Fotorel met inzet van twee ton 28 MEDIA &CULTUUI ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Verslaggevers van de NOS kunnen niet meer overal onbeveiligd heen. In sommige gevallen gaan journalisten zelfs met professionele beveiligers op pad. Dat bevestigt hoofdredacteur Marcel Gelauff van NOS Nieuws. Versteegh wordt Rijk! Middagshow duobaan Mare van der Linden viel ruim 120 kilo af en was daarom voor de schoonheidskliniek van Diana Gabriels in Barendrecht een perfect voorbeeld. Op de eigen website publiceerde Gabriels foto's van Van der Linden (vroeger en nu) in een uitlegfilmpje over maagver kleiningen. Gabriels, die Van der Linden niet als klant had, erkende dat ze dit niet had moeten doen. Ze betaalde Van der Linden een schadevergoeding van 10.000 euro en plaatste een rectificatie op haar site. Maar daarmee is de zaak niet afgedaan. Van der Linden meent dat het overeengekomen excuus matig of soms helemaal niet zicht baar was op de site. Hij eist nu alsnog 220.000 euro van Gabriels. De rectificatie heeft sinds kort een promi nente plaats op de homepage van Gabriels. De consulente, die ettelijke BN'ers behan delde, ligt geen seconde wakker van de claim. Volgens Gabriels verdween de rectifi catie inderdaad soms te snel uit zicht van wege reclamebanners, maar dat is inmiddels hersteld. Gabriels: „Ik laat me niet in de ma ling nemen door Van der Linden." gens Gelauff'al jaren' doet en de fre quentie niet per se is toegenomen ('wij turven het niet'), ziet ook hij dat het klimaat rond journalisten is ver anderd. „Dat agressie met een zekere regelmaat aan de orde is; dat is de we reld waarin we nu leven helaas." Die wereld is er een waarin de Amerikaanse president Trump de media openlijk als 'vijand van het volk' oormerkt, verslaggevers na de mislukte staatsgreep in Turkije wer den belaagd bij het Rotterdamse con sulaat en recent redactiepanden van eveiligde journalis ten: je associeert het mogelijk sneller met situaties in con- I flictgebieden ver over de grens. Maar niet voor niets werd in Neder land vorig jaar een Stuurgroep Geweld en Agressie tegen Journalisten in het leven ge roepen en is recent afgesproken dat de politie en het Openbaar Ministerie (OM) meer prioriteit zullen geven aan het bestrijden van bedreigingen tegen 'de waakhonden van de de mocratie'. „Tegenwoordig denken wij er so wieso bij elke grote publieksmanifesta tie over na: lopen we risico's, hoe gaan we daarmee om? En ja, dan komt het voor dat we beveiliging meesturen", ver telt hoofdredac teur Marcel Ge lauff van NOS Nieuws, die direct wil benadrukken dat het geen schering en inslag is. „Er gaan we ken voorbij dat we het niet doen. Dus laten we zeker niet overdrijven." Toch, Gelauff erkent sa men te werken met een professioneel beveili gingsbedrijf, gespeciali seerd in mediabeveili- ging. „Wij hebben afspra ken dat zij voor ons altijd oproepbaar zijn. Het kan zijn dat ergens opeens iets gebeurt waar spanning op staat. Dan kan het stante pede. Maar als we beveili ging inschakelen, is dat bijna altijd vooraf gepland. Hoewel de NOS dit vol Quote van de dag Ik wil geen Harry Piekemavan de supermarkt keten worden Mare van der Linden voor en na zijn af- slankperiode. foto's instagram woensdag 25 juli 2018 TELEVISIE Voor een nieuw BNNVARA-pro- gramma onder zoekt Jan Ver steegh hoe hij zo snel mogelijk rijk kan worden en of geld ge lukkig maakt. Rijk!, zoals het gaat heten, is vanaf 13 sep tember weke lijks te zien op NPO 3. RADIO Bewaking voor. de waakhond Koningshuisdeskundige Mare van der Lin den (48) eist een schadevergoeding van ruim twee ton van een schoonheidskli niek, omdat het bedrijf zonder toestem ming foto's van hem op de website had geplaatst. Tom Tates Bert Haandrik- man gaat na de zomer vier keer in de week de middagshow op NPO Radio 5 presenteren voor Omroep MAX. Haandrik- man neemt dagen over van Tineke de Nooij die dan weke lijks twee keer te horen is. Gudo Tienhooven Ilse Warringa zegt in Story dat ze niet alleen maar Juf Ank van de tv- hit De Luizenmoeder wil spelen Heen ietv- ier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28