NYNKE DE JONG Brandend Zweden krijgt blushulp uit alle hoeken van Europa Veilig douchen in 1 dag €1000 molenaar^ 6 badkamers Column De branden begonnen in juni als gevolg van de hitte (32 graden) en aanhoudende droogte, de ergste in de geschiedenis. Vooral het noorden en midden van Zweden worden ernstig getroffen. Tot nu toe zijn er geen slachtoffers geval len, omdat bedreigde bewoners op tijd werden geëvacueerd. De schade aan flora en fauna is echter enorm. Na een noodoproep van de re gering in Stockholm hebben Eu ropese landen hulp gestuurd. Frankrijk en Italië leveren blus vliegtuigen. Litouwen, Polen en de buurlanden Noorwegen en Finland hebben brandweerteams gestuurd. Ook Duitsland en De nemarken schieten te hulp. De hulpoperatie is zo groot dat de Europese Unie de coördinatie op zich heeft genomen. „Dit is wat de burgers van een verenigd Eu ropa verwachten: solidariteit met andere lidstaten, hulp in tijden van crisis", aldus EU-commissaris voor crisismanagement Christos Stylianides. Het aantal branden zou hierdoor al met de helft zijn afgenomen, maar er woeden nog ruim veertig branden. Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu tijdelijk tot 1000,- leeftijdskorting bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie* Na jarenlang wachten, tal loze budgetoverschrijdin gen en enkele verzakkin gen is hij er dan eindelijk: de Noord/Zuidlijn. Er waren zaterdag 60.000 mensen die een kijkje kwamen nemen. En de NOS deed live verslag. Dat laatste was reden voor wat gemopper. Waarom moest de rest van het land kijken naar de opening van een metrolijn? Waar was de NOS toen vorig jaar de nieuwe dienst regeling van de bus door Emmer Compascuum inging? Als het om Amster dam gaat, zijn er twee overdreven reacties. Al lereerst die van sommige Amsterdammers, die doen alsof er buiten de ring Aio geen leven mogelijk is. Die graag cultiveren dat Am sterdam het centrum van de wereld is. Ik rol ook al tijd met mijn ogen als in een talkshow gesproken wordt over 'Zuid' zonder daarbij te vertellen over welke stad het gaat. Wat bedoel je? Beveland? Soedan? Of moet ik er klakkeloos van uit gaan dat we het over Amsterdam hebben? Maar vanuit de regio is er ook een overdreven focus op Amsterdam, en die is net zo irritant. Want men is er ook altijd als de kip pen bij om kritiek te hebben op de media-aandacht voor de hoofdstad. Zo ook zater dag dus. Wat heeft de rest van het land met die metro lijn van doen? het was een am bitieus bouw plan waar over we jarenlang op de hoogte zijn ge houden. Voor de bouw zijn tech nische hoogstandjes uitgevoerd. Al met al een interessant project, of je er nou blij mee bent of niet. Bovendien: toen de Erasmusbrug in Rotterdam werd geopend, stond de NOS er ook live bovenop. De opening van Leeuwarden als Culturele Hoofdstad was ook live op televisie. Er was aandacht voor de Giro in Apeldoorn, Oerol op Terschelling en Pinkpop in Land graaf. De focus van Amsterdammers op hun eigen stad is soms een beetje overtrokken. Maar de NOS stuurt godbetert Gerrie Eickhof het hele land door om overal ver slag te doen. Theo Verbruggen staat negen van de tien keer met zijn plopkap in Brabant. En nu stond Dionne Stax in Amsterdam. Ze doen echt hun best, lieve re gio. Vanavond staan de verslagge vers van het NOS Journaal onge twijfeld elders in het land. Waarom moet het land kijken naar de opening van een metrolijn? LEEFTIJDS KORTING* Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl maandag 23 juli 2018 GO @Nynke Amsterdam De bosbranden die in Noord en Midden-Scandinavië enorme stukken bos in de as leggen, zijn vanuit de ruimte te zien. Hulp komt uit heel Eu ropa. Hans van Zon Rotterdam/Stockholm Bosbranden in Zweden De meeste heftige bosbranden bevinden zich in Midden-Zweden. ZWEDEN Stockholm 230718 BRON: SOSALARM.SE I JG Kijk op de site bij /video Bosbranden leggen stukken poolcirkel in de as 'Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 11 aug. Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden Redenen te over: 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6