons tijdens de World League van 2015. Het zijn mooie re sultaten, maar toch wringt het. Op allesbeslissende momenten was het te vaak 'net niet' bij de waterpo losters van Oranje. En dan hebben we het nog niet gehad over het meest pijnlijke ver lies in een cruciale wedstrijd. In de beruchte kwartfinale van het olym pisch kwalificatietoernooi in 2016 in Gouda moest Nederland van Spanje winnen om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. In ei gen huis volgde een dramatische nederlaag. Klap „We hebben door het missen van de Spelen echt wel een flinke klap gekregen", aldus captain Dagmar Genee (29). „Daarom is het zo fijn dat we nu laten zien dat we weer tot de Europese top behoren. We heb- ben echt vertrouwen in onszelf en in het team." De laatste keer dat de waterpolosters een grote finale wonnen is inmiddels tien jaar gele den met olympisch goud in Peking. De laatste Europese titel dateert al weer van 25 jaar geleden. Om zijn speelsters optimaal voor te bereiden op grote wedstrijden heeft bondscoach Havenga dit voorjaar een mental coach bij de groep gehaald. „Zodat de meiden inzicht krijgen hoe ze zelf reageren in stressvolle situaties en ook hoe anderen reageren. Uiteindelijk moet dit hen helpen om beter on der druk te presteren", licht Ha venga toe. Genee is zeer te spreken over de extra begeleiding. „Je leert je ploeggenoten nog beter kennen, waardoor je iemand beter kunt hel pen in spannende situaties." Klaassen gaat naarWerder Basel ontslaat trainer Wicky FC Den Bosch overgenomen UITSLAGEN vrijdag 27 juli 2018 GO Vakantie? Max wil er niet aan denken Arjan Schouten Hungaroring Max Verstappen in Hongarije. „Wat de auto goed ligt, ligt mij ook het best." fotogetty images - Max Verstappen (20) De Nederlandse waterpolosters en finales. Het is de afgelopen jaren geen gelukkige match ge bleken. Daar moet vanavond in Barcelona verandering in komen tijdens de EK-finale tegen Grie kenland. Natasja Weber Barcelona Dagmar Genee. FOTO BEELDBOOT/GERTJAN KOOI J Op tv: vanavond om 22.15 uur op NP03. VOETBAL Davy Klaassen (foto) staat op het punt een contract te tekenen bij Werder Bremen. Dit beves tigen bronnen rondom de voetballer, die in het verle den uitkwam voor Ajax en tot vandaag onder contract stond bij het Engelse Ever- ton. Nog vandaag wordt vermoedelijk overeenstem ming bereikt over een lang durig contract voor de mid denvelder bij de Duitse club. Alleen een keuring staat een overgang nog in de weg. Maar dat lijkt een for maliteit. Het wordt opnieuw dus een verhuizing voor Klaassen. Een jaar geleden betaalde Everton, waar hij voor vijf jaar tekende, nog een bedrag van 27 miljoen euro aan Ajax. In Engeland kwam de middenvelder, los van de periode dat Ronald Koeman er nog werkzaam was, nauwelijks aan spelen toe. VOETBAL Raphaël Wicky is niet langer de trainer van FC Basel. De club, waar Ricky van Wolfswinkel speelt, heeft de 41-jarige Zwitser ontslagen. FC Basel kende een slechte voorbereiding op het nieuwe seizoen en verloor zowel het eerste duel in de competitie als in de voor ronde van de CL. VOETBAL FC Den Bosch heeft met Kakhi Jordania (zoon van voormalig Vi- tesse-eigenaar Merab) een akkoord bereikt over een overname van de club uit de eerste divisie. De Geor giër wordt grootaandeel houder en krijgt 99,9 pro cent van de aandelen. KNVB moet de overname nog wel goedkeuren. VOETBAL Oefenduels Ajax - Konyaspor 0-1. TENNIS Atlanta Open (VSt). Tweede ronde: Isner (VSt/1) - De Minaur (Aus) 6-3 6-2, Ebden (Aus/4) - Young (VSt) 6-4 6-4 WATERPOLO EK in Barcelona, mannen (9de/10de plaats): Nederland - Duitsland 11-12 (1-5, 4-4,4-3,2-0). Nederland eindigt als tiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23