Vitesse pakt punt met veel potentie Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...het CARFAX rapport van je volgende auto. AutoTrack 21 Europees avontuur Alkmaarders hangt aan een zijden draad Ze hadden een vliegtuig gehuurd van anderhalve ton, vertrokken dinsdag al voor een meer dan acht uur durende reis en ze hadden een seizoen lang piekfijn gevoetbald om uiteindelijk met een kansloze nederlaag in Kazachstan weer terug te keren. Het modderfiguur dat AZ gisteren sloeg op meer dan zesdui zend kilometer van huis was even pijnlijk als verrassend. Pijnlijk omdat de ploeg van trai ner John van den Brom defensief uiterst kwetsbaar oogde en niks kon inbrengen tegen spits Aderin- sola Eseola, die tot twee weken ge leden nog nooit een internationale wedstrijd had gespeeld, maar giste ren wel twee keer scoorde. Sowieso deed elke counter van het effectieve FC Kairat, waar de Russische oud gediende Andrej Arsjavin de dienst uitmaakt, het verdedigingsduo Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos sid deren. Teleurgesteld De kansloze nederlaag was verras send, omdat AZ zelf zo hoog op had gegeven van de eigen voorbereiding die speciaal was aangepast aan de vroege voorrondes van de Europa League. „We moesten er vandaag staan en dat was niet het geval", zei trainer John van den Brom na af loop teleurgesteld. „We hebben zelfs fouten gemaakt die Kairat hebben geholpen. Zij hebben die fouten prima afgestraft." In niets ook was AZ gisteren de club die de eredivisie vorig seizoen nog zo kleurde. Het was het team aan te zien dat het speelde zonder de verkochte Wout Weghorst en Alireza Jahanbakhsh die in Kazach stan werden vervangen door Fred Friday en Myron Boadu. Boadu is nog jong en heeft potentie, ook al kwam hij er gisteren nauwelijks aan te pas tijdens zijn officiële ba sisdebuut. Maar het schrijnende verhaal Fred Friday lijkt bij AZ nu toch wel echt over na gisteravond. De Nige- riaanse spits ploetert al anderhalf j aar rond in Alkmaar en was tij dens zijn halfjaarlijkse verhuurperiode bij Sparta ook weinig succesvol. Hij krijgt het vertrouwen bij gebrek aan beter in Alkmaar, maar de snelheid van de onderhandelingen die de club voert met AD O over spits Björn Johnsen kunnen opge schroefd worden. Johnsen komt waarschijnlijk snel, want met Fri day kan AZ straks onmogelijk aan de competitie beginnen. AZ zal zich volgende week don derdag in eigen huis moeten revan cheren voor de 2-0 nederlaag, an ders is het Europese avontuur nu al voorbij. En dat terwijl de Alkmaar ders toch een zekere reputatie heb ben opgebouwd als Nederlandse club die dikwijls punten binnen haalt voor de belangrijke coëfficiën tenlij st van de UEFA. Het zou dan pas de tweede keer zijn in de club historie dat AZ niet door de voor rondes van de Europa League door komt. Trainer Leonid Sloetski van Vi tesse heeft een stapel huiswerk meegekregen van Gheorghe Hagi. De Arnhemse club heeft na het gelijkspel tegen FC Viitorul Constanta goede papieren voor de derde kwalificatieronde van de Europa League, maar het ver toonde spel is reden voor flinke zorgen. „Als je alleen naar de score kijkt, hebben we het niet slecht gedaan", zei Sloetski na zijn de buut voor Vitesse. „We hebben een grote kans om de volgende ronde te halen. Alleen ben ik vooral teleurgesteld over ons spel." In Ovidiu presteerde de Arn hemmers tot de zestigste minuut ondermaats. Het veel kleinere Viitorul, opgericht en gecoacht door de Roemeense legende Hagi, was voetballend beter dan Vitesse. In het bescheiden Stadionul Viitorul kwam Vitesse vlak voor rust op achterstand. Spits Denis Dragus mocht van dichtbij vrij inkoppen. Vroeg in de tweede helft gebeurde precies hetzelfde: 2-0. Door de snelle tegentreffer van spits Tim Matavz bleven de gas ten kansrijk. Bryan Linssen kopte in de 72ste minuut de ge lijkmaker binnen. Na rood voor Andrei Artean na een overtre ding op Hilary Gong was de nieuwe aanvoerder Linssen met een kopbal op de lat dicht bij de 2-3- vrijdag 27 juli 2018 Onmachtig AZ gaat in Kazachstan onderuit AZ-speler Mats Seuntjens staat vertwijfeld voor zich uit te kijken tijdens het duel met FC Kaïrat Al- maty. De Alkmaarders verloren kansloos met 2-0. fotopaolinekruijssen AZ beleefde gisteren een valse start van het seizoen door een 2-0 nederlaag tegen FC Kairat Almaty. De Alkmaarders wacht volgende week een megaklus om de derde voorronde van de Europa League te halen. Nik Kok Almaty |Q FC Kairat Almaty 0AZ AZ: Bizot; Svensson, Hatzidiakos, Vlaar, Ou wejan; Til, Midtsjo, Seuntjens; Idrissi, Friday, Boadu (72. Bel Hassani). El FCViitorulConstanta Q Vitesse OVIDIU Het gelijkspel bij Vii- torul Constanta (2-2) in de Eu ropa League biedt perspectief voor Vitesse, maar na het de buut van trainer Leonid Sloetski overheerst de teleur stelling. Vitesse: Eduardo; Karavaev, Thelander, Clarke- Salter, Büttner; Serero, Bruns (69. Gong), Foor (84. Bero); Beerens, Matavz, Linssen. Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je de geschiedenis van een auto. Inclusief een gratis CARFAX rapport met complete APK-historie. Dan ken je het verleden van je toekomstige auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21