De nachtmerrie van een gezin 8 Politiebonden wijzen cao-bod af f Het feest voor Franks achttiende verjaardag nam een ongelooflijke wending toen hij een van zijn beste vrienden betrapte bij het misbruiken van zijn broertje. Driejaar later vertelt het gezin over de worsteling om verder te komen. Ik vond het vreemd dat een van mijn vrienden mijn broertje op bed legde M De gezamenlijke politiebon den verwerpen het loonbod van 7 procent en zetten hun acties voort. Zij zeggen 'zwaar teleurgesteld in het tegenbod' van hun werkgever te zijn. Vandaag voeren zij meteen actie tijdens het bezoek van minister Ferd Grapperhaus aan een opleidingscentrum van de politie in Zeeland, meldden politievakbonden ACP en NPB gisteren. Maandag maakten Grapper haus en korpschef Erik Aker boom bekend 7 procent meer loon te bieden tot en met 2020, aangevuld met een een malige uitkering van 500 euro in 2019. Bovendien zouden agenten meer invloed krijgen op hun eigen rooster. De politie en vakbonden on derhandelen over een nieuwe cao, die voor 65.000 politie medewerkers moet gaan gel den. De afgelopen tijd lagen de onderhandelingen stil en voerden de agenten actie, on der meer door geen bekeurin gen uit te schrijven. Het gaat volgens de bonden 'om veel meer dan een goed loonbod.' Premier May heeft laten zien hoe weinig vertrouwen ze heeft in de brexitminister Groningen wil 'plan B' voor afbouw gas Overheden in Groningen dringen aan op een 'plan B' voor het geval de afbouw van de gaswinning in de provin cie vertraging oploopt. Ook wil de regio dat afspraken over de versterking van ge bouwen en over aansprake lijkheid snel concreet wor den gemaakt. Dat staat in een advies aan minister Eric Wiebes (Eco nomische Zaken en Klimaat). De partijen dringen ook aan op meer aandacht voor de ge volgen van aardbevingen voor de sociale veiligheid, de gezondheid en de economie. 1IHMII1IJII MW Drukte op de snelwegen Israël schiet toestel neer EU: 6000 euro per migrant M - De broer Frank kijkt de slaapkamer van zijn broertje in naar het meest rare, het smerigste dat hij ooit heeft gezien. Beneden is het feest ter gelegenheid van zijn achttiende verjaardag be gonnen. Hierboven is het deze 17e oktober in 2015 alsof de wereld stil staat: Frank heeft één van zijn oudste en beste vrienden betrapt, bij het misbruiken van zijn 10-jarige broer tje John. Terwijl hij dat begint te be grijpen, trekt het bloed weg uit zijn gezicht, totdat het lijkbleek is. „Toen ik naar boven liep wist ik niet goed wat ik moest verwachten, maar ik begreep dat er iets zou zijn. Noem het een gevoel, intuïtie. Ik vond het vreemd toen ik hoorde dat één van mijn vrienden mijn broertje op bed legde. Daarom was ik eerder die avond al gaan kijken. Toen zag ik ze nog zitten alsof er niets aan de hand was. Ze deden een spelletje, zei mijn vriend." Toch knaagt het. Daarom laat Frank de deuren open als hij naar beneden gaat, om terug te keren als zijn vriend na een half uur nog niet beneden is. Hij is nu stiller, zo zachtjes dat Frank boven ziet wat hem nu nog achter volgt. Eerst verstijft hij. In shock stuurt hij zijn broertje de kamer uit. „De da der wilde ook weg, maar ik stond in de deuropening, duwde hem terug. Hij zei dat het maar één keer was ge beurd, dat het een vergissing was." Frank weet niet wat hij moet doen, in een huis vol mensen die hij niet meteen deelgenoot wil maken van wat hij zag. Hij besluit hij de dader te laten gaan en zegt: „Morgen gaan we om tafel met je ouders." Sinds die dag slaapt hij niet zoals vroeger. Vaak doemt het gezicht van zijn vriend op, zoals het staat op een foto: in het zwembad, met een zwembrilletje op. „Toen was het al aan de gang." Soms denkt hij bitter aan de vriend die hij dacht te hebben. Had de dader maar zelfmoord ge pleegd, zoals hij dreigde te doen, vlak nadat Frank het misbruik ontdekte. Niet doen, zei Frank toen. Nu de da der zich nog altijd laat zien in het dorp waar ze wonen, begint hij daar anders over te denken. woensdag 25 juli 2018 GO DEN HAAG Layla Moran, Britse parle mentslid over het feit dat premier May gisteren formeel de leiding nam over de brexitonderhan- delingen. Daarmee zette ze haar minister onder curatele. GRONINGEN CONGRES It Voor een beetje kerstman is het nu zomervakantie. Om het aangename met het nuttige te verenigen, hielden kerstman en zijn trouwe schare assistenten een congres in de buurt van Kopenhagen. Ook in Denemarken is het warm en dus zochten de congresgangers verkoeling in zee. foto reuters DEN HAAG De ANWB verwacht komend weekend grote drukte op de Europese wegen. In Zuid-Duitsland be ginnen de schoolva kanties en die uit tocht is ook te mer ken in Zwitserland, Oostenrijk en Italië. De finish van de Tour de France, zondag in Parijs, lokt veel bezoekers. Verder zullen er files staan voor de Sint Gotthardtunnel en op de A4 naar de Hungaroring. JERUZALEM De Israëlische luchtafweer heeft gisteren een Sy- risch gevechtsvlieg tuig uit de lucht ge schoten. Het ging om een Soechoj die het luchtruim van Israël twee kilome ter was binnenge drongen. BRUSSEL EU-lidstaten krijgen 6000 euro per per soon als ze migran ten opnemen die in de Middellandse Zee zijn opgepikt. Dit voorstel van de Europese Commis sie maakt deel uit van een eerste uit werking van het plan om migranten op te vangen in 'ge controleerde cen tra' in de EU. Het is nog altijd onduide lijk waar die tijde lijke centra moeten komen. Ik betrapte mij n beste vriend bij het misbruiken van mij n broertje Carla van der Wal - Frank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8