Fransen feesten op hit Hermes House Band 24 M ANGELA KIJKT EVEN GEENTV Lang zal hij ongetwijfeld nog leven, want Mick Jagger, die vandaag 75 wordt, is topfit. De Rolling Stones-voorman is volgens zijn biograaf Philip Norman nog lang niet toe aan een vertrekregeling. „Backstage doet hij trouw zijn push-ups." „Fantastisch", reageert oud-bandlid en pro ducer Mark Snijders. Zijn voorkeur voor het Kroatische team liet hij varen toen tijdens de huldiging op het Élysée de Franse spelers en president Macron zijn nummer zongen. Deze zomer was I Will Survive in de aan loop naar de finale op 15 juli al veel te horen in Frankrijk. Flet nummer van de bekendste studentenband van Nederland is een re make van Gloria Gaynors megahit uit 1978 en leverde in 1994 een gouden plaat en Ne derlandse nummer t-hit op. In 1998 werd de plaat het lijflied van het Franse voetbalteam, toen sterspeler Zine- dine Zidane na het winnen van de wereld beker het bekende 'lalala' inzette. In ons ei gen land wordt het refrein al jaren gezongen in De Kuip na een doelpunt van Feyenoord. In het buitenland is de band inmiddels gro ter dan in de thuisstad Rotterdam. Snijders: „Zelfs de Franse taxichauffeur die me naar een tv-optreden reed, bleek ons te kennen. Ons liedje is voor hem verbonden met de verbroedering in het land na het winnen van de cup in 1998. Heel Frankrijk was toen aan het feesten op het 'lalala' in ons refrein. En nu, precies twintig jaar later, doet een nieuwe generatie dat weer. Echt geweldig!" Quote van de dag We zouden onze armen om Demi heen moeten slaan Ik ben zo dankbaar dat ze nog leeft. Nico spreekt liever zelf in Nieuwe naam RTL Late Night MICK JAGGER VERJAARDAG e Britse schrijver Philip Norman, eveneens 75, is be paald niet mild ge weest voor Sir Mi- chael Philip Jagger, de voorman van de Rolling Stones sinds 1962. In zijn ruim zeshonderd pagina's tellende biografie (2012), Mick Jagger getiteld, rijst het beeld op van een ui terst sluwe, geldbeluste 24-karaats womanizer die het ongetwijfeld sterkste merk in de rockmuziek, de Rolling Stones, tot op de dag van vandaag in leven houdt. In het geval van Jagger zelfs springlevend. Een uitnodiging voor diens ver- jaarsfuif zou Norman gedecideerd af slaan. „De vraag is bovendien hypo thetisch, want ik kom er niet in." En, veelbetekenend: „Ik wil het op een feestje wel naar mijn zin hebben." Hij is weliswaar een uiterst intelligente man, maar alles aan hem is nep Norman schreef drie boeken over de Rolling Stones, volgde de groep in de jaren 60 en 70 als verslaggever van The Sunday Times en The Times en kan met gezag spreken over 'het merk' Stones en zijn boegbeeld Mick Jagger. Daarbij schuwt hij de controverse allerminst. Net als in eerdere alom geprezen biografieën over Paul McCartney en John Lennon, die bei den not amused waren over het resul taat, is Norman niet geïnteresseerd in klatergoud, maar schetst hij een ongehuicheld beeld van zijn hoofd personen. „Mick Jagger is weliswaar een ui terst intelligente man, maar alles aan hem is nep. Waar John Lennon juist oprecht was, daar is Jagger volkomen gekunsteld." Volgens Norman (auteur van Shout!the Beatles in theirgeneration, volgens velen dé definitieve Beatles- bio) heeft dat alles te maken met 'het donderdag 26 juli 2018 De Hermes House Band in 1998, toen Frankrijk de hit voor het eerst omarmde. De Rotterdamse Hermes House Band staat in Frankrijk op 1 in de Singles Top 100. Hun nummer I WillSurvive voert dankzij de WK-titel van het Franse voet balelftal de Franse hitlijst aan. De Franse muziekpers spreekt zelfs van de 'alterna tieve Marseillaise'. Christine de Vos —Zangeres Lady Gaga over actrice Demi Lovato, die na een overdosis heroïne in het ziekenhuis belandde. COLUMN Nico Dijkshoorn heeft een con flict met Blendle opgelost door zijn eigen Volks krant-column in te spreken. De schrijver was boos omdat Blendle zijn co lumn door ie mand anders had laten in spreken en zo verspreidde. TELEVISIE RTL Late Night heet voortaan RTL Late Night met Twan Huys. Vanaf 3 sep tember presen teert Huys de talkshow van voorheen Hum- berto Tan op RTL 4. Ook het logo heeft een nieuw jasje ge kregen. Arno Gelder 44 —Philip Norman in zijn boek over Mick Jagger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24