16 Hij wil de relatie met de VS 'ontdramatiseren', zei EU-baas Jean Claude Juncker. Vandaag krijgt hij de kans tijdens een gesprek met president Trump. Kan Juncker een handelsoorlog voorkomen? Kort AF KLM Randstad Randstad groeit verder Uitzendconcern Randstad blijft profiteren van de aanhoudende vraag naar personeel. De uitzender wist ook het tweede kwartaal meer winst te boeken op een hogere omzet. Wel vlakte de groei iets af. Het bedrijfsresul taat steeg met to procent tot 283 miljoen euro. De nettowinst was 193 miljoen euro. Opel boekt weer winst Opel is onder de vleugels van zijn nieuwe eigenaar PS A Group weer winstgevend. Het vorig jaar overgenomen automerk zette voor het eerste halfjaar een winst van 502 miljoen euro in de boeken. Vorig jaar was dat nog een verlies van 179 miljoen euro. Koers bitcoin weer terug boven de 8000 dollar Voor het eerst sinds mei moet voor een bit coin dinsdag weer meer dan 8000 dollar worden betaald. De cryptomunt blijft profi teren van de belangstelling van traditionele financiële instellingen in zogenoemde cryp to's. Onder meer de vermeende interesse van 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock in digitale valuta's stuwde de waarde. In december vorig jaar werd een bitcoin, na een zeer stevige opmars, voor bijna 20.000 dollar per stuk verhandeld. Sinds die piek volgde een stevige daling, ver sterkt door hacks bij verschillende handels platformen. Specsavers voert verkoop hoortoestellen verder op De verkoop van hoortoestellen stuwt de op brengsten van Specsavers. De omzet van de keten, vooral bekend van de brillen, groeide afgelopen jaar verder van 135 miljoen naar 140 miljoen euro. In het nieuwe boekjaar wordt het winkelnetwerk nog verder uitge breid met zo'n twintig nieuwe winkels. Daarnaast wil het bedrijf zich richten op het verbeteren van zijn oogzorg. Flitsen Sligro Wereldhave Niet meer of minder dan de drei ging van een complete handels oorlog. Trump startte de vijande lijkheden met een invoerheffing van 25 procent op Europees staal en 10 procent op Europees alumi nium. De EU sloeg terug met hef fingen op onder meer pindakaas, bourbon en Harley Davidson-mo- toren. Nu richt Trump zijn pijlen op de Europese auto-export naar de VS, ter grootte van zo'n 50 miljard euro. Vooral de Duitse auto-indu strie zal de gevolgen van een im- portheffing merken. De Rabobank berekende dat die Duitsland 0,3 procent economische groei kan kosten. „Het zal Duitsland niet in een recessie storten, maar het is wel serieus geld", zegt Rabo-eco- noom Elwin de Groot. Als de heffingen er komen, zal de EU terugslaan. En dat zal weer tot nieuwe maatregelen vanuit de VS leiden, waardoor de handels oorlog snel kan escaleren, met mo gelijk serieuze economische con sequenties. Dan kan de groei met procenten terugvallen en de werk loosheid oplopen. Tot nu toe is de EU heel voorzichtig met tegen maatregelen om de zaak niet op de spits te drijven. Maar Europa zal zich niet als een mak schaap naar de slachtbank laten leiden. Vrij groot. De Amerikaanse presi dent ligt duidelijk op ramkoers met de handelspartners van de VS. Zo loopt de spanning met China verder op en zei Trump onlangs dat hij 'geen enkele Mercedes meer wil zien op Fifth Avenue in New York'. Afgelopen week noemde hij de EU nog de 'vijand die ons be steelt'. Die woorden gaan er in als koek bij zijn Republikeinse achter ban. Onder die kiezers staat een overgrote meerderheid achter zijn beleid. In november zijn er tussentijdse verkiezingen in de VS en Trump hoopt die te winnen door zich nu op te werpen als de voorvechter voor banen voor Amerikaanse ar beiders. Het staat buiten kijf dat er veel Amerikaanse banen verloren zijn Nederlanders kampioen pakketjes terug sturen Nederlandse consumenten sturen bijna een op de tien via internet gekochte producten terug. Daarmee is Nederland kop loper op dit gebied in Europa. Nieuwe president-directeur voor DAF Trucks Harry Wolters wordt de opvolger van directeur Preston Feight op bij DAF Trucks. Ook Kempen stapt uit tabak Vermogens beheerder Kempen staakt investeringen in tabak. Kempen volgt daarmee het voorbeeld van o.m. Robeco en pensioenfonds ABP. O m De Franse vak bonden beloven niet te staken tijdens het zo merseizoen. <3K De uitzendgroep zag zowel de winst als de omzet ook dit kwartaal sterk stijgen. woensdag 25 juli 2018 UITZENDBRANCHE AUTO-INDUSTRIE CRYPTOVALUTA DETAILHANDEL Een superdivi dend van 5,75 ging van de prijs van het aandeel af. Peet Vogels Wat staat er op het spel voor de EU en de VS? m De dreigende importheffing op auto's kan Duitsland 0,3 procent economische groei kosten, vol gens experts van de Rabobank. Hoe groot is de kans dat Trump zijn dreigement uitvoert? Heeft Trump een punt? De Nederlandse winkelcentra van het vastgoed fonds werden minder waard. spitsroeden lopen in de VS ■v randstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16