NYNKE DE JONG Terreurverdachten richtten pijlen op Nederland €89- 6 Column Dat heeft zo'n jongen toch niet nodig? Althans, dat was wat ik dacht toen ik de reclame voor het eerst zag: George Baker, wandelend door een super markt, terwijl hij een variant op zijn grootste hit Little Green Bag zong. Och George, waarom nou toch? Veel cooler dan George ga je ze in de vaderlandse muziekscene niet vinden. Het zijn de cowboy schoenen, dat zwarte haar met die grijze strengen erdoor, die doorrookte stem. Cool in Nederland en door Quentin Tarantino's Reservoir Dogs ook cool in de rest van de wereld. Soms, als ik over straat loop, waan ik mij een beetje George. Dan hoor ik in mijn hoofd dat welbekende basgitaarloopje, en ga ik automatisch rechter lopen. Borst vooruit. Op die momenten voel ik mij de baas van het winkel centrum. Probeer het ook maar eens: neurie het begin, en zie wat er met je gebeurt. Je groeit prompt enkele centimeters. Dat komt door de swag van George. Die man hoeft toch geen croissantjes aan te prijzen? Maar die supermarkt waar Baker zo vurig reclame voor maakt, ontpopt zich in razend tempo tot de meest verantwoorde super markt in Nederland. Zo hadden ze al de Kipster eieren: dier- en milieuvriendelijke eitjes, van kippen die een binnen- en een buitenverblijf hebben. Wakker Dier is er positief over - en die is dat niet zomaar. Daarnaast is de keten samen met de TU Delft een onderzoek begonnen om te kijken hoe ze een circulaire bedrijfsvoering V voor elkaar gaan krijgen. Duur zaam dus, waarbij het afval de basis vormt voor nieuwe grondstoffen. herbruikbare groentetasje. Ineens snap ik de keuze voor George Baker als uithangbord, en de keuze van George om hier ja tegen te zeggen. Naast dat je met George zijn achternaam talloze leuke woordspelingen kunt maken, spreekt Baker niet alleen de links draaiende hipsters aan, maar ook hun ouders en grootouders. George Baker is coolness voor het hele gezin. Hij ademt seks, drugs en rock-'n-roll; hij is groen, duurzaam en diervriendelijk. Een perfecte combinatie. Hoor het basloopje in je hoofd, steek je borst vooruit en slinger het herbruikbare groentetasje over je schouder. Een gouden greep, die Baker. George spreekt niet alleen de hipsters aan, maar ook hun ouders en grootouders In chatgesprekken van twee aan gehouden terreurverdachten werd volgens het Openbaar Ministerie melding gemaakt van een plan voor een aanslag en werd een foto van het Rotterdamse politiebureau Veranda gedeeld. Medewerkers van dat bureau werden gisteren bijgepraat. Poli tiechef Frank Paauw: „Hoewel met de aanhoudingen de moge lijke dreiging is weggenomen, geeft dit ons een ongemakkelijk gevoel. Het heeft impact op de eenheid Rotterdam en collega's in het hele land." Dat voelt ook korpschef Erik Akerboom, die laat weten dat de veiligheidsmaatregelen om de politie te beschermen 'indien nodig' worden aangescherpt. „Dit toont aan dat we alert moeten blijven. De veiligheid van mijn mensen staat voorop." De terreurverdachten van 22 en 27 jaar hebben de Marokkaanse na tionaliteit. Ze werden in juni in de Rotterdamse wijk Bloemhof aangehouden na een ambtsbe richt van de AIVD, waarin gesteld werd dat een van hen na de rama dan een gewapende aanslag wil den plegen in Parijs. De verdachte sprak er volgens de geheime dienst over als martelaar te willen sterven. Hij was benieuwd wat hij in het paradijs zou aantreffen. Dat ze ook Nederland in het t Via de chat werd een foto van bureau Veranda gedeeld vizier hadden, werd duidelijk in later onderzoek, waarbij overi gens geen explosieven werden aangetroffen. Paauw: „Het doet ons realiseren dat de dreiging in Nederland niet voor niets substantieel is." Dat de mogelijke aanslag aan het licht is gekomen maakt hem tegelijkertijd 'trots'. Voorlopig zitten de twee ver dachten nog vast, in september zal hun zaak voor het eerst in de rechtbank worden behandeld, in een pro-formazitting. Exclusieve Lezersreis VORSTELIJK SLAPEN IN HETSAUERLAND SCHITTEREND KLOOSTERHOTEL IN LIMBURG Welcome Hotel Bad Arolsen/Bad Arolsen/Sauerland HOTEL MERICI Sittard Limburg Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc reiskatern.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl dinsdag 24 juli 2018 PC @Nynke Baker En het laatste wapenfeit: het Voor het eerst lijken terreur verdachten hun pijlen te hebben gericht op veiligheids diensten in Nederland. Agenten blijven achter met een 'ongemakkelijk gevoel'. Carla van der Wal Rotterdam 3 dagen inclusief ontbijt en 1 x 3-gangendiner/buffet 2 dagen inclusief ontbijt, 3-gangendiner en koffie met vlaai Het prachtige 4-sterrenhotel Welcome Hotel Bad Arolsen maakt deel uit van het barokke slotcomplex 'Residenzschloss Bad Arolsen', dat echte geschiedenis ademt. Hier werd koningin Emma geboren. En nu kunt u er voordelig overnachten! De kamers zijn allen voorzien van een bad, douche, toilet, televisie, radio, kluisje en minibar. Culinair genieten kunt u in de hotel-restaurants Schlossgasthof en Remise. Voor een drankje bent u welkom in het avondlokaal Plückersen en de café-bar Orangerie. Daarnaast biedt het uitgebreide beauty- en wellnesscenter van het hotel u een scala aan ontspanningsmogelijkheden, zoals diverse massages, aromabaden, zwembad, sauna en een ontspannings ruimte. De entree voor het zwembad en de sauna's bedraagt 4 p.p.p.d. Uw hotel ligt in het centrum van Bad Arolsen, dat ook wel het "Versailles van Hessen" wordt genoemd. Niet alleen biedt het een prachtig historisch slot, ook het uitzonderlijke cultuuraanbod wordt alom geroemd. Het jaarlijkse barokfestival, de heerlijke parken en het golfterrein bij de Twistesee maken zowel cultuurliefhebbers, als liefhebbers van actieve vakanties én dagjesmensen laaiend enthousiast. Neem het 20 kilometer verderop gelegen Korbach met zijn middeleeuwse stadscentrum, of de indrukwekkende Edersee; één van de grootste stuwmeren van Europa. Circa 45 kilometer verder ligt Kassei, waar u uw hart kunt ophalen met winkelen, kunsten cultuur. HOTEL MERICI is één van de zeven monumenten gelegen in het volledig gerestaureerde Kloosterkwartier in hartje Sittard. Het combineert eigentijdse luxe met een duidelijk aanwezige en voelbare historie. Verleden en heden komen hier op vorstelijke wijze samen. Het hotel combineert haar bijzondere uitstraling met een minstens zo waardevolle visie: u moet zich hier als gast thuis voelen. Het hotel dankt haar naam aan Angela de Merici, stichteres van de Ursulinenorde, de kloosterorde die tussen 1843 en 1946 in de aangelegen gebouwen van het hotel meisjesonderwijs gaf. En dat proeft u: de serene rust in de gangen, de prachtige uitzichten en de zon die voorzichtig zijn weg zoekt door prachtige raampartijen. Slaap koninklijk in een chique, monumen tale omgeving, laat u wekken door de kerkklokken en ervaar hoe goddelijk genieten kan zijn. Bijvoorbeeld in het restaurant, waar dagelijks een keur aan verse lekkernijen van topkwaliteitwordt geserveerd. HOTEL MERICI ligt in het hart van Sittard, één van de oudste plaatsen in Nederland. De stad kreeg al in 1243 als derde stad van Limburg stadsrechten. In het centrum vindt u volop winkels, restaurants en gezellige terrasjes. Roermond, Maastricht, Düsseldorf, Hasselt of Antwerpen zijn allemaal nabij. Wandelend of fietsend van de omgeving genieten? Met de Eifel en de Ardennen aan uw voeten kan uw dag niet beter beginnen. warm welkom met koffie/thee en een stukje vlaai incl. de 'Geheime tuinen wandelroute waarmee u de mooiste plekjes van Sittard ontdekt'. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner of buffet Actievoorwaarden kortingen €89 per persoon in een 2-persoonskamer o.b.v. beschikbaarheid met dagelijks aankomst t/m december. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 1 kind t/m 5 jaar gratis, 6 t/m 11 jaar 50% korting en 12 t/m 17 jaar 20% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 40 per nacht. Toeristenbelasting: 1 p.p.p.n. ter plaatse te voldoen. Boekingskosten: €15 per boeking. 1 overnachting in een Superior kamer 1 x Live Cooking ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner op de dag van aankomst Meer informatie en boeken: Ga voor Bad Arolsen naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1813 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl NUWEG/S^ exc&uieft... Actievoorwaarden kortingen €79,50 per persoon in een 2-persoonskamer o.b.v. beschikbaarheid met dagelijks aankomst t/m augustus. Ook te boeken: 3-daags arrangement inclusief ontbijt en 1 x 3-gangendiner €119,50 p.p. Toeslag l-persoonskamer: 100%. Toeristenbelasting: €3,- p.p.p.n., dient ter plaatse te worden voldaan. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Merici naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1851 N U WEG Qk? Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6