II Slot Oostende koopt buren 19 VISSERIJDAGEN BRUINISSE Drie dagen achtereen stond Bruinisse op z'n kop. Tijdens de jaarlijkse Visserijdagen staat het gewone leven voor sommigen even stil. Met als absolute hoogtepunt de vlootschouw. Tijdelijk water uit kraan koken voor consumptie Emotioneel Hans de Ruiter heeft zijn rolstoel verruild voor een plekje aan het raam in de zaal op het bovendek en zingt tevreden mee. „Hij heeft 46 jaar op twee koren gezeten", vertelt zijn vrouw Nettie. Vorig jaar zijn ze op uitnodiging van het Rode Kruis ook meegevaren. „En alles was even fantastisch! Dit keer zat het eigenlijk vol, maar we had den het geluk dat ze er toch nog twee plekjes tussen hebben kun nen krijgen" Hans heeft Alzhei- mer en wordt emotioneel bij de gedachte aan de aantrekkings kracht die het water op hem heeft. „Het gemoedelijke, dat je met el kaar hier bent..." Nettie vult aan: „Dit is pure verwennerij. Je zit am per en het eerste drankje staat al voor je klaar. De mensen van deze rederij zijn alleraardigst en hulp vaardig" Vriendenprijsje „Dat is nou precies waar we dit voor doe", glundert Miranda Schiphorst. Ze nam drie jaar gele den het initiatief voor het surplus van de vlootschouw. Aanleiding was haar vader die jaar na jaar mee voer, maar niet meer kon toen hij op een rolstoel was aangewezen. Drie lokale bedrijven trokken de knip en de Denick werd voor een vriendenprijsje afgehuurd. Het bleek een gouden greep, die hoogst wordt gewaardeerd door de oudere dorpsgenoten. Tulband „Voor mij is dit de kers op de taart", zegt Alice van den Berge. Ze lacht van oor tot oor. Met haar 27 jaar en rode tulband valt ze ogen blikkelijk op tussen de overwe gend grijzende passagiers. „Ik heb de diagnose borstkanker en drie chemokuren gehad", vertelt Alice de reden waarom ze hier staat en niet tussen de meute op één van de kotters. „Ik mag niet te lang in de volle zon en raak snel ver moeid. Die kotters zitten altijd stampvol, hier heb ik gewoon een rustig plekje om te zitten. Een prachtige oplossing" Maar er speelt meer, knikt Alice in de richting van moeder Yvonne van den Berge. Zij heeft eierstok kanker en is in principe uitbehan- deld. En daar verderop zit moeders zus, Claudia Bolle. De vrouwen in de familie dragen het kwaadaar- dige gen BRCAi. Claudia heeft preventief een operatie ondergaan. De ingreep is gelukt, ware het niet dat ze door complicaties met de narcose blijvende hersenschade opliep. Alice droogt haar tranen en gaat door met genieten van het moment. „Dus je kunt gerust zeg gen dat deze vaartocht voor ons heel speciaal is." Ruim voor de afgespro ken tijd staat het eer ste groepje ouderen klaar op de kade om aan boord te gaan van de Denick II. De genodigden van vereniging Algemeen Vissersbe- lang maken echter weinig aanstal ten vroegtijdig plaats te maken. Onder het genot van de eerste echte Zeeuwse bodemmosselen, nog véél meer lekkere hapjes en het nodige vocht op de warme za- Je kunt gerust zeggen dat deze vaartocht voor ons heel speciaal is terdag, is het goed netwerken. Wanneer de gasten van de vis serijvereniging dan toch overstap pen op het vlaggenschip van de mosselvloot voor het tochtje over de Oosterschelde, stroomt de De nick II met behulp van medewer kers van het Rode Kruis snel vol. De popmuziek van de live-dj op het achterdek maakt plaats voor zeemansliederen en muziek uit de oude doos. Onder een 'Langs het tuinpad van mijn vader' vaart het de haven uit. De voormalige pastorie, voor veel Goesenaren ook bekend als de koorschool, ligt tussen Slot Oos tende en de katholieke Heilige Maria Magdalenakerk. De ge meente kocht het pand in 2010 aan, toen al met het idee om het bij het nog te ontwikkelen Slot Oostende te betrekken. Dat is destijds niet gebeurd. „Het is ons toen wel aangeboden", zegt Maas. „Maar we hadden onze handen op dat moment al vol genoeg." Koorschool Nu bierbrouwerij, hotel en res taurant goed draaien, wordt de voormalige koorschool alsnog overgenomen van de gemeente. Het is de bedoeling dat op de bo venverdieping acht grote hotelka mers komen, die ook gebruikt kunnen worden als familieka mers. De vier hotelkamers die Slot Oostende nu heeft, zitten bijna altijd vol. Op de begane grond van de voormalige pastorie komt een zaal voor grote feesten en partijen. „In ons huidige pand kunnen maximaal 130 mensen terecht", In het pand komen hotelkamers en een grote feestzaal verklaart Maas. „Maar er is ook vraag naar locaties voor grotere feesten." Een vergunningaanvraag voor het verbouwen en uitbreiden van de voormalige koorschool is in middels ingediend bij de ge meente. Maas hoopt het pand in november daadwerkelijk over te nemen. De verbouwing begint dan direct. In april wordt de feest zaal in gebruik genomen. Vertrekken De huidige huurders van het pand, Centrum 't Westlicht en Pi-Spello, moeten vertrekken. De huurcontracten waren eerder al opgezegd. Mieke Boot van 't Westlicht zegt nog altijd niet te weten waar ze naartoe gaat. „Hopelijk vinden we een andere mooie stek in het centrum." OUD-VOSSEMEER Een aantal huishoudens in Oud-Vossemeer heeft van waterbedrijf Evides het advies gekregen om het drinkwater uit de kraan eerst drie minuten te koken voor het wordt geconsu meerd. Het gaat om ongeveer dertig woningen aan de Patrijzenweg, Molendijk, Mareweg en Boshoeve- weg. Volgens een woordvoerder van Evides gaat het om een voor zorgsmaatregel, nadat er een lek kage is geweest. „Dan is dit de nor male gang van zaken." Mensen die onverhoopt toch water hebben ge dronken zonder het te hebben ge kookt, hoeven zich volgens het wa terbedrijf geen zorgen te maken. maandag 23 juli 2018 SP Varende troost op het water Vrijwilligers helpen hard mee iedereen aan boord te krijgen. Even zwaaien naar andere boten, fotosmariekemandemaker Marcel Modde Alice geniet samen met haar- tante en moeder (vlnr) met volle teugen van de vaartocht Bruinisse -Alice van den Berge Slot Oostende koopt de voor malige pastorie aan de Singel straat in Goes. „In het pand komen hotelkamers en een grote feestzaal", zegt directeur Anita Maas. Rob Paardekam Goes - Anita Maas, directeur Slot Oostende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46