25 ste soort. Het is vooral zaak dat ze veel koolhydraten bevatten voor het op peil houden van je glycogeenre- serves, de energiebron voor je spie ren. Maximaal de helft hiervan mag uit suikers bestaan, om weer te voor komen dat je insulinespiegel gaat jo joën en je juist moe wordt. Andere aandachtspunten volgens het panel: een goede sportreep plakt niet (om stuurlinten schoon te hou den), heeft een smaak die blijft beha gen (tijdens lange ritten eet je im mers meerdere repen) en glijdt ge makkelijk de keel in (om de ademha ling niet te belemmeren). „Al kan een beetje kauwen de aandacht wel even van je zadelpijn afleiden", grapt Noordijk. Verademing Qua smaak is het aanbod breder dan Een beetje kauwen kan je wel van je zadelpijn afhelpen de dijen van Dumoulin. Opvallend genoeg worden de meest onortho doxe smaken het best gewaardeerd. Het panel is gecharmeerd van de bio- reep van Chimpanzee: op het oog weliswaar een uitgedroogde steak tartare, maar met zijn aardse wortel en bietentonen een verademing tus sen alle overdaad aan zoet. Ook Mu- lebar's krankzinnige combi van drop en kokos bevalt wonderwel. Net als Clif Bar, die je met zijn gehemelte- tergende klefheid direct naar een bi don doet grijpen, maar dankzij de fijne knisper en pindakaassmaak toch in de kopgroep belandt. De overige repen zijn volgens het panel minder lekker als je uitge wrongen op je zadel zit. De cappucci- noreep van Maxim smaakt als koude tankstationkoffie, bovenop een cho coladeslof die op hete zomerdagen vraagt om geglibber. De reep van Isostar smaakt mierzoet en gekun steld. En van de apfelstrudelreep van PowerBar gaat je suikerspiegel hele maal stuiteren: maar liefst 49 van de 54 gram koolhydraten bestaat uit sui kers, zo blijkt als achteraf de wikkels worden nageplozen „Uiteindelijk blijft dit gewoon de allerbeste ener- giereep", besluit Hamers, terwijl hij uit zijn koersshirt een banaan tevoor schijn tovert. Zijn ploegmaten zijn het er mee eens en knikken instem mend. ONSPANEL woensdag 25 juli 2018 GO —Maarten Noordijk Joost Hiemstra (33) Oud-kok, nu een van de fietsfanaten ach ter wielerzaak Maats. Maarten Noordijk (46) Wielerliefhebber, net terug van een week stoempen over Pyreneeëncols. Antoine Hamers (46) Trapt jaarlijks 13.000 kilometer weg, van Mont Ventoux tot IJsselmeer 3. Clif Bar (crunchy pindakaas) 68g/€1,95 Zwaar geschut dat helaas 4. Born (cranberry kokos) 48g/€1,75 Eet makkelijk weg, maar het fruit smaakt ondefini eerbaar en door de noten is dit de vetste (17,8%) reep. Chasse patate: niet onaardig, ook niet 5. Maxim (cappuccino) 55g/€1,89 De koffiesmaak (denk: Haagse hopjes) en dichte structuur gaan te snel tegenstaan. Wel bomvol kool hydraten (71%). 7. Isostar Energy (banaan) 40g/€0,99 De meeste koolhy draten (73%), maar toch de rode lantaarn. Van neus tot na smaak namelijk een uppercut aan chemische banaantonen. plakt aan je gehe melte. Ach, wat geeft het met zo'n fijne knisper en lekkere pindakaas- smaak? toi/vtn Har 6. PowerBar (apfelstrudel) 40g/€1,40 Het frisfruitige zuurtje is niet slecht. De enorme hoeveelheid suikers (49%) en bijbehorende plak kerigheid wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25