Slot Oostende koopt de buren )LEN 19 NIEUWE BEDRIJFSLEIDER MUSEA Historisch Museum de Bevelanden in Goes begint aan een verbouwing. SaskiaVahlenkamp uit Kortgene mag het in goede banen leiden. Oud-Vosssemeer moet drinkwater tijdelijk koken Wat de grootste uitda ging is voor de ko mende tijd? Saskia Vahlenkamp denkt even na. Aan uitdagingen geen ge brek. „Maar het belangrijkst is toch wel het behouden van het enthou siasme onder het personeel en vrijwilligers", zegt ze. „Wat je geeft, krijg je meestal terug. Als wij met z'n allen uitstralen dat we het museum leuk vinden, zullen de bezoekers dat ook vinden." De 41-jarige Vahlenkamp zwaait sinds april de scepter over Histo risch Museum de Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Ze is de opvolger van Hans Oomen, die eind vorig jaar vertrok na een periode van ziek- zijn. De nieuwe bedrijfsleider, want zo heet haar functie officieel, richt zich met name op de be drijfsmatige kant. In haar vorige banen deed ze daarvoor al de no dige bagage op. Vahlenkamp werkte als accountmanager in de farmaceutische industrie en runde samen met haar man een onder neming die gespecialiseerd is in het fotograferen van woningen en bedrijfspanden. „Maar ik merkte dat ik toch wel heel veel alleen op kantoor zat", verklaart ze haar overstap. „Iemand wees me op de vacature bij het museum, en ik heb hier inderdaad een leuke, af wisselende baan gevonden." Vahlenkamp valt meteen met haar neus in de boter. Komend na jaar vindt een forse verbouwing plaats, waarbij het museum in Goes en het naastgelegen WV- kantoor een gezamenlijke ingang krijgen. Deze verandering, waar voor de gemeente 180.000 be schikbaar heeft gesteld, biedt het museum de mogelijkheid om in tern wat zaken te veranderen. De grootste winst is dat het museum café kan worden uitgebreid. „We kunnen daar nu maximaal veertig mensen ontvangen", legt Vahlen kamp uit. „Dat is net te weinig. Ga maar na, in een bus passen meestal zo'n 50 mensen. Als zo'n gezel- Het is een uitdaging om nu ook wat vaker de Goesenaren over de vloer te krijgen schap komt, past het al niet." En ook na de verbouwing blijven er nog genoeg uitdagingen over. De nieuwe bedrijfsleider noemt on der meer het op peil houden van het vrijwilligersbestand. Het is lastig voor het museum om jonge ren aan zich te binden. Ook vindt ze dat in Goes nog een flinke slag kan worden gemaakt op het ge bied van interactie, bijvoorbeeld in de vorm van touchscreens die de bezoekers informatie op maat aanbieden. Ook het verder uitbou wen van de samenwerking met Goes Marketing en de buren aan het plein, zoals de Grote Kerk en Slot Oostende, staat hoog op het wensenlijstje. „Het zou mooi zijn als we samen het plein wat meer jeu en schwung kunnen geven. Maar dat is lastig, want het zal al tijd een doorgangsgebied voor on der meer vrachtauto's blijven." Over de financiën maakt Vah lenkamp zich geen grote zorgen. Ze is blij dat de gemeentelijke sub sidie in stand is gebleven en ziet nog mogelijkheden om nieuwe groepen aan te trekken. Jongeren, bijvoorbeeld. Het museum ont vangt nu al veel schoolklassen. Dat worden er wat haar betreft nog meer. Verder hoopt ze dat de in woners van Goes in de toekomst nog vaker binnenstappen in het pand aan de Singelstraat. „Het was mooi om te zien dat bijna iedereen pal achter ons stond toen de subsi die in het geding was. Het is een uitdaging voor ons om de Goese naren nu ook vaker over de vloer te krijgen." De voormalige pastorie, voor veel Goesenaren ook bekend als de koorschool, ligt tussen Slot Oos tende en de katholieke Heilige Ma ria Magdalenakerk. De gemeente kocht het pand in 2010 aan, en had toen al het idee om het bij het nog te ontwikkelen Slot Oostende te betrekken. Dat is destijds niet gebeurd. „Het is ons toen wel aangeboden", zegt Maas. „Maar we hadden onze handen op dat moment al vol genoeg." Koorschool Nu bierbrouwerij, hotel en restau rant goed draaien, wordt de voor malige koorschool alsnog overge nomen van de gemeente. Het is de bedoeling dat op de bo venverdieping acht grote hotelka mers komen die ook gebruikt kun nen worden als familiekamers. De vier hotelkamers die Slot Oostende nu heeft, zitten bijna al tijd vol. Op de begane grond van de voormalige pastorie komt een zaal voor grote feesten en partijen. „In In het pand komen hotelkamers en een grote feestzaal, voor gezelschappen van meer dan 130 personen ons huidige pand kunnen maxi maal 130 mensen terecht", ver klaart Maas. „Maar er is ook vraag naar locaties voor grotere feesten." Een vergunningaanvraag voor het verbouwen en uitbreiden van de voormalige koorschool is in middels ingediend bij de ge meente. Maas hoopt het pand in november daadwerkelijk over te nemen. De verbouwing begint dan direct. In april wordt de feestzaal in gebruik genomen. Vertrekken De huidige huurders van het pand, Centrum 't Westlicht en Pi- Spello, moeten vertrekken. De huurcontracten waren eerder al opgezegd. Mieke Boot van 't Westlicht zegt nog altijd niet te weten waar ze naartoe gaat. „Hopelijk vinden we een andere mooie stek in het cen trum." OUD-VOSSEMEER Een aantal huishoudens aan de Patrijzenweg, Molendijk, Mareweg en Boshoeve- wegin in Oud-Vossemeer heeft van waterbedrijf Evides het advies ge kregen om het drinkwater uit de kraan eerst drie minuten te koken voor het wordt geconsumeerd. Vol gens een woordvoerder van Evides gaat het om een voorzorgsmaatre gel nadat er een lekkage is geweest. Pas als Evides zeker weet dat het water aan alle kwaliteitseisen vol doet, wordt de waarschuwing inge trokken. Vermoedelijk duurt dat een paar dagen. De inwoners van de betreffende woningen zijn zaterdag geïnformeerd. maandag 23 juli 2018 BE 'Er zijn hier enorm veel uitdagingen' Rob Paardekam Goes Saskia Vahlenkamp zwaait sinds kort de scepter over de musea in Goes en Kapelle. foto mechteld jansen - Saskia Vahlenkamp Slot Oostende koopt de voor malige pastorie aan de Singel straat in Goes. „In het pand komen hotelkamers en een grote feestzaal", zegt directeur Anita Maas. Rob Paardekam Goes - Anita Maas, directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48