Tom Dumoulin op jacht naar het geel in de Tour Jarenlange bezuinigingen nekken sociale advocatuur, kinderen de dupe Walcheren In de aanval op de cols Ben jij op vakantie een avond- of ochtendmens? Raf, Doris en Nikki (vlnr) zoeken op een snikhete dag verkoeling in de waterspeeltuin van camping de Duinhoeve in Burgh- Haamstede. De komende dagen blijft het onverminderd warm en loopt de temperatuur op tot boven de 30 graden. Sinds gisteren is het Nationaal Hitteplan van kracht. »P4 In een enkel geval stopt een advo caat helemaal. Dat geldt voor Marije Jeltes, die eerder begon met lesge ven om in het jeugdrecht actief te kunnen blijven. Zij laat zich hele maal uitschrijven als advocaat, mede vanwege slechte vergoedin gen voor haar werk. De overheid betaalt (deels) de inzet van advoca ten, als burgers dat niet kunnen be talen. De trend baart de Nederlandse vereniging van strafrechtadvocaten (NWS) zorgen. Ook vindt ze het verontrustend dat advocaten ervoor kiezen meerdere rechtsgebieden tegelijk te bestrijken om geld te kunnen verdienen. Om te waarbor gen dat aangesloten leden hun ken nis op peil houden, wordt van hen geëist dat ze ten minste twee derde van hun praktijk aan zaken in het strafrecht wijden. De Vereniging van Nederlandse Jeugdrechtadvocaten ziet haar le den in het hele land worstelen. Dat maakt de kwetsbaarheid van de kinderen die te maken hebben met deze tak van de advocatuur alleen maar groter. Het gaat niet alleen om minderjarigen die strafbare feiten begaan, maar ook kinderen die uit huis worden geplaatst, geen ver- blij fsvergunning hebben of van wie Na 8 jaar bezuinigen isdestrafrecht- advocatuur uitgeperst de ouders gescheiden zijn. De NWS vreest voor slecht ad vies aan verdachten, hogere straffen en zelfs het opsluiten van onschul dige mensen. De vergoeding van de overheid is juist bedoeld om uit wassen als deze tegen te gaan. NVVS-voorzitter Jeroen Soete man waarschuwt dat de rechtsstaat minder goed functioneert zonder sterke advocatuur. Inclusief het pro-Deowerk. „Na acht jaar bezui nigen is de strafrechtadvocatuur uitgeperst. We rijden niet in Rolls- Royces, we dragen geen maatpak ken en zijn vooral niet op tv - dan zijn we aan het werk." Ondertussen komen er weinig nieuwe advocaten in het strafrecht bij, nadat de aanwas lang vrijwel helemaal stillag. Doordat er ook advocaten zijn die (deels) een ander rechtsgebied kie zen of nevenactiviteiten verrichten, zijn precieze cijfers over de toe stand van de strafrechtadvocatuur moeilijk te geven. Onderzoek van de onafhankelijke commissie-Van der Meer wees echter vorig jaar al uit dat de advocaten die dit werk doen te weinig betaald krijgen in verhouding tot de uren die ze ma ken. Er werd geadviseerd 127 mil joen extra vrij te maken voor de ad vocatuur. Dat geld komt er niet. Nieuwsmedia »P18 -»P2?-25 CAMPING' 01'" FOTO MARIEKE MANDEMAKER Pro-Deoadvocaten haken af Sociale advocaten laten zich omscholen, worden actief in an dere specialismen en beunen bij om rond te komen. De reden hiervoor is de slechte vergoe ding voor het pro-Deowerk. Carla van der Wal Goirle —Jeroen Soeteman, NWS P13 Veel zon en zeer warm pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1