T "U ■Q 6 Ze hebben dezelfde tatoeage, het Keltische symbool voor vriendschap. En er gaat geen dag voorbij zonder dat Ashley Kopmels-Smits (25) uit Goes en Cherish Thjong (27) uit Kamperland contact hebben. ZOMER 2018 TATOEAGE Zelfs tijdens mijn huwelijksreis waren we elke dag aan hetappen WAT IS ER TE DOEN? Vroege Vogel Safari, Wemeldinge Markt, Middelburg Handwerkcafé, Axel Speurtocht, Zierikzee Beachvolleybal, Vlissingen en Zoutelande Scheepstimmerman voor één dag, Zierikzee Rondwandeling, Westkapelle Demonstratie glasblazen, Breskens Ringpromotiedag, Burgh- Haamstede Wandeling, Oostkapelle WIE IS JE BESTE VRIENDEN WAAROM? aar heb je haar weer", moeten jul- i lie gedacht hebben Itoen ik bij jullie in de klas kwam. Eerst deed ik de opleiding voor kinderdagverblijfleidster en tijdens mijn stage op het Buys Ballot in Goes had ik Ashley in de klas. Ze was een hele brave leerling, dus ze was me niet echt bijgebleven. Maar goed, ik stopte met die opleiding en stroomde na de kerstvakantie in bij de oplei ding leisure hospitality host - zeg maar toerisme - aan het ROC in Goes. En toen kwam ik bij Ashley in de klas. Als medestudent", legt Che rish hun eerste kennismaking uit. Dat is nu tien jaar geleden. De vriendschappen waren al ge vormd in de klas, maar op een gege ven moment waren Ashley en Che rish ineens dikke vrienden. Hoe dat kwam, weten ze zelf niet meer. „Het is zo gegroeid denk ik", zegt Ashley. „We hadden een goede klik." Che rish heeft tijdens haar schooltijd in ieder geval veel aan haar vriendin ge had. „Ashley was mijn agenda. Ze stuurde me altijd berichtjes: 'Che rish, vergeet je werkstuk niet.' Zulk soort dingen. Dat heb ik nodig." Moederlijk Ashley had een soort moederlijke be zorgdheid voor Cherish. „Ik wil altijd alles op tijd afhebben en gunde haar dat ook. Daarom hielp ik haar eraan herinneren." Op een gegeven moment waren de meiden zo hecht dat ze geen dag meer zonder elkaar konden. Wat be gon met de herinneringsberichtjes, werden dagelijkse rapporten om van elkaar te weten hoe hun dag was. „Toen we allebei ergens anders op DELTA donderdag 26 juli 2018 GO TIP1 Aan de boorden van de Ooster- schelde ontbijten, daarna gaat de safari langs de vloedlijn op zoek naar schelpen onder leiding van een natuurgids. Genieten van Nati onaal Park Oosterschelde, het grootste Nationaal Park van Neder land. Verzamelen om 8.30 uur en einde rond 10.00 uur. Kosten deel name: 5,00 kinderen 3,00. Meer informatie: 0113-621553 TIP 2 Op de Vismarkt in Middelburg staan er iedere donderdag tot en met 30 augustus marktkraampjes uitgestald. Snuffelen tussen antiek, curiosa en kunst op een van de mooiste pleintjes van de stad kan van 09.00 uur tot 16.00 uur. TIP 3 Vindt u het leuk om creatief bezig te zijn? Ga dan naar het handwerk café in het Warenhuis in Axel. Hier wordt ondersteuning geboden in breien, haken, open naaiwerk en nog veel meer. Het café is open van 19.00 uur tot 21.00 uur. TIP 4 Er wordt vandaag een speurtocht georganiseerd in het museum en op de werf aan de Vissersdijk 2. Tijdens de speurtocht door het mu seum kunnen de kinderen nog een aantal andere activiteiten doen. De speurtocht gaat rond 13.00 uur van start en kan gedaan worden tot 16.30 uur. TIP 5 Beachvolleyballen doe je vanavond bij Zandpaviljoen Pier 7 op het Bad- strand van Vlissingen. De wedstrij den beginnen om 19.00 uur en zijn rond 21.00 uur afgelopen. Meedoen met je eigen team kost €10,00 euro maar als je de ZeelandPas mee neemt staat daar een korting van €3,00 euro tegenover. TIP 6 Een kind met een echte passie voor klussen? Laat hem of haar vandaag zijn diploma 'leerling scheepstimmerman' halen. Vanaf 13.00 uur tot 16.30 uur wordt er ge zaagd en geboord aan de Vissers- dijk 2. TIP 7 Alles te weten komen over Westka pelle kan vandaag van 10.30 uur tot 12.30 uur. Een gids vertelt alles over dit plaatsje gelegen aan de monding van de Westerschelde. Voor meer informatie: www.opsta- pinzeeland.nl TIP 8 Aan Dorpstraat 10 vindt van 11.00 uur tot 12.30 uur een demonstratie glasblazen plaats. Ook worden er andere glastechnieken tentoonge steld. lm Glasblazen. TIP 9 Beachvolleybal. Vandaag staat het ringrijden cen traal in Burgh-Haamstede. Van 12.00 uur tot 20.00 uur staan de rij ders en hun paarden klaar om er een mooie wedstrijd van te maken. Ook zal er een markt staan in het centrum. TIP 10 Elke donderdagavond in juli en au gustus wordt er een wandeling met een gids door Oostkapelle georga niseerd. Tijdens de anderhalf uur durende wandeling worden er ver schillende verhalen en wetens waardigheden over Oostkapelle verteld. Vertrek om 19.30 vanaf de Dorpskerk, bij infopunt 't Wachter- tje, Waterstraat 1. Kosten voor vol wassenen zijn €2,00 en kinderen tot 18 jaar betalen €1,50. Opgeven kan tot 18.00 uur vandaag via info@wroostkapelle.nl T Kunnen jullie nog zonder el kaar? Cherish: „Nee, natuurlijk niet. We spreken el kaar elke dag." Wat is het be langrijkst om BFF's te blij ven? Cherish: „Ik denk dat we el kaar aanvullen. En ruzie hebben we nog nooit gehad." Ashley: „Bizar eigenlijk hé?" Cherish: „Dat komt doordat je zo ontzettend lief bent. In onze vriendschap ben ik het duiveltje en jij de engel. Jij trekt je din gen van anderen heel erg aan, ik ben nuchterder." O m o Eeuwige vriendschap bezegeld met een tattoo Valeska Nastaly -Ashley Kopmels-Smits

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34