NYNKE DE JONG Ouders willen hek met gedenkteken voor Koen van Keulen LAATSTE PLAATSEN! Rijn Moezel Middellandse 088 - 70 70 600 6 Column Deze hittegolf kent vele win naars: de zonnebrandfabri kanten, de ventilatorverko pers, de campingeigenaren, de ijs verkopers. Het is een goed jaar voor de buitenzwembaden en de strandtenten. Maar er zijn ook ver liezers. En dan heb ik het niet over de mensen met zonneallergie, al denk ik veel aan hen. Of de hoog- zwangeren, ook al zo'n groep die nu al loopt te puffen terwijl de weeën nog niet zijn begon nen. Nee, het gezicht van 'De Slachtoffers van de Hittegolf is dat van Kees Pruimenteler Kees uit het Zeeuwse Wemel- dinge. Deze week kwam hij in het nieuws omdat door de droogte zijn pruimen niet goed groeien. Gevolg: ze zijn net te klein om aan super markten verkocht te kun nen worden. En daardoor zit Kees met 60.000 kilo aan kleine pruimen, een fi nanciële strop. Pruimen moeten namelijk minimaal 38 mil limeter zijn. Die van Kees zijn maar 35 millimeter. Gelukkig kwam zijn zus Anne- miek in actie, en haar oproep is succesvol. Mensen wilden de prui men wel overnemen om jam van te maken. Een leverancier van een aantal kleinere supermarkten heeft al een vrachtwagen richting Zeeland gestuurd, klaar om de eer ste lading minipruimen op te ha len. Met Kees lijkt het dus wel goed te komen. Maar wel licht wordt het tijd om de Nederlandse consument eens op te voeden. Want zo'n regel over de grootte van pruimen is er niet zo maar: die is ongetwij feld ontstaan door dat winkeliers V meldden dat mensen klaag den over te kleine pruimen. Dus werd er een richtlijn opgesteld. Zodat de consument nooit meer staat te stampvoeten bij het groen tevak. Zo'n 10 procent van alle groente en fruit wordt verspild vanwege te groot, te klein of een gekke kleur, of vanwege overproductie. Al onze paprika's moeten groot en glimmend zijn, de komkom mers kaarsrecht. En de pruimen dus tenminste 38 millimeter groot. Je kunt ook aan je lokale super markt vragen waar de kromme komkommers zijn, en de mis vormde aardappelen. Want voor de smaak maakt de vorm of de grootte echt geen donder uit. En je helpt mensen als Kees er onge twijfeld een beetje mee. Er kwam een richtlijn, zodat de consument niet langer stampvoet bij de groente Daarop willen ze ter nagedachte nis van hun zoon een klein ge denkteken plaatsen, meldt de woordvoerder van de familie uit Soest. Hekken zijn volgens de nabe staanden nodig om uit te sluiten dat in de toekomst nog eens ie mand op die plaats naar beneden valt. De familie is hierover in ge sprek gegaan met diplomaten en lokale bestuurders. Er volgt nog een gesprek met de burgemeester van Pacengo, de plaats waar de 17- jarige jongen om het leven kwam door een diepe val. Koen van Keulen liep door de berm, maar die eindigde abrupt in een diepe put, aldus de familie. Doordat het donker was en er hoge begroeiing staat, heeft de jongen die waarschijnlijk niet ge zien. Op beelden van bewakings- camera's was iemand te zien die voldoet aan het signalement van Koen. Deze persoon liep in de berm achter de vangrail, aan de zijde waar je niet kunt worden aangereden Hij liep door de berm, maar die weg eindigde in een put Koen van Keulen was vrijdag ochtend na een avondje uit niet teruggekomen op de camping waar hij met zijn familie verbleef. Zijn lichaam werd pas na een dagenlange zoekactie maandag gevonden. nu v.a Riviercruise o.b.v. volpension Ind. comfortabele busreis 4 verschillende routes 8 dagen per 4* MS Sovereign f nu v.a. Vliegreis vanaf Amsterdam Alle maaltijden en drankjes Vele faciliteiten aan boord Kijk voor méér cruises op onze website JAAR reizen nl woensdag 25 juli 2018 GO @Nynke Pruimen Je kunt tijdens deze hittegolf dus je afschuw uitspreken over die arme Kees en zijn pruimen. De ouders van Koen van Keu len, die door een val om het leven kwam nabij het Garda- meer in Italië, willen dat op de plaats waar het ongeluk ge beurde hekwerk wordt ge plaatst. ANP Pacengo De plek waar Koen van Keu len viel. FOTO JASPER JUINEN/ANP Prachtige cruises.. 329 Laatste hutten hoogseizoen Vaar tijdens deze prachtige riviercruise met het 3-sterren-plus schip MS Allegro over de mooie Rijn en Moezel en bekijk alle pittoreske dorpjes vanaf het water. U zal verschillende plaatsen bezoeken zoals Düsseldorf, Koblenz, Cochem en Bernkastel. Wij hebben maar liefst 4 fantastische routes voor u samengesteld. Aan boord verblijft u o.b.v. volpension en is er vrijwel dagelijks entertainment! Afhankelijk van de door u gekozen vertrekdatum begint de route in Koblenz, Keulen, Mainz of Trier. Diverse data gegarandeerd vertrek. De verschillende routes per vertrekdatum kunt u terugvinden op onze website. Vaart u met ons mee? normaal 1098 600 Villefrcmche-sur- Livor Civitavecchia Barcelona zie stipreizen.nl/crrdub Echt een topreis voor een topprijs! Boek nu deze 8-daagse 4-sterren All Indusive cruise over de Middellandse Zee, met vertrek van juli t/m november. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1089: nu bij ons v.a.slechts €600! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign. Aan boord hoeft u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Dit wilt u niet missen! Ook vanaf Eindhoven vertrek mogelijk. ie stipreizen.nl/crpsob Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €25/€35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraaa aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6