M Niet meer dan een speldenprikje 20 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2018 WAT STAAT DE KLASSEMENTS MANNEN NOG TE WACHTEN? Bauke Mollema (31) en Robert Gesink (32) waagden gisteren op weg naar Bagnères-de- Luchon opnieuw een poging, maar zagen Julian Alaphilippede zege opeisen. Een rit winnen in de Tour: het is weinigen gegeven. energie en ziet ondertussen dat Mol lema - die vorig jaar al ervaring op deed als ritwinnaar - dat minder doet. Gesink: „Ik moet daar ook naartoe, dat je een renner bent die pokert" Die Alaphilippe heeft zogenaamd ontzettend veel dorst op zo'n dag, hij gaat 66 keer voor een bidon naar de auto 's Ochtends bij de start in Carcassonne weet Bauke Mollema al wat hij gaat doen vandaag. Net als een jaar eerder toen hij een Touretappe won in Puy- en-Velay geeft de Nederlandse kop man van Trek vooraf zijn gedachten prijs. „De ontsnapping zal de ruimte krijgen en dat ik erbij zit, is wel de be doeling." Het enige probleem: tientallen ren ners willen precies hetzelfde. De con tinue stroom van demarrages en te genaanvallen valt alleen stil door een stel boze boeren en de pepperspray- ende Franse politie. Robert Gesink be sluit na 90 kilometer toch maar even bij kopman Steven Kruijswijk te pol sen of hij het verder zonder zijn hulp afkan. Want Gesink was niet van plan mee te springen, maar na deze slijta geslag ziet hij plots kansen. Kwaliteit Lang verhaal kort: Mollema en Gesink zitten uiteindelijk mee in een zeer omvangrijke groep van 47 renners waar de kwaliteit van af druipt, met onder anderen Alaphilippe, Van Aver- maet, Gilbert, Valgren, Adam Yates en Gorka Izagirre. Gilbert schakelt zich zelf uit, hij schat een bocht verkeerd in en maakt een duik in het ravijn. Aan het eind van de dag, drie Pyreneeëncols verder, gaat Alaphi lippe juichend over de streep. De 26- jarige Fransman heeft de twee Neder landse dertigers - vroeger ploegmaten bij Rabobank en voorheen in de Tour rijdend voor het klassement - in de ki lometers daarvoor een spoedcursus 'Touretappe winnen' gegeven. De dra ger van de bolletjestrui doet alles goed, ziet ook Gesink. Pokeren én waar mo gelijk de benen sparen. „Die jongen heeft zogenaamd ontzettend veel dorst tijdens zo'n dag. Die gaat 66 keer voor een bidon naar de auto." Ondertussen sleurt Gesink wel op kop. „Je zit in de Tour, in de kopgroep, je wilt er voor gaan." Hij verspeelt Ergens druist dit eendaagse werk in tegen de renners die ze zijn, of altijd zijn geweest. Al vanaf het begin van hun carrières rijden Mollema en Ge sink voor het klassement in ritten koersen en grote rondes. In die rol kwamen ze niet vaak in de gelegen heid om voor ritzeges te strijden. Ge sink won vanuit een vrije rol in de Vu- elta van 2016 een bergrit en nam daarna afscheid van zijn klassements ambities. In de schaduw van Alberto Contador had Mollema vorig jaar bij hoge uitzondering ritwinst in de Tour als hoogste doel. Hij won met een fraaie solo de vijftiende etappe. Maar dat geeft geen garanties voor de toe komst. Mollema zag zich sinds een val in de kasseienrit ook dit jaar genoodzaakt op zoek te gaan naar ritwinst. Zondag werd hij al derde. Nu weet hij op de top van de Col du Portillon dat het vandaag weer niet gaat lukken. Hij krijgt in zijn eentje het gaatje op Ala philippe niet dicht, die in volle achter volging op Yates is. Dat Yates valt in de afdaling vergroot de kansen voor Mol lema geenszins, want Alaphilippe is één van de beste dalers. „Zelfs als ik op de top zijn wiel had gehouden, was het lastig geworden in de afdaling", er kent Mollema achteraf. Eenmaal be neden komt hij als vierde over de fi nish, Gesink als zesde. BAGNÈRES-DE-LUCHON Een ge vecht tussen de klassementsren ners bleef in de eerste rit door de Pyrenneeën uit, ondanks een zeer felle start. Het bleef bij een spel denprikje op de laatste klim van Ja- kob Fuglsang, Ilnoer Zakarin en Mi- kel Landa, maar uiteindelijk reed Sky gegroepeerd de afdaling in en kwamen de favorieten in dezelfde tijd binnen in Bagnères-de-Lu- chon. Ritwinnaar Julian Alaphi lippe was toen al lang binnen. „Het was niet het moment om volle bak aan te vallen en alle kaar ten op tafel te gooien", zei Tom Du- moulin. Ook Steven Kruijswijk hield zich koest. „Ik wilde zelf wel iets proberen, maar ik zag het ge mak waarmee Sky met Wout Poels het gat naar Fuglsang dichtreed. Waar ga je dan heen? Dus ik zag het nut er niet van in." woensdag 25 juli 2018 GO 'Je moet kunnen pokeren' - Robert Gesink (32) Pim Bijl en Daan Hakkenberg Bagnères-de-Luchon Bauke Mollema (bo venste foto) en Robert Gesink (onder) sleu rend OP kop. FOTO'S AFP/CORVOS A Julian Alaphilippe op weg naar zijn tweede ritzege in deze Tour. FOTO PHOTO NEWS Vandaag, rit 17: Bagnères-de-Luchon - Saint-Lary-Soulan (65 km) Zeer korte, maar krachtige etappe met drie Pyreneeën- reuzen. Aankomst is boven op de 2215 meter hoge Col du Portet (buitencategorie). Morgen, rit 18: Trie-sur- Bai'se - Pau (170,5 km) Een vlakke etappe, ideaal voor de klassementsrenners om even bij te komen van twee zware dagen. Vrijdag, rit 19: Lourdes - Laruns (198,5 km) Maar liefst 4800 hoogte meters, met klinkende namen als de Aspin, Tourmalet, Sou- lor en Aubisque. De aankomst ligt in het dal, na een afdaling van 20 kilometer vol listige haarspeldbochten. Zaterdag, rit 20: Saint-Pée-sur-Nivelle - Espelette (31 km) Niet al te lange tijdrit, met één kort maar pittig klimmetje. Zondag, rit 21: Houilles - Champs-Élysées, Parijs (116,5 km) Champagne!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20