Dost blijft ondanks aanval toch bij Sporting 11 Jonge keeper lichtpunt in ploeg die lange tijd geen partij is voor Fenerbah9e cM&rent Bij Sporting Lissabon is de afgelo pen maanden veel veranderd. De omstreden president Bruno de Carvalho, die de supporters tegen zijn spelers opzette, is inmiddels opgestapt. En het grootste deel van de vijftig hooligans die het trai ningscomplex bestormden zit in de gevangenis. De verwachting is dat zij zwaar zullen worden gestraft. „Ik ben hier heel blij mee", zegt Dost, voor wie veel belangstelling was. „Ik wil nu alleen maar vooruit kijken. Ik heb hier twee jaar geleden getekend en ben van deze club gaan houden. Het is een moeilijke tijd geweest, maar het gevoel dat ik hier op mijn plek ben overheerst." Met de nieuwe clubleiding klaarde Dost een week geleden de lucht. Beide partijen werden het eens over een nieuwe verbintenis, die zelfs een jaar langer doorloopt dan de vorige. „Als ik mijn zaak had doorgezet, was er een reële kans dat ik het zou winnen na die aanval op mij. Dan was ik transfervrij de deur uit gelopen. Maar ik heb het hier hartstikke naar mijn zin. Mijn vriendin is ook erg gelukkig hier. Na de aanval waren er ook veel sup porters die me hebben gesteund. Voor die mensen wil ik blijven." Van de negen spelers die na de bestorming van het trainingscom plex twee maanden geleden hun contracten inleverden, zijn Rui Pa- tricio (Wolverhampton Wande- rers), William Carvalho (Betis) en Daniël Podence (Olympiakos) ver trokken. International Bruno Fer- nandes was onlangs de eerste die op zijn besluit terugkwam. Een aantal anderen twijfelt nog. Trainer Jorge Jesus stapte al snel na het incident met de hooligans op. Na negen da gen Sinisa Mihajlovic is nu José Pe- reiro de coach van Sporting. Een 3-3 gelijkspel tegen Fenerbahge, dat is cijfermatig niet slecht voor Feyenoord. Maar wie de Rotterdammers in het oefenduel van zaterdagavond een uur lang zag ploeteren, bekijkt die uitslag toch met andere ogen. Het moet een merkwaardig gevoel zijn geweest voor Justin Bijlow, af gelopen zaterdagavond, na afloop van de wedstrijd tussen Fener- bahcje en Feyenoord. Op het mo ment dat de jonge doelman zijn weg inzette richting catacomben, viel hem een spontaan applaus ten deel vanaf de tribunes. Opvallend, aangezien die met name bevolkt werden door Turkse aanhangers. Hun boodschap was duidelijk: de Rotterdammer was smaakmaker geweest, in een duel dat voor de Ne derlandse bekerhouder als fijn leer materiaal gebruikt kan worden. In het snikhete Istanboel vormde Bijlow zaterdagavond een spaar zaam lichtpuntje in de ploeg van Giovanni van Bronkhorst, de coach die vanwege privéomstandigheden niet was meegereisd naar Turkije. Het feit dat Feyenoord uiteindelijk met een acceptabel resultaat terug keerde naar Nederland was immers vooral aan hem te danken. Nadat de Turken via Elif Elmas, Victor Giuli- ano de Paula (penalty) en Mathieu Valbuena al vroeg een 3-0 voor sprong hadden genomen, voor kwam de doelman hoogstpersoon lijk dat het elftal van de nieuwe trainer Phillip Cocu een vierde en een vijfde treffer maakte. Bijlow redde atletisch op een afstandspe- Steven gel van Baris Alici, nadat hij eerder Berghuis al een tweede strafschop had ge- scoorde twee stopt van Giuliano. keer voor Fey- Het is een specialiteit van de goa- enoord tegen lie, die gezien zijn leeftijd (20) al- Fenerbah^e. leen maar nóg beter kan worden. Keeper Justin Afgelopen seizoen, in de slotwed- Bijlow (onder) strijd van Feyenoord tegen SC Hee- speelde sterk, renveen, keerde Bijlow ook al een strafschop, toen van Arber Zeneli. Concurrent Het kan niet anders of de doelman wordt dit seizoen een serieuze con current van Brad Jones. Zeker ge zien het fletse jaar dat de ervaren Australiër achter de rug heeft. En gezien het feit dat een andere keeper, de vorig seizoen aan Club Brugge uitgeleende Ken- neth Vermeer, normaal ge sproken geen rol van betekenis meer speelt in De Kuip. De Am sterdammer herstelt nu nog van blessureleed. Eenmaal fit zal hij vermoedelijk opnieuw elders aan de bak gaan. Het zijn zorgen voor later. De technische staf zal deze week eerst nog met een kritische blik terugkij ken naar het duel van zaterdag in Istanboel, waarin Feyenoord ruim een uur lang werd weggespeeld door de ploeg van Cocu. Het leek aanvankelijk een wat aparte combi natie, die altijd zo keurige Cocu en Bijlow gaf het signaal af aan Van Bronckhorst dat niet Jones, niet Vermeer, maar hij de eerste keeper moet worden de broeierige vulkaan Fenerbahce. Alsof KNMI-weerman Gerrit Hiemstra plots opduikt in het decor van Scarface. Maar zie nu: aan de op dracht die de Brabander meekreeg in Istanboel voldeed hij tegen Fey enoord al een uur lang. Zijn elftal speelde, zoals verlangd, ronduit fris en aanvallend. Pas toen Cocu in de tweede helft een aantal reserves inbracht, zagen de Rotterdammers kans om de voor hun kansloze oefenwedstrijd als nog enige cachet te geven dankzij doelpunten van de strijdvaardige Steven Berghuis, Jens Toornstra en opnieuw Berghuis (penalty). Maar ondanks die veerkracht zal Feyen oord, waar talent Jordy Wehrmann een kans kreeg in de basis, aller minst tevreden zijn. Daarvoor speelde het ruim een uur lang veel te povertjes. Voor Bijlow was het desondanks een mooie avond. Met een uitste kend optreden gaf hij, zelf harts tochtelijk supporter van de Rotter damse club, een duidelijk signaal af aan Van Bronckhorst. En dat is dat niet Jones, niet Vermeer, maar hij nu de eerste doelman van Feyen oord moet worden. maandag 23 juli 2018 GO Twee maanden nadat hij door hooligans in elkaar werd gesla gen op het trainingscomplex, heeft Bas Dost besloten om toch bij Sporting Lissabon te blijven. „Ik ben hier nog niet klaar", zegt de 29-jarige spits, die een nieuw contract voor drie jaar tekent. Wietse Dijkstra Rotterdam/Lissabon Bas Dost is tevreden met zijn nieuwe contract, foto ad Feyenoord mag Bijlow bedanken Dennis van Bergen Rotterdam FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39