Uitgedund Goes tegen Griekse grootmacht O O) CD O Lindsey Paling (21) vertegenwoordigt Nederland op WK bowling 11 Mede dankzij een crowdfunding-actie is Lindsey Paling afgereisd naar het WK bowling in Detroit. Hoek Minnaard Zomerloop Middelburg Voor Lindsey Paling uit Koudekerke gaat deze week een droom in vervul ling. Paling vertegenwoordigt in De troit samen met drie teamgenotes Ne derland op het WK bowling tot en met 21 jaar. Maandag vertrok de Wal- cherse samen met haar familie en teamgenotes richting Detroit. O ja, en ook nog met zes bowlingballen als ba gage. „Die heb je nu eenmaal nodig, dus dan maar wat extra bagageruimte bijboeken." Van spanning in de aan loop naar het WK heeft ze geen last. „Nou ja, misschien een beetje ge zonde spanning", zegt ze met een brede glimlach. Voor haar vertrek vertelt ze aan de bar van het bowlingcentrum in Mid delburg enthousiast over haar avon tuur. „Een American Dream? Ja, zo mag je het best noemen." Ze telt de uren af, terwijl ze haar dagelijkse trai ning verricht op de spiksplinter nieuwe bowlingbanen. „Ik train nu vier keer per week. Drie dagen spelen we huisleague en in het weekend is er altijd wel ergens een wedstrijd. Alles om te vlammen op dit WK!" De Kruitmolen „De nieuwe banen hier in Middelburg zijn hetzelfde als in Detroit, dat is wel heel fijn. Bovendien ben hier altijd welkom. Rens Vader heeft me de fijne kneepjes van het vak geleerd", vertelt ze met een knipoog naar de eigenaar van het bowlingcentrum. Op tienja rige leeftijd maakte Paling, gevoed door de hobby van haar ouders, haar entree op de bowlingbaan. In het be gin combineerde ze het bowlen nog met dansen, maar al snel viel de keuze definitief op de bowlingsport en in 2014 werden haar resultaten opge merkt door de Nederlandse Bowling Federatie. Ze werd uitgenodigd voor de EK jeugdselectie en maakte in 2015 haar internationale debuut op het EK in Leipzig. Met het Nederlandse team eindigde ze daar als 7de, met de dub bels als 10de en overall als 36ste. Een jaar later kroonde Paling zich tot Ne derlands kampioen bij de jong senio ren. Vandaag vindt de officiële ope ningsceremonie van het WK plaats op het complex met 54 banen. Deelne mers uit ruim veertig verschillende Als je hier opvalt kan het zijn dat je een aanbieding krijgt voor een scolarship landen zullen acte de présence geven. Namens Nederland doen er vier mei den en één jongen mee. Paling zal in totaal sowieso achttien games gooien, verspreid over drie verschillende on derdelen (singels, dubbels en team). Mocht ze overall bij de beste 24 eindi gen, dan volgt er nog een 'Masters Game'. Hoe haar kansen liggen in De troit is lastig in te schatten, maar de meeste kans ziet ze op het teamon derdeel, waarbij met vier meiden ge gooid wordt. „We zijn erg goed op el kaar ingespeeld. Met de meeste mei den speel ik al langere tijd samen en er is een mooie chemie ontstaan. Top- 10 van de wereld zou heel mooi zijn. Daarnaast is het een mooie uitdaging om individueel de top-24 te halen en me op die manier te kwalificeren voor de afsluitende Masters Game." American Dream Haar missie begon ongeveer een jaar geleden, nadat ze een mailt je met een uitnodiging voor de voorselectie ont ving. Paling zette alles in werking om haar 'American Dream' te realiseren en startte onder meer een crowdfun- ding campagne om de reis mede te fi nancieren. „De bond betaalt niets, dus we moeten alles zelf betalen. De reis, het verblijf en ook onze coach die we als team meenemen naar Detroit." Via de website Talenboek.nl haalde ze een bedrag van €2500,- op waarmee een flink deel van haar kosten gedekt is. „Ik dacht alles wat ik krijg is mooi meegenomen. Dat het zo snel ging had ik nooit verwacht." Dat ze nog nooit in Amerika is ge weest maakt het voor haar extra speci aal. „Ik wil er dan ook het maximale uithalen. M'n ouders vliegen ook mee en na het WK plakken we er nog een vakantie aan vast. We vliegen door naar Orlando en keren pas 17 augustus terug." Mochten haar resultaten in Detroit tot de verbeelding spreken dan zou het zomaar kunnen zijn dat Paling nog eens voor langere tijd naar Amerika vertrekt. „Er lopen daar veel scouts rond. Als je opvalt kan het zijn dat je een aanbieding krijgt voor een 'bowling scolarship'. Dat zou wel de ultieme American Dream zijn." Stie kem droomt ze wel over het hoogst haalbare binnen de bowlingwereld, doorstromen naar de Professional Bowlers Association. „In Amerika is het echt een grote sport met mogelijk heden om door te groeien naar de PBA. Dus wie weet. PROGRAMMA Goes kampt met personele problemen in de aanloop naar het duel tegen de twintigvoudig landskampioen van Griekenland. De selectie telt normali ter negentien spelers. Mart de Kroo, Jarreau Manuhuwa, Panathinaikos is wel even iets anders dan een middenmoter uit de eredivisie Sherief Tawfik, Daniël Wissel en Jesse Bank ontbreken vanwege vakantie. „Dat is natuurlijk jammer", stelt Veen stra „We hebben eigenlijk te weinig spelers ter beschikking om écht gas te kunnen geven." Erwin Franse en Tim de Winter ko men eveneens niet in actie. Zij kampen met blessureleed. „Ik neem geen ri sico", aldus de oefenmeester. Roycel James en Jop Dekker zijn zojuist terug gekeerd van vakantie. Laatstgenoemde trainde nog geen enkele keer. Ray Kroon vertoefde een lang weekend in het buitenland en miste daardoor en kele trainingen. Veenstra tempert de verwachtingen. „Het wordt overleven. Het liefst had ik sommige jongens een helftje laten spe len, maar dat zit er niet in. Tegen een amateurclub hadden we misschien af gezegd. Nu natuurlijk niet. Panathinai kos is wel even iets anders dan een middenmoter uit de eredivisie die op bezoek komt." Zaterdagelftal Drie jongens uit het zaterdagelftal vul len de selectie aan. „Ik verwacht dat mijn spelers 45 minuten zullen werken als paarden. Dat sommige jongens net terug zijn van vakantie mag geen ex cuus zijn. Zie het als een verlengde conditietraining. Vorig jaar in de na- competitie hadden we tevens weinig spelers ter beschikking, maar hebben we ook geknokt." Kaarten zijn online te bestellen via www.vvgoes.eticketsysteem.nl. Ook aan de deur zijn tickets verkrijgbaar. woensdag 25 juli 2018 GO 2-2 Hoek heeft gis teravond met 2-2 gelijk ge speeld in en tegen Halste ren. De ploeg van Dennis de Nooijer kwam na een 1-0-ru- stand in de tweede helft met 1-2 voor, maar moest een late gelijk maker slikken. M Bij de zomer- loop in Groede werd gister avond de 9.9 km door de warmte afge last. De 6.6 km werd gewon nen door Mar- tijn de Kok uit Heinkenszand. Aafje van Re- moortere (Bier vliet) was de snelste vrouw. fl Marco Minn aard zat giste ren in de Tour in de kopgroep van 47 man. De renner uit We- meldinge hield echter geen stand en werd 60ste. Antwan Tolhoek werd 41ste, vlak ach ter de groep met favorieten. 'Met zes ballen naar Detroit' Menno Kole -Lindsey Paling (21) za. 28 juli: singels zo. 29 juli: start dubbels ma. 30 juli: finale dubbels di. 31 juli: 1e blok teams wo. 1 aug.: 2e blok teams do. 2 aug.: finale teams start Masters Game vr. 3 aug.: finale Masters Game Na de 2-1 zege tegen ADO Den Haag wordt er anders naar Goes gekeken, ervaart trainer Rogier Veenstra. Kan de derdedivisionist vanavond (aftrap 19.30 uur) tegen meervoudig Champions League deelnemer Panathinaikos opnieuw stunten? „Dat zou echt een wonder zijn", kijkt de oefenmeester naar het beschikbare Goese-spelersbe- stand. Len Wolters Goes - Rogier Veenstra Lindsey Paling op haar trainingsbaan in De Kruit molen in Middelburg. FOTO LEX DE MEES- a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43