Waterpolovrouwen op jacht naar EK-finale 23 Feyenoord haalt middenvelder terug en zet Boëtius tijdelijk uit selectie Ondanks het aantrekken van Jordy Clasie (27) voor een jaar gehuurd van Southampton, is de voorbereiding voor Feyenoord niet zorgenvrij. De resultaten vallen tegen en gisteren werd Jean- Paul Boëtius uit de selectie gezet. Het hing al een tijdje in de lucht, maar nu is het definitief: Jordy Cla sie is weer speler van Feyenoord. De middenvelder wordt voor een jaar gehuurd van het Engelse Sou thampton en sluit onmiddellijk aan bij de Rotterdamse club. In de kleine Haarlemmer heeft de beker houder de gewenste vervanger van de naar het Arabische Al-Ittihad vertrokken aanvoerder Karim El Ahmadi. Blessureleed De terugkeer van Clasie, die de afgelopen jaren mede vanwege blessureleed weinig minuten maakte bij Southampton en Club Brugge, wordt unaniem toegejuicht in de Kuip. Hoewel hij vooralsnog slechts voor één seizoen overkomt vanuit Engeland, is de intentie van beide kanten om er een langere sa menwerking van te maken. De 27- jarige Clasie heeft bij Southampton weliswaar nog een tot medio 2020 door lopend contract, maar veel toekomst is er bij de Premier League-club niet. Feyenoord lijkt ondanks de komst van Clasie nog lang niet klaar voor het nieuwe seizoen. Er moet nog een topper bijkomen om te kunnen concurreren met Ajax en PSV. En ook al geen goed nieuws: Renato Tapia blijkt tijdens het WK in in de laatste groepswedstrijd van Peru een knieblessure te hebben opgelo pen en is voorlopig uitgeschakeld. De clubleiding zit alleen in een lastige spagaat als het gaat om onderhandelen met spelers. Ze kan pas grote transfers doen, wanneer spelers van faam zijn ver trokken. Hoewel nog altijd geen concrete biedingen zijn binnengekomen op Tonny Vilhena en Nicolai Jorgensen, is de kans reëel dat zij weggaan. Steven Berg huis maakt op zijn beurt een dusdanig goede indruk in de voorbereiding dat ook voor hem mogelijk nog serieuze interesse komt. Onzekerheid en zorgen genoeg dus in de Kuip. Het incident met Jean-Paul Boëtius had zich daarom op geen slechter mo ment kunnen voordoen. Na Fenerbahce - Feyenoord (3-3) van afgelopen week einde, waarin de Rotterdammers een helft lang werden weggespeeld, wei gerde hij de verplichte extra training af te werken. Gisteren werd bekend dat de bekerhouder hem daarvoor straft. Boven op de geldboete maakt de aanvaller tot maandag 30 juli geen deel uit van de selectie. Hij mist daardoor de officieuze seizoenopener in de Kuip, komende zondag tegen het Spaanse Levante. Door zich openlijk te onttrekken aan de afspraken heeft Boëtius een slecht signaal afgegeven aan zijn ploeggenoten en aan trainer Giovanni van Bronckhorst, ook al heeft de speler inmiddels zijn excuses aangeboden. Ook moet Van Bronckhorst de keeperskwestie nog maar zien te ma nagen. Met zijn formidabele optre dens in de voorbereiding bewijst de jonge Justin Bijlow (20) dat hij een kans verdient als nummer één. Maar Brad Jones en Kenneth Vermeer zul len niet zonder meer genoegen ne men met een rol als bankzitter. Drie potentiële eerste keepers in een selec tie lijkt daarom wat te veel van het goede. Vol verbazing vernam Sabrina van der Sloot voorafgaand aan het EK waterpolo in Barcelona dat ze door de Spaanse organisatie was gebom bardeerd tot 'één van de tien grote sterren'. Te midden van negen an dere topspelers (mannen en vrou wen) dook de beeltenis van de wa- terpoloster uit Gouda overal op. Van der Sloot als uithangbord voor het EK; ze vindt het maar een rare gewaarwording. „Natuurlijk ben ik vereerd, maar ik voel me ook een beetje bezwaard. Waterpolo is een teamsport. In je eentje kun je niks. Zo'n vermelding is eigenlijk onzin nig", stelt Van der Sloot. Onzinnig of niet. De 27-jarige Van der Sloot maakt haar status van topspeelster meer dan waar in het olympisch zwembad Bernat Picor- nell in Barcelona. Ze scoort, ze sleurt, ze stuurt en ze coacht. Sa men met captain Dagmar Genee, Vivian Sevenich en Nomi Stom- phorst behoort Van der Sloot tot de dragende krachten van het jonge Nederlands team. Na het afscheid vorig najaar van waterpoloboegbeeld Yasemin Smit (de laatste gouden olympiër van 2008) is er een nieuwe hiërarchie ontstaan. „Het vertrek van de één geeft ruimte aan de ander. Ik moet zeggen dat het allemaal op een heel natuurlijke manier gaat", zegt bondscoach Arno Havenga. Kritische geluiden Na het teleurstellende WK van vo rig jaar waar Nederland niet verder kwam dan de negende plaats heeft Havenga een flinke verjongingsslag doorgevoerd. Na kritische geluiden dat hij hier rijkelijk laat toe over ging, stelde de bondscoach onlangs in deze krant eerlijk 'dat je dat ach teraf gezien misschien kunt stel len'. „Ik wilde mezelf en anderen ervan overtuigen dat de groep die de Olympische Spelen van 2026 net had gemist, goed genoeg was voor een WK-medaille." Met het oog op Tokio 2020 schudde Havenga afgelopen sei zoen de boel wel flink op. Eén van de meest opvallende nieuwe ge zichten is die van de pas 17-jarige Rozanne Voorvelt. De midachter heeft geen podiumvrees. De Hongaarse vrouwen klopten in de kwartfinale in een thriller Ita lië (10-9). Havenga: „Afgelopen jaar hebben we een paar goede resulta ten geboekt tegen de Hongaarse da mes. Dat geeft vertrouwen. Maar het zal heel close worden." woensdag 25 juli 2018 Zorgen ondanks komst Clasie Dennis van Bergen Rotterdam Jordy Clasie speelde van 2011 tot 2015 bij Feyenoord 129 com petitieduels en scoorde daarin acht doelpunten. Het opwarmen is voorbij, van daag begint het EK waterpolo voor de Nederlandse vrouwen pas echt met de halve finale tegen Hongarije. Natasja Weber Barcelona EK halve finales. Nederland - Hongarije, 17.00 uur. Te volgen via NOS.nl Sabrina van der Sloot. FOTOORANGEPICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23