Pillen pinnen in Goes 8 Camping wordt mogelijk luxe vakantieresort Kaylee (9) en Daimy (4) spelen sa men de hele dag op camping De Witte Raaf nabij Arnemuiden. Of ze dat ook in de nabije toekomst daar nog kunnen, is de vraag. Want de camping wordt eind dit jaar mo gelijk verkocht en omgebouwd tot een vakantieresort. Dan moeten de bijna tweehonderd stacaravans en chalets verdwijnen en de ouders van Kaylee en Daimy op zoek naar een nieuwe stek. Maar zo'n mooie als ze nu hebben, dat zullen ze niet vinden, vrezen Patrick Lenz en Ma- jore Vermeer uit 's Gravenpolder. Twee weken geleden hoorden de jaarplaatshouders dat hun camping samen met Waterpark Veerse Meer mogelijk wordt overgenomen door Driestar. Dat Utrechtse familiebe drijf wil die failliete boedel omvor men tot een hoogwaardig park. Wethouder Chris Simons en het management van Driestar beloven dat ze op zoek gaan naar een alter natieve locatie. „Maar zo'n mooie plaats als waar we nu zitten, krijgen we niet meer terug", vreest Ver meer. Die angst leeft bij heel wat ei genaren van stacaravans en chalets. Ze hebben zich daarom verenigd in een actiegroep en willen alles in het werk stellen om ervoor te zorgen dat ze op deze plek kunnen blijven, aldus Eddy deRouck (61, Antwer pen) en Judith de Kok (61, Goes). Veel jaarplaatshouders zitten al lang op De Witte Raaf en ze vinden dat de gemeente ook met hun be langen rekening hoort te houden; deRouck en zijn vrouw zitten al vijftien jaar op de camping en De Kok sinds 1975. Ze vertellen dat bijna elke jaarplaatshouder wel iets met watersport heeft. „We zijn bang dat wij straks iets krijgen aan geboden dat niet aan het water ligt", valt deRouck hen bij. Willi Maljers (68, Duitsland) ver telt dat hij al sinds 1974 naar de camping komt en dat zijn kinderen hier hechte vriendschappen sloten met andere kinderen uit Neder land, België en Duitsland. De Kok ziet een parallel met cam ping De Veerhoeve bij Wolphaarts- dijk. „Ook daar moeten de eigena ren van stacaravans en chalets plaats maken voor luxe vakantie woningen." Ze vindt dat de over heid ook aan mensen moet denken die het wat minder breed hebben. „Die moeten toch ook aan het Veerse Meer terechtkunnen?" De apotheek verhuist volgende maand naar het nieuwe gezond heidscentrum aan de Van Dussel- dorpstraat, schuin tegenover de huidige locatie. Daar komt een zo geheten uitgifteautomaat voor me dicijnen. Apotheker Bob Eefting zegt dat er daar nog maar een paar van zijn in Zeeland. De verhuizing is volgens hem een mooi moment om deze vernieuwende stap te ma ken. „Mensen kunnen straks hun medicijnen ophalen op het mo ment dat het hen uitkomt", legt Eefting uit. „Dan zijn ze niet gebon den aan onze openingstijden." Klanten die gebruik willen ma ken van de service krijgen straks een pincode die ze kunnen intoet sen op de automaat aan de buiten zijde van het pand. De medicijnen worden vervolgens door een robot gehaald en vallen in een soort bak. Het wordt de eerste locatie in Mensen kunnen hun medicijnen ophalen wanneer het hen uitkomt Goes waar mensen kunnen 'pillen pinnen'. De apotheek verhuist op vrijdag 17 augustus naar het 'Me disch Centrum Goes'. Die dag is de apotheek gesloten. Op maandag 20 augustus opent hij op de nieuwe lo catie. De andere gebruikers van De Pijlers, op enkele mondhygiënisten na, zullen de komende tijd ook stap voor stap de oversteek maken. Het gaat om onder meer huisartsen, tandartsen, fysiotherapeuten en de prikdienst. Het nieuwe gezondheidscen trum komt op de plek waar vroeger het Goese Lyceum stond. De Pijlers heeft ruim een kwart eeuw be staan. Het centrum, waar veel zorg- disciplines bij elkaar kwamen te zitten, was destijds mede het initia tief van voormalig huisarts en oud- Tweede Kamerlid Siem Buijs. IN DE REGIO Orgelconcert Geheimen op zolder Mosselfeest MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 25 juli 2018 BE Angst overheerst op De Witte Raaf Kaylee en Daimy spelen vrolijk verder, terwijl de volwassenen zich bezorgd afvragen wanneer ze moeten vertrekken, foto lex de meester De eigenaars van stacaravans en chalets op camping De Witte Raaf gaan een onzekere toe komst tegemoet. Emile Calon Arnemuiden Klanten van de apotheek die nu nog in gezondheidscentrum De Pijlers in Goes zit, kunnen bin nenkort op de nieuwe locatie hun medicijnen ook uit een auto maat halen. Rob Paardekam Goes -Bob Eefting, apotheker GOES Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes verzorgt vrijdag een orgelconcert op het Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdalenakerk. Het concert wordt ge geven door Gerrit Chr. de Gier, orga nist van de Jacobi- kerk in Utrecht en stadsorganist van IJsselstein. De Gier studeerde aan het Utrechts Conserva torium en volgde di verse internationale masterclasses. Hij won prijzen op in ternationale con coursen en gaf concerten in heel Europa en Zuid- Afrika. Op het pro gramma staat mu ziek van Johann Se- bastian Bach. Het concert begint om 20.00 uur. De en tree is 10 euro. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt morgen de activiteit 'Zoldergeheimen'. Deelnemers kunnen de verborgen schatten van Terra Maris bekijken. Een gids neemt de be zoekers mee naar het open depot op de zolder van het museum en vertelt over de objecten die daar te vinden zijn. De rondleidin gen beginnen om 13.00 en 14.00 uur. De kosten bedra gen 1 euro plus de entreeprijs. Aan melden is niet nodig. MIDDELBURG Morgenavond be ginnen de mossel feesten weer op de Vlasmarkt. Alle ho recaondernemers hebben donderdag, vrijdag en zaterdag een bereiding van Zeeuwse mosselen. Ook zijn er straat artiesten aanwezig. Zie www.mossel- feestmiddelburg.nl. RILLAND Span je 's middags niet te veel in. Dat is één van de adviezen uit het Nationaal Hitteplan, dat momenteel van kracht is. Zo'n dertig Reimerswaalse kinderen sloegen die aanbeveling gistermiddag in de wind. Onder toeziend oog van de drie jongerenwerkers van de gemeente Reimerswaal trotseerden zij de dubbele stormbaan en leefden zich uit op het springkussen. De activiteit bij jongerencentrum De Kist in Rilland is onderdeel van het Reimerswaalse zomervakan tieprogramma voor thuisblijvers, dat nog ruim twee weken duurt. In de zeven dorpen zijn allerlei kinderactiviteiten: van vlot varen in Den Inkel tot paraplu's pimpen in Krabbendijke. FOTO MARCELLE DAVIDSE COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Ingang Historisch Museum/VVV Kan toor, Singelstraat, 14.00-15.30 uur: Gratis stadswande ling door het Histo risch hart van de Goes HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, 19.00 uur: Zomeravondwande ling door gemeente Reimerswaal KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KORTGENE Veerdam, vanaf 10.30 uur: leder uur vertrek veerpont naar Wolphaartsdijk, laatste om 16.30 uur KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur: Open stelling kerk RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groepsverband SINT-ANNALAND Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur: Thoolse streekpro ductenveiling WOLPHAARTSDIJK Wolphaartsdijkse Veer, bij het Veer huis, vanaf 11.00 uur: leder uur ver trek veerpont naar Kortgene, laatste om 17.00 uur YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1,13.00- 16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemu- seum; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Bijbelle zing. STORMBAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50