Cindy Perdaen gaat dankzij 'drie fijne paarden' met volle handen naar huis Vader mist de goede benen 13 Toernooizege Van Drongelen na lovende woorden ook aan mijn eindresultaten dat de vorm goed is. Misschien komt het doordat ik nog niet zo veel wed strijden heb gereden als anderen. Ik hoop daar tot het einde van het seizoen van te profiteren. Dus ook op het EK van over twee weken." Geen foutjes In Apeldoorn, al geruime tijd haar woonplaats, denderde Terpstra over het parkoers heen. Ook op de technische gedeeltes en in het mulle zand hield ze snelheid, waar anderen worstelden. Op Van der Breggen, net terug van de Franse bergwedstrijd La Course, pakte ze per ronde 30 a 40 seconden. Op de anderen nog veel meer. „Ik ken dit rondje heel goed, ik heb 'm mis schien wel duizend keer gereden", zei de voormalige rijdster van het Zeeuwse X-treme. „Ik heb gezorgd dat ik heel netjes reed en daardoor OVERIGE ZEEUWEN op de droge, losse ondergrond geen foutjes maakte." Terpstra werkt toe naar de Spe len van 2020 in Tokio. De nummer vijftien van 'Rio 2016' wil er graag samen met Anne Tauber,die gis teren afwezig was, heen. Twee jaar geleden haalde ze de kwalificatie- eis ternauwernood, nu wil ze iets eerder zeker zijn van een ticket. „Momenteel staan we vijfde op de landenranking en ziet het er goed uit voor Anne Tauber en mij. Maar de weg is nog héél lang." De negentienjarige jeugdinter- national won met zijn ploeg eerst in 45 minuten van Stoke City (2-1, de Engelse treffer kwam van Erik Pieters) en direct daaropvolgend in 45 minuten van organisator SV Meppen (eveneens met 2-1). Van Drongelen speelde alleen in het treffen met Stoke City. Hij stond centraal achterin met de Schot David Bates. Op de dag van het toernooi sprak HSV's voorman Ralf Becker zich in su perlatieven uit over het jeugdige verdedigingsduo. In de Hamburger Morgen Post zei hij over Van Drongelen: „Hij is met zijn negentien jaar welis waar één van de jongste spelers in de selectie, maar hij neemt zo wel op als naast het veld verant woordelijkheid. Hij is zeer be langrijk voor het team." Vorig seizoen debuteerde Van Drongelen bij HSV in de Bun- desliga. Hij speelde veel, maar zat ook regelmatig op de bank. HSV sloot een onrustig seizoen af met de eerste degradatie uit zijn Bundesliga-bestaan. Volgende stap Niettemin zag Becker progressie bij Nederlands jeugdinternatio- nal Van Drongelen. „Sportlief heeft Rick de volgende stap ge zet. Hij heeft zich uit een fase ge werkt waarin het niet zo goed liep. Het is belangrijk dat we zo'n type speler in de selectie heb ben." De bezetting centraal achterin bij HSV is onderwerp van ge sprek in Hamburg, omdat de be oogde basiskracht Gideon Jung langdurig geblesseerd is. In 2017 behaalde Perdaen met Gumbo Mumbo de titel in de klasse Z. Dit jaar stuurde ze de met veel vermogen van de bodem ketsende zevenjarige ruin in het ZZ met veel machtsvertoon naar het goud. De combinatie bleef als enige foutloos. In de klasse M kreeg Perdaen in de eerste manche met de ruin It Ta- kes Two een springfout aan haar broek. In de tweede omloop schopte ze met de ruin It's Mumbo Son een paal uit de lepels. Het rood- wit-blauwe erelint ging niettemin naar het hoofdstel van It Takes Two. Perdaen was goed te spreken over haar paarden. „Het zijn drie fijne paarden om te rijden. Ik heb ze zelf gefokt, zadelmak gemaakt en opge leid. Ze beschikken net als hun moeder over een geweldig vermo gen, maar ze zijn in de ring veel rus tiger." „Ze hebben hier ook super ge sprongen" vervolgde ze. „Gumbo wilde geen hout raken. Two en Son maakten een foutje. Maar zij zijn ook pas vijf, dus nog jong, en moe ten nog meer wedstrijdervaring op doen." Vorig jaar maakte Manon Steijn in de piste van de Weelruiters in Nisse met haar paard een ernstige val. Tien maanden later beleefde de amazone uit 's-Gravenpolder met de ruin Djamiro een prachtige ren tree. In de zinderende hitte stuurde ze met een meesterlijke barragerit de tienjarige VDL Wittinger-zoon Djamiro naar de titel in de klasse L. „Hier ben ik ontzettend blij mee", reageerde Steijn. „In oktober vorig jaar viel ik van mijn paard, met zware kneuzingen aan mijn rug en afgescheurde enkelbanden als gevolg. In mei heb ik geprobeerd de draad weer op te pakken, maar dat ging moeizaam. Djamiro is niet de gemakkelijkste, maar als hij er zin in heeft, gaat hij er voor. En dat had hij vandaag." maandag 23 juli 2018 PM een traantje weg na zege APELDOORN Milan Vader (foto) was goudeerlijk na zijn NK voor senioren. De Middelbur ger had net als in 2017 te maken gekregen met een ketting breuk, maar stelde dat zijn teleurstellende re sultaat daar weinig 12* mee te maken had. „Ik had gewoon niet de goede benen", gaf hij aan, nadat hij als vierde was gefinisht. „Ik merkte al snel dat het niet mijn wedstrijd zou worden." Vader (22) speelde op deze ma nier slechts een bijrolletje in het succesverhaal van Mathieu van der Poel. De Brabander, die eer der in 2018 het NK veldrijden en het NK op de weg won, voltooide een unieke trilogie. De Middel burger finishte vele minuten ach ter hem. „Ik was afgelopen week een beetje ziek geweest. Ik dacht dat het wel over was, maar blijkbaar niet. Ik kon aan het begin nog wel meekomen met de voorsten, maar na een paar rondes niet meer. Ik kon niet lange tijd achter elkaar gas geven, daar had ik nu het vermogen niet voor." Die kettingbreuk speelde hem wel parten, maar hij had nooit gewonnen. Misschien had hij zonder malheur wel op het po dium gereden. „Maar toen die pech kwam, wist ik al dat het met mijn vorm niet goed zat. Ma thieu was gewoon veel te sterk voor mij. Het gat met Hans Bek king en Michiel van der Heij den was niet meer dicht te rijden. Ik kwam wel dichterbij, maar wat koop je daarvoor?" Tim van Dijke (18) zorgde ervoor dat er wéér een kampioenstrui mee naar huis ging. De coureur uit Colijnsplaat won gisteren bij de junioren. Hij nam snel afstand van de concurrentie en hield zijn voorsprong een uur lang vast. „Het is voor het zevende jaar op rij dat de titel naar de familie gaat", zei hij trots. Zijn tweeling broer Mick werd vier keer Ne derlands kampioen, voor Tim was het nu de derde keer. Mick zou normaal gesproken ook in Apeldoorn een concurrent zijn geweest voor Tim, maar hij besloot niet van start te gaan. Hij kampt met een peesblessure. „Natuurlijk is mijn overwinning mooi", zei Tim. „Maar ik had lie ver ook gehad dat Mick mee deed. Wij hebben momenteel de luxe dat we elkaar kunnen op stuwen in een wedstrijd." Zoë Mulder zorgde voor de derde Zeeuwse medaille. De rijd ster uit Heinkenszand pakte het brons bij de junior-vrouwen. Voetballer Rick van Dronge len uit Axel won zaterdag met Hamburger SV een zoge naamd 'Blitzturnier'. Rudy Boogert Vlissingen Cindy Perdaen won zaterdag in Nisse alles wat er voor haar te winnen was. Met twee keer goud en eenmaal zilver was de ama zone uit Philippine de koningin van het outdoor springkampi- oenschap KNHS regio Zeeland 2018. Lucien Roelandt Nisse mountainbiken over haar eigen spandoek heen. fotospimvelthuizen Manon Steijn en haard paard Djamiro in actie in de piste van de Weelruiters in Nisse. foto lucien roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41