O Mi t jjp warman nn» 16 Juncker gunt Trump zijn overwinning De beurzen vlogen omhoog nadat bekend werd dat de dreigende handelsoorlog tussen de EU en de VS voorlopig is afgewend. Maar uitstel is nog geen afstel. Kort Iets minder overslag in Rotterdamse haven De haven van Rotterdam heeft in de eerste helft van dit jaar iets minder goederen over geslagen. De totale overslag daalde met 2,2 procent tot 232,8 miljoen ton, maakte het Havenbedrijf Rotterdam bekend. De afname kwam vooral doordat er minder ruwe olie (min 7,6 procent), kolen (min 12 procent) en minerale olieproducten zoals stookolie werd verwerkt. De overslag van containers groeide met 6 procent. Het Havenbedrijf maakte ook bekend dat de omzet in het af gelopen halfjaar is uitgekomen op 344 mil joen euro, een kleine 2 miljoen euro meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het be drijfsresultaat bedroeg 148 miljoen euro, iets minder dan een jaar eerder. Omzet KPN daalt KPN heeft de omzet in het tweede kwartaal zoals verwacht verder zien dalen. Het tele- comconcern wijt dat nog altijd aan strengere regels voor roaming die vorig jaar zomer van kracht werden. KPN wist wel meer klanten aan zich te binden, zowel bij consumenten als in de zakelijke markt. KPN behaalde een omzet van 1,4 miljard euro. De nettowinst viel met 137 miljoen euro 15 procent lager uit dan in dezelfde periode vorig jaar. FNV daagt PostNL Vakbond FNV sleept PostNL voor de rechter omdat het bedrijf pakketsorteerders via een schijnconstructie lange tijd te weinig zou hebben betaald. De vakbond eist 160.000 euro aan achterstallig loon voor de werkne mers. De kwestie draait om de inzet van bij standsgerechtigden in het sorteercentrum van PostNL in Kolham. Zij kregen na een stage voor hun re-integratie een baan aange boden bij het Groningse sorteercentrum, waarbij ze het minimumloon verdienden. Dat is lager dan afgesproken in de cao, ter wijl ze daar volgens de Inspectie SZW wel recht op hadden. Flitsen Pharming Philips Shell Besi Trump en Juncker ver rasten woensdag laat iedereen met de aan kondiging van de deal, waarmee een handels oorlog (voorlopig) is afgewend. De EU en de VS gaan praten over ver mindering van de tarieven op in dustriële producten en afschaffing van subsidies en andere handels- beperkende maatregelen. In de tussentijd zien de VS af van nieuwe heffingen op de import van auto's en zal de EU meer soja bonen en vloeibaar aardgas (lng) importeren uit de VS. Trump was er als de kippen bij om die toezegging van Juncker als een grote overwinning te presen teren. Even wat druk zetten en de EU gaat al door de knieën. Juncker op zijn beurt kan er op wijzen dat hij toch maar mooi Trump terug in het hok heeft gekregen en een dreigende handelsoorlog heeft voorkomen. En dat door minimale concessies te doen, maar wel heel slimme. Het zijn juist de Amerikaanse so- japroducenten, die direct de nade len van Trumps handelsoorlogen ondervinden. China, hun belang rijkste afnemer, haalt de soja voortaan uit Zuid-Amerika. Ver velend voor Europa, dat er nu ineens een concurrent bij heeft bij de inkoop. Slim dus, om dan maar Amerikaanse soja in te voeren. Trump ook blij, want hij kan zijn achterban vertellen dat ze hun producten weer kwijt kunnen. En juist die boeren zijn electoraal be langrijk voor Trump. Overwin ningen in de agrarische staten zijn 3 dagen Gummersbach incl. toegang Phantasialand noodzakelijk om de Republikeinse meerderheid te behouden bij de verkiezingen in november. Hetzelfde verhaal gaat op voor de import van lng. Republikeinse volksvertegenwoordigers in Alaska riepen Trump al op ook iets voor de arbeiders in de olie- en gasindustrie te doen. Met de extra export van lng worden ook die aanhangers van de Republikeinen bediend. Toezeggingen Juncker heeft Trump daarmee een paar punten laten scoren bij zijn achterban. En daarvoor heeft hij een belangrijke toezegging terug gekregen. Voorlopig komen er geen extra heffingen op de import van Europese auto's en onderde len in de VS. En daarmee is de dreigende escalatie van de han delsoorlog van de baan. Juncker kondigde vooraf al aan dat hij vooral de-escalerend wilde zijn. Hij benadrukte bij Trump dat de EU en de VS vrienden zijn die mét elkaar en niet óver elkaar moeten praten. Een boodschap die overkwam. Trump overlaadde Juncker met complimenten en noemde hem een 'goede onder handelaar, die voor zijn mensen en landen opkwam'. Al met al is er tot nu toe vooral met losse flodders geschoten in de handelsoorlog. Kleine spelden- 1 r-—- vrijdag 27 juli 2018 MEER CONTAINERS ROAMINGPIJN SCHIJNCONSTRUCTIE? Pensioenbelegger PGGM steekt een half miljard euro pensioengeld in het Ameri kaanse drinkwaterconcern Suez Water Re sources. Het bedrijf voorziet 2,1 miljoen men sen van drinkwater. PGGM wil meer beleg gen in duurzame doelen zoals drinkwater. Charlotte Insinger wordt de nieuwe presi dent-commissaris van energiebedrijf Eneco. De Ondernemingskamer van het gerechts hof in Amsterdam heeft haar aangesteld als opvolger van de door de rechter geschorste en opgestapte Edo van den Assem. GO Het biotechno logiebedrijf maakte voor het eerst in zijn be staan winst. Het bedrijf kan profiteren van de toenadering tus sen de EU en de VS. De halfjaarwinst van de oliegigant viel flink tegen. En dat werd door beleggers afge straft. m De toeleveran cier aan de chip industrie ver kocht veel min der dan gedacht. E o Het akkoord is nog geen akkoord Peet Vogels Wyndham Garden Gummersbach V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x entreeticket Phantasialand V Phantasialand op een uur v/h hotel 1 x mineraalwater bij aankomst Gratis toegang tot het zwembad hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 r (ZB I I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16