Twijfels over subsidie aan bedrijven balderman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl Voetballertjes na de grot nu naar klooster EUWS 11 Leidt steun tot meer banen? (G) CEREMONIE KAALGESCHOREN 599,- CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt houdt het op de 'Albert Heijn-bo- nus', SP'er Jasper van Dijk spreekt in navolging van vakbond FNV van de 'Primark-premie'. Beide Kamer leden hebben het gemunt op het zogeheten lage-inkomensvoordeel (LIV), een subsidie die sinds t ja nuari 2017 wordt verstrekt. Ze zetten vraagtekens bij de ef fectiviteit van de stimuleringsrege ling die bedrijven moet verleiden om personeel met een afstand tot de arbeidsmarkt in dienst te ne men. Voor iedere werknemer die een werkgever in dienst neemt te gen een salaris van maximaal 125 procent van het minimumloon (bijna 2000 euro bruto per maand), lapt de overheid tot 2000 euro sub sidie op jaarbasis bij. De gedachte achter deze regeling, ingevoerd door het vorige kabinet van VVD en PvdA, is dat goedkopere arbeid door middel van een subsidie be drijven ertoe verleidt meer mensen aan een baan te helpen. Met de krappe arbeidsmarkt van nu is het zeer de vraag of die belofte wel uitkomt, stelt Omtzigt. Maar controleren kan hij dat niet: speci fieke informatie ontbreekt. „De evaluatie is pas over vier jaar", zegt Omtzigt. Hij wil ieder jaar een overzicht van minister van Sociale Zaken Wouter Koolmees, maar die wil daar vooralsnog niet aan. De informatie die Koolmees wél verstrekte, baart Omtzigt zorgen. Zo komt 35 miljoen van de 500 mil joen euro terecht bij uitzendbu reaus. Omtzigt: „Je zou verwachten dat de tarieven voor uitzendwerk omlaag gaan als uitzendkrachten goedkoper worden. Maar volgens Koolmees is dat niet het geval. Straks blijkt dat we voor 35 miljoen per jaar uitzendbureaus aan het spekken zijn geweest, zonder dat we daar banen voor hebben terug gekregen. Ik ben er niet gerust op dat dit een effectieve subsidie is." Nare bijwerkingen Daarnaast heeft de subsidie nare bijwerkingen, stelt de FNV. Vol gens de vakbond dwarsboomt het LIV loonsverhogingen. Zodra het salaris van een werknemer boven de grens van 125 procent van het minimumloon uitkomt, vervalt het recht op subsidie. Bedrijven heb ben er dus geen belang bij om lo nen al te hard te laten stijgen. FNV- bestuurder Linda Vermeulen stelt dat bij cao-onderhandelingen in de detailhandel de subsidie een hin- De subsidie heeft nare bijwerkingen, zoals dwarsbomen van loonsverhoging dernis is gebleken. Zij spreekt van een 'perverse prikkel' en vindt SP- Kamerlid Jasper van Dijk aan haar zijde. Hij wil van Koolmees weten hoeveel subsidie bedrijven als Pri- mark, Zara, H&M, Jumbo Albert Heijn en McDonalds in 2017 heb ben gekregen. De vraag is hoe het verder gaat met het LIV. Koolmees' D66 wilde in het verkiezingsprogramma juist nog veel meer geld uittrekken voor de subsidie. CDA'er Omtzigt bena drukt dat het doel van de regeling voor hem voorop staat en dat het verdedigbaar is dat de overheid daar geld voor uittrekt. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 8 dagen Devon en Cornwall 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight 8 dagen Zuid-Engeland Bournemouth 10 dagen Westkust van Ierland 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 12 dagen Rondreis Fascinerend Schotland met het eiland Bute woensdag 25 juli 2018 In de regeringscoalitie zijn twij fels ontstaan over het nut van een pas ingevoerde regeling die mensen met lage inkomens aan een baan moet helpen. Onduide lijk is of de 500 miljoen euro subsidie wel voor werkgelegen heid zorgt of vooral de winst van grote bedrijven spekt. Laurens Kok Den Haag De Thaise jeugdvoetballers die eerder deze maand uit een ondergelopen grot werden gered, zijn ingewijd tot boed dhistische leerlingen. Bij een traditionele ceremonie werden de jongens, in leeftijd varië rend van 11 tot 16 jaar, kaalge schoren. Eén ontbrak omdat hij geen boeddhist is. De trai ner van de jongens, die met hen in de grot was, werd inge wijd als monnik. Hij woonde al eerder als leerling in een klooster. De ceremonie is gebruikelijk in Thailand, waar jongens vol gens traditie de inwijdingsri tuelen ondergaan als blijk van dankbaarheid aan hun ouders voor de opvoeding. De eer van de ceremonie straalt af op de ouders. „Deze inwijding brengt rust", aldus de moeder van de 14-jarige Ekarat Wongsuk- chan. „We kunnen dit negen dagen doen, daarna gaat hij weer naar school en gaat het leven door." fotos ap en afp Kijk op de site bij /video hoe de Thaise voetballers worden ingewijd. v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 hrta rinaan- boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 27 aug 17 sept/15 okt. Vertrekdata: 20 aug 17 sept/15 okt. Vertrekdata: 20,27 aug 3,10,17, 24 sept. Vertrekdata: 22, 29 sept. Vertrekdata: 17 sept/1 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11