GELD&GOED Goeie koop Staafmixers met dadendrang I Ae 24 Energierepen Geïnspireerd door de Tour de France? Een energiereep voorkomt datje tank leegraakt tijdens het fietsen. Ons wielergrage panel proeft zeven repen. Van drop- tot wortelsmaak. Keukenprinses voor weinig Stoere krachtpatser Pureren, hakken, mixen én malen de ls wielrenner kun je de man met de ha mer overal tegenko men. Op een alpen col of kasseien- strook natuurlijk, aar ook gewoon in het Amsterdamse Bos, zoals An- toine Hamers - een van de fervente amateurfietsers in ons panel - over kwam. Zuidwestenwind, vol op zijn bakkes. Onderweg vergeten te eten. Hongerklop. „Ineens trillen je benen en loop je helemaal leeg", herinnert hij zich. „Goddank zat er een McDo nald's in de buurt." Hij had natuurlijk een voedzamer alternatiefin zijn achterzak kunnen steken, weet hij inmiddels. Voor Toen kreeg ik een hongerklop. Ineens trillen je benen en loop je helemaal leeg DE UITSLAG wielrenners - en andere duurspor- ters - is er in supermarkt en sport zaak een peloton aan energierepen te koop. Bittere noodzaak? Niet echt, vindt Joost Hiemstra, medewerker in de winkel Maats, een Amsterdamse wielerkledingzaak annex koffiezaak en tevens het proeflokaal van van daag. „In het vlakke Nederland is het alleen nodig als je echt lange ritten maakt. En dan nog knijp ik liever in de remmen voor een gezellig kopje koffie of ijskoude cola." Maar soms is een sportreep simpel weg praktisch, voegt Maarten Noor- dijk toe. „Gisteren heb ik honderd ki lometer gefietst zonder tijd om te stoppen. Dan is het wikkel open, reep naar binnen, klaar." Vergeet boven dien de voor-het-geval-datfactor niet. Hamers: „Het fietst toch fijner als je weet dat je een reep achter de hand hebt." En ook kopieergedrag draagt bij aan de populariteit van de reep. Hiemstra: „Je moet niet onder schatten hoeveel stervelingen zich aan de profs willen spiegelen." Koolhydraten Het sportrepensegment is op te delen in twee categorieën: energierepen voor vooraf en tijdens de inspanning en proteïnerepen om achteraf het herstel te bevorderen. Het panel proeft blind zeven repen van de eer- woensdag 25 juli 2018 GO De staafmixer is een com pacte assistent die uitblinkt in veelzijdigheid. Gepaard met verschillende accessoires kun je pureren, hakken, mixen en blenden. Klein van stuk, groots in daden. Het simpelste modelletje haal je al voor 12 euro in huis. Klein, van kunststof en zon der accessoires. Maar je komt ook horeca-exemplaren tegen die meer weg hebben van een drilboor. Daar tel je zo 1000 euro voor neer. Gelukkig hoef je voor een 'goeie koop' niet in die prijs klasse te zoeken. Voor min der dan 70 euro koop je al een exemplaar dat prima prestaties levert. Van het zelfde type mixer zijn vaak meerdere variaties te koop. Meestal betekent het: hoe duurder, hoe meer accessoi res je erbij krijgt. Van de 18 door Besteproduct geteste modellen die nu te koop zijn weet een derde een kooptip te scoren bij het panel. Deze drie favorieten overtuigen vooral dankzij de allround prestaties. Hiermee maak je een soepje, frui- thapje of smoothie gemakke lijk klaar. —Tom Haze Zie besteproduct.nl Princess Smart Control XL 221215 (800 watt) Prijs: 39 euro Voor weinig geld een prima preste rende allround staafmixer. Naast de basis met het opzetstuk, krijg je er ook een garde, een mengkom van 500 ml, een hakmolen en een fraaie opbergunit bij. Die laatste zorgt ervoor dat je de accessoires goed georgani seerd bij elkaar houdt. Het wisselen van accessoires gaat ietwat stroef, maar verder ontdekken we weinig negatiefs als het gaat om ge bruiksgemak. De knijpgevoelige powerknop vinden we een succes en alle losse onderdelen kunnen zo de vaatwasser in. Tefal HB6598 Quickchef (1000 watt) Prijs: 44,95 euro Mooi design, fijne prijs en goede prestaties. Als een staafmixer dat levert voor minder dan 50 euro, zijn wij enthousiast. Het rvs- en zwartkleurige uiterlijk vinden we van deze aanra ders het meest geslaagd. Hij I oogt stoer en ro buust. Beschikt over een flink vermogen en heeft 20 verschil lende snelheden. Komt met 800 ml. mengbeker en 500 ml. hakmolen. De anti- spatkap moet spet- teren voorkomen, maar dat lukt niet helemaal. Bij het pureren van de soep moesten de muren er toch (een beetje) aan geloven. Braun MQ 3038 Spice+ (700 watt) Prijs: 68 euro Valt met z'n witte en blauwe uiterlijk meteen op tus sen zijn concur- j renten. Deze mixer van Braun bewees in onze test een betrouwbare partner in de keuken te zijn. Soepen, meringues, peterselie hakken en slagroom kloppen, geen probleem. De meerprijs zit hem in de krui- den- en koffiemo len die je erbij krijgt. Voor kruiden en specerijen vinden we hem zeer ge schikt, maar gooi je koffiebonen hier maar niet in. Voor goede koffie heb je een molen met maalschijven nodig. Portie energie achter de hand Matthijs Meeuwsen sti Antoine Hamers Een goede reep bevat niet té veel suiker en glijdt makkelijk je keel in. Ook handig: als ie niet plakt, blij ven je stuurlinten heel. vV' In Nederland is het geen bittere noodzaak om energierepen naar binnen te stouwen, tenzij je een echt lange rit maakt. FOTO'S MARCO OKHUIZEN 1. Chimpanzee (biet wortel) 55g/€1,99 De aardse smaak is mooi neutraal zonder dat-ie vlak wordt. Vergt wel wat gekauw. Een eigenaardige, rode look ook. :himpanz 2. Mulebar (drop kokos) 40g/€1,99 De drop is gedurfd, maar geeft een fijne ziltigheid en gaat verrassend goed samen met de kokos en het venkelzaad. Minste suikers (24%) bovendien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24