Meeuwenterreur op Vlissingse strand 5 vóór de verbou wing, die in het najaar begint." Het kost tijd om te komen tot een duur zame financiering en een duurzame program mering, waarschuwt De Koster. Met een ge degen plan kunnen fondsen worden aan getrokken voor evenementen die publiek gaan genereren. „En dan kom je ook tot een duurzame ex ploitatie. Over twee of drie jaar zou iedere euro die hier in wordt gestopt bij wijze van spreken twee euro op moeten leveren. Ik kan geen garantie geven dat het slaagt, wel dat ik de voorwaarden creëer waardoor de kans zo groot moge lijk wordt." De hondsbrutale meeuwen vor men een steeds groter probleem. Niet alleen voor badgasten, maar ook in de Zeeuwse binnensteden. Eigenlijk overal waar iets te eten valt te bietsen. Een met toeristen volgepakte en zonovergoten pro vincie is dan het paradijs. Het is deze snikhete dinsdag middag druk op het Vlissingse badstrand, maar het aantal meeuwen is op de vingers van een hand te tellen. Er cirkelen er een paar in de lucht. Eentje loopt bru taal tussen de handdoeken door, op zoek naar eten. Dat ze altijd kwaad kijken, helpt hun imago ook al niet. „Het valt nu wel mee inderdaad", zegt manager Niek Damen van Zandpaviljoen Pier 7. „Misschien hebben ze ook wel last van de warmte", grapt hij. De overlast is groot, zegt Da- men. „Er zijn al meerdere borden gesneuveld door duikvluchten. En smaak hebben ze ook, want een broodje zalm pakken ze als eerste." Klanten die slachtoffer worden van een meeuwendiefstal krijgen een nieuwe lunch, maar Damen heeft inmiddels wel maatregelen getroffen. Parasols zijn voorzien van pinnen, zodat de 'ratten van de lucht' die niet als uitkijkpost kunnen gebruiken. Verder moet een grote nepvogel op een vier meter lange stok de beesten op af stand houden. „Die moeten we wel steeds verplaatsen, want ze gaan er aan wennen. Een van onze medewerkers is nu bezig met een paal met levensecht lijkende roof vogels eraan." Het terras van Pier 7 bevindt zich óp het strand, etablissemen ten boven op de Boulevard hebben minder last van de meeuwen. Vol gens Damen hebben nog niet veel klanten geklaagd. „Sommigen vin den het wel leuk als er een op tafel komt zitten. Dan voeren ze hem, maar dat moet je eigenlijk niet doen." Ook laten mensen 'giganti sche hoeveelheden' afval achter op het strand, zegt hij. „Het probleem is pas echt op te lossen als iedereen zijn afval opruimt en de meeuwen niet voert." Overigens zijn niet al leen terrasbezoekers de klos. Het gebeurt ook dat etenswaren dood leuk uit tassen wordt gehaald op het moment dat iemand even een verfrissende duik neemt. Dan zien de meeuwen hun kans schoon. Boswachter treft kampvuur aan Oranjezon Combine in brand in Sint Kruis Weer auto over de kop in Kapelle De nieuwe di recteur Grote Kerk in Veere, Gert-Jan de Koster. ~0T0 DIRK-JAN GJELTEMA woensdag 25 juli 2018 Mooie boel: wil je nét je tanden in een lekkere versnapering zet ten, wordt die weggekaapt door een hongerige meeuw. Bezoe kers van het Vlissingse bad- strand moeten hun etenswaar bijna met hand en tand verdedi gen. Luc Oggel Vlissingen OOSTKAPELLE Normaal is een kampvuur maken in na tuurgebied Oranjezon bij Oostkapelle al uit den boze, maar nu helemaal vanwege de droogte. Toch trof een boswachter van het Zeeuws Landschap de restanten van een vers kampvuur aan. „Ongelooflijk", noemt Het Zeeuwse Landschap het. In verschillende natuurge bieden in Nederland is de afgelopen dagen al brand uitgebroken. Reden voor Het Zeeuwse Landschap om de komende tijd extra streng toe te zien op roken en stoken. SINT KRUIS Op een per ceel tarwe aan de Kleine Boomdijk in Sint Kruis is gistermiddag brand ont staan in een combine. Hier door stond ook een deel van de tarwe in brand. De brand in de machine ontstond kort voor 14.00 uur. De brandweer rukte uit met twee blusvoertuigen en een watertankwagen. Om 14.15 uur werd het sein 'brand meester' gegeven. De brandweer wist het vuur in te perken zodat er niet meer van het tarwe veld in brand kon vliegen. Er raakte niemand gewond. KAPELLE In Kapelle is gis teren een man gewond ge raakt bij een ongeluk in de Vroonlandseweg. Daar belandde een auto op zijn dak. De hulpdiensten werden net na 13.00 uur opgeroepen, omdat er een persoon bekneld zou zit ten. Volgens omstanders zou het ongeval gebeurd zijn doordat de auto moest uit wijken voor een fietser. De gewonde is naar het zie kenhuis gebracht. Maandag ging er ook al een auto over de kop in Ka pelle, op de kruising van de Nieuwe Kerkstraat met de Biezelingseweg. Hierbij raakten twee mensen ge wond. Over de oorzaak van dit ongeluk is niets bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37