Leegloop sportclubs /I/V 1/8 C'n 4 Acht tips om meer gemak uitje caravan te halen De temperatuur in de keuken van strandpaviljoen Zuid- Zuid-West in Renesse liep gisteren op tot 42 graden. Pannenkoekenbakster Marit van der Vet en medewerkster Robin van Gils (m) werkten niettemin stug door. Veel paviljoens nemen vanwege de hitte voorzorgsmaatregelen om de werkzaamheden te verlichten: meer menskracht en meer pauzes. P4,5 en ZEELAND 2 De KNVB, de sportbond met de meeste leden in Zeeland, zag ook vorig jaar het ledental weer da len. Dat blijkt uit cijfers van NOC*NSF die door deze krant zijn opgevraagd. Voetbal is niet de grootste verlie zer in Zeeland. Dat zijn de Neder landse tennisbond KNLTB, de Ne derlands Golf Bond en paarden- sportbond KNHS. Hun ledenbe stand kromp met 5 tot 6,5 procent. Slechts drie sporten kenden een plusje: korfbal, in grootte de zesde sport in Zeeland, zwemmen en volleybal. Hockey, atletiek, voetbal, sportvissen daalden licht. Gym nastiek, nummer drie van de geor ganiseerde sporten in Zeeland, ver loor drie procent van de leden. De ontwikkeling van voetbal clubs is niet overal hetzelfde. In de gemeenten Terneuzen en Veere liep het ledental opnieuw sterk te rug. In vijf andere gemeenten groeide het aantal voetballers. Maar alles bij elkaar liep het aantal voet ballers vorig jaar in Zeeland met 462 terug tot 25.299. Mede door de opleving van het vrouwenvoetbal valt de daling bij de voetbalbond de laatste jaren mee. Volgens het Mu iier Instituut, dat onderzoek doet naar sport, hebben 'de meeste tra ditionele bonden het moeilijk'. „Mensen geven aan dat traditio nele sporten te veel tijd in beslag nemen", verklaart directeur Hugo van der Poel. De vergrijzing van de bevolking draagt bij aan een afname van het aantal leden. In krimpgebieden blijft vaak te weinig jeugd over om een eigen sportclub in stand te houden. „Die acht kinderen die nog wel zouden willen voetballen, hebben dan niet genoeg maatjes meer", vervolgt Van der Poel. Ge volg is dat sportverenigingen fuse ren. Daardoor moeten sporters een grotere afstand afleggen naar de club, wat een lidmaatschap weer minder aantrekkelijk maakt.P13 Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws zie pagina 18,1920 en I pzc.nl/tourdefrance 1,/ ACHTTIENDE ETAPPE 1. Arnaud Demaré 3.46.50 2. Christophe Laporte +z.t. 3. Alexander Kristoff +z.t. 24 Koen de Kort +z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Geraint Thomas 74.21.01 2. Tom Dumoulin +1.59 3. Chris Froome +2.31 P24-25 Steeds minder mensen zijn aangesloten bij een sportver eniging, ook in Zeeland. Vooral de georganiseerde paarden sport, golf en tennis verliezen leden. Uitzondering op de da lende trend zijn korfbal, volley bal en zwemmen. Theo Giele en Marcia Nieuwenhuis Vlissingen Nog 5 dagen kassakorting Boek vóór Boek nu met extra korting NRV is dé specialist in verre rondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd. De kassakorting geldt nog slechts 5 dagen voor al onze 271 groeps- en privérondreizen. Vertrekken t/m augustus 2019. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Laatste hete zomerdag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1