7 Het is geen hobby meer, maar een passie. Ik trotseer elk weer _y i veranderen hoor", legt hij uit. „Als je zelf gaat vissen, kun je een goed plekje uitkiezen, maar bij een wed strijd bepaalt een lootje waar je moet zitten. Veel hangt dan af van de plek waar je mag vissen." Ook al hebben de mannen waarschijnlijk al duizen den vissen gezien: hun sport verveelt nooit. „Iedere vis die je vangt, is bij zonder", zegt Franky. „Mensen vra gen mij regelmatig of ik dit nu niet beu word, maar nee nooit. Het is geen hobby meer, maar een passie. Ik trotseer alle weersomstandigheden, ik stop nooit. Tenzij er ijs op het wa ter ligt. In Scandinavië is het een sport om onder het ijs te vissen, maar dat is hier verboden." En ook al is vis sen soms een eenzame sport, aan de Zestigvoet voel je je nooit alleen vol gens de mannen. „Je komt altijd wel iemand tegen die je kent: mensen die hier ook regelmatig komen vissen of fietsers en wandelaars die even een praatje komen maken en komen kij ken." Vangen en terugzetten Wie ook al sinds mensenheugenis vist, is Eddy Robbens uit Sint-Ni- klaas. De Zestigvoet heeft hij echter pas sinds twee jaar ontdekt. „Veran dering van spijs doet eten en deze plek ligt niet te ver van waar ik woon", vertelt hij. „Momenteel is vis sen niet mijn prioriteit, maar we hebben familie uit Australië op be zoek en het is nu zo druk in huis dat ik af en toe eens moet ontsnappen..." Het maakt hem vandaag dan ook niets uit of hij iets vangt of niet. „Ik doe het puur als ontspanning. Even uitwaaien en opgaan in de natuur. Even eruit." Eddy heeft niet alleen een vispas voor de Zestigvoet, hij gooit ook regelmatig zijn hengel uit in Terneuzen, Axel en Rotterdam. „Ik maak Nederland behoorlijk onvei lig", zegt hij lachend. „Maar België ook hoor, zo ga ik ook graag vliegvis sen in de Ardennen. Een mens moet iets doen met zijn vrije tijd en ik ver kies dan vissen boven jagen. Nu kan ik het dier tenminste terug in het water zetten. De twee baarsjes die ik net gevangen heb, zwemmen hier nu weer rustig rond. Dat vind ik belang rijk." Eddy vist ook enkel met kun staas, om het zichzelf moeilijk te ma ken. Hij maakt zijn aas soms ook zelf. „Het geeft dan dubbel zo veel voldoe ning als ik een vis weet te vangen", legt hij uit. Een hele dag aan het wa ter zitten, is echter niet aan deze vis ser besteed. „Zo lang hou ik het niet vol, dan word ik zenuwachtig. Ik vis een paar uurtjes en daarna ga ik weer naar huis." karper ga vissen, maak ik er een hele sessie van. Dan kan ik hier gerust een hele dag zitten. Nachtvissen doe ik soms ook, maar is eigenlijk niet aan mij besteedt. Een mens moet slapen 's nachts vind ik." Eenzame sport Terwijl hij met veel enthousiasme over zijn sport vertelt, haalt Franky een aantal keer zijn lijn uit het water om te zien of er iets aan hangt. Hila- rie Stevens uit Sint-Gillis staat naast hem op het brugje en volgt zijn be wegingen op de voet. „Even de con currentie checken", zegt hij lachend. Hilaire, die nu zo'n veertien jaar op de Zestigvoet vist, staat namelijk na vijf wedstrijden van de Clingse Hen gelaars Vereniging op nummer één in de Senior klasse. „Maar dat kan snel woensdag 25 juli 2018 GO E Vissers Franky Bries (I) en Hilaire Stevens aan de Zestigvoet FOTO'S CAMILE SCHEL- STRAETE -Franky Bries, sportvisser Het aas dat Franky Bries gebruikt Statenboom Zeegat Zestigvoet Woestijnestra&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39