Nu al veel belangstelling voor wonen in Fase III van Rittenburg 8 Camping wordt mogelijk luxe vakantieresort ff Kaylee (9) en Daimy (4) spelen sa men de hele dag op camping De Witte Raaf nabij Arnemuiden. Of ze dat ook in de nabije toekomst daar nog kunnen, is de vraag. Want de camping wordt eind dit jaar mo gelijk verkocht en omgebouwd tot een vakantieresort. Dan moeten de bijna tweehonderd stacaravans en chalets verdwijnen en de ouders van Kaylee en Daimy op zoek naar een nieuwe stek. Maar zo'n mooie als ze nu hebben, dat zullen ze niet vinden, vrezen Patrick Lenz en Ma- jore Vermeer uit 's Gravenpolder. Twee weken geleden hoorden de jaarplaatshouders dat hun camping samen met Waterpark Veerse Meer mogelijk wordt overgenomen door Driestar. Dat Utrechtse familiebe drijf wil die failliete boedel omvor men tot een hoogwaardig park. Wethouder Chris Simons en het management van Driestar beloven dat ze op zoek gaan naar een alter natieve locatie. „Maar zo'n mooie plaats als waar we nu zitten, krijgen we niet meer terug", vreest Ver meer. Die angst leeft bij heel wat ei genaren van stacaravans en chalets. Ze hebben zich daarom verenigd in een actiegroep en willen alles in het werk stellen om ervoor te zorgen dat ze op deze plek kunnen blijven, aldus Eddy deRouck (61, Antwer pen) en Judith de Kok (61, Goes). Veel jaarplaatshouders zitten al lang op De Witte Raaf en ze vinden dat de gemeente ook met hun be langen rekening hoort te houden; deRouck en zijn vrouw zitten al vijftien jaar op de camping en De Kok sinds 1975. Ze vertellen dat bijna elke jaarplaatshouder wel iets met watersport heeft. „We zijn bang dat wij straks iets krijgen aan geboden dat niet aan het water ligt", valt deRouck hen bij. Willi Maljers (68, Duitsland) ver telt dat hij al sinds 1974 naar de camping komt en dat zijn kinderen hier hechte vriendschappen sloten met andere kinderen uit Neder land, België en Duitsland. De Kok ziet een parallel met cam ping De Veerhoeve bij Wolphaarts- dijk. „Ook daar moeten de eigena ren van stacaravans en chalets plaats maken voor luxe vakantie woningen." Ze vindt dat de over heid ook aan mensen moet denken die het wat minder breed hebben. „Die moeten toch ook aan het Veerse Meer terechtkunnen?" Loevendie verwacht dat de verkoop in de tweede helft van 2019 start. Hij kan nog niet aangeven wanneer de bouw daadwerkelijk begint. „Wij moeten samen met gemeente nog meerdere procedures doorlo pen." Het bedrijf wil aan de weste lijke rand van Middelburg apparte menten en eengezinswoningen bouwen. „Zowel twee-onder-een- kappers als rijtjeswoningen." Hij is met Woongoed in gesprek omdat de woningstichting interesse heeft in die rijtjeswoningen. De twee onder-een-kappers worden koop woningen. Ook komen er twee ap partementengebouwen. Ze zullen, We proberen ook de sfeer en het karakter van het Toorenvliedtpark door te trekken aldus Loevendie, architectonisch één geheel vormen met de apparte menten die in Lase II, aan de andere kant van de Vlissingse Watergang, worden gebouwd. De verkoop voor het laatste appartementenblok in Fase II start dit najaar. Fase III wordt gebouwd in het ge bied dat ligt tussen de Vlissingse Watergang en de Grevelingen- straat, en is de laatste fase van het project Rittenburg. Het project vormt volgens Loevendie de over gang tussen de nieuwe buurt en de Stromenwijk. „Maar ook proberen we de sfeer en het karakter van Toorenvliedtpark door te trekken. Er komt een brug zodat bewoners van Fase III kunnen doorsteken naar dat park en een rondje lopen." Uit de vele aanmeldingen voor de nieuwsbrief en andere informatie merkt hij dat er zowel belangstel ling is van inwoners van Walcheren als van niet-Zeeuwen voor het pro ject. IN DE REGIO House of Gong Geheimen op zolder Mosselfeest MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 25 juli 2018 WA Angst overheerst op De Witte Raaf Kaylee en Daimy spelen vrolijk verder, terwijl de volwassenen zich bezorgd afvragen wanneer ze moeten vertrekken, foto lex de meester De eigenaars van stacaravans en chalets op camping De Witte Raaf gaan een onzekere toe komst tegemoet. Emile Calon Arnemuiden Er is veel belangstelling voor wonen in Fase III van Rittenburg, hoewel de verkoop nog lang niet is begonnen. Dat zegt Geert Loevendie van Sprangers Vast goedontwikkeling, het bedrijf dat aan de westelijke rand van Middelburg negentig woningen wil bouwen. Emile Calon Middelburg - Geert Loevendie ZOUTELANDE In de serie Zomer avondconcerten speelt de muziek groep House of Gong vanavond in de monumentale Catharinakerk in Zoutelande. De mu ziekstijl van The House of Gong is Lele, een muziekstijl waarbij de basisrit mes gevormd en af geleid zijn van Mo lukse ritmes op de tifa (Molukse trom mel) en totobuang (klankschalen). De naam van het col lectief is te herlei den naar de ritmes in de dance- en housemuziek en de gong die gezien wordt als een sym bool van eenheid. Het concert begint om 20.30 uur. Toe gang bedraagt 6 euro. Inlopen kan vanaf 20.00 uur. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt morgen de activiteit 'Zoldergeheimen'. Deelnemers kunnen de verborgen schatten van Terra Maris bekijken. Een gids neemt de be zoekers mee naar het open depot op de zolder van het museum en vertelt over de objecten die daar te vinden zijn. De rondleidin gen beginnen om 13.00 en 14.00 uur. De kosten bedra gen 1 euro plus de entreeprijs. Aan melden is niet nodig. MIDDELBURG Morgenavond be ginnen de mossel feesten weer op de Vlasmarkt. Alle ho recaondernemers hebben donderdag, vrijdag en zaterdag een bereiding van Zeeuwse mosselen. Ook zijn er straat artiesten aanwezig. Zie www.mossel- feestmiddelburg.nl. AAGTEKERKE De Aagtekerkse week is een feestweek voor het dorp en wijde omgeving, voor de lokale bevolking én de toerist. Maar tijdens de feestweek wordt ook stil ge staan bij de zorg voor elkaar en het onderlinge contact. De opbrengst voor het pannenkoekenfeest is dus voor de dorpskerk en de Stichting Steun en Opbouw Gambia. Daar offert Piet Wisse (vooraan rechts op de foto) als pannenkoe kenbakker al een jaar of tien graag een middagje aan op. Hij zal in die tijd een kleine tweeduizend pannenkoeken hebben gebakken, schat hij. Het oppeuzelen met andere vrijwilligers en een groot aantal streekgenoten, is natuurlijk ook leuk. FOTO LEX DE MEESTER ARNEMUIDEN Museum Arnemui den en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: Historie, Visse rij en Streekdrach- ten DOMBURG Galerie Duinheuvel, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie; Schuitvlotstraat 32, 13.30 uur: Stads wandeling met gids (in het Nederlands); 15.15 uur: Stads wandeling met gids (in het Duits); Stati onsstraat, 19.30 uur: Kindervoorstel ling MIDDELBURG Zeeuws Museum, 13.30-16.00 uur: Werkplaats; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; ZB, 14.00-15.30 uur: Nederlandse liedjes begrijpen en zingen; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 14.30-16.00 uur: Kinderactiviteit 'voer een dier'; Kaasboerderij Schellach, 16.00 uur: Boerderijbele ving; OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.00- 14.30 uur: Rondlei ding "Van zoet naar zout"; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit; Dorpskerk, 20.00 uur: Zomeravond concert SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00: Exposi tie pentekeningen VEERE Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over het Veerse Meer VROUWENPOLDER Fort den Haakweg en Dorpsdijk, 10.00- 19.00 uur: Seizoen- smarkt; Dorpsdijk, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pel- grimskerk WESTKAPELLE Polderhuismuseum, 10.00 uur: Zee en Dijk dag; Zeedijk, 11.00-17.00 uur: Vliegershow; Va kantiepark de Boomgaard, 14.00- 20.00 uur: Ringrij- den en zomerfair; ZOUTELANDE Strandpaviljoen Neptunes, 19.00- 21.00 uur: Recrea tief zomeravond beachvolleybaltoer- nooi. PANNENKOEKEN VOOR GAMBIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40