10 Top 10 uitgaande transfers eredivisie: Ghoochannejhad naar Nicosia Napoli-bestuur woest op Sarri FLITSEN Top 3 uitgaande AZ-transfers Alireza Jahanbakhsh (24) is zonder meer een van de populairste AZ- spelers van de afgelopen seizoenen. De vriendelijke Iraniër nam na de laatste wedstrijd van het seizoen uitgebreid de tijd om van haast ie dere nog overgebleven supporter afscheid te nemen. Hij wist toen al dat hij een transfer zou gaan maken. Iets dat ze bij AZ toen ook allang wisten. De vraag was alleen wan neer en waar naartoe. Het werd dus Brighton Hove Albion, waar hij alleen nog medisch gekeurd moet worden. De club van oud-PSV'ers Jürgen Locadia en Davy Pröpper eindigde afgelopen seizoen op de vijftiende plek in de Premier League. Appel en een ei Dat eredivisietopscorer Jahan bakhsh (21 goals) zich op het WK nauwelijks kon onderscheiden met Iran (nul goals, één keer gewonnen, eerste ronde uitgeschakeld), heeft er niet toe geleid dat AZ hem voor een appel en een ei van de hand moet doen. Voor bijna 25 miljoen euro is Jahanbakhsh straks Premier Leaguespeler. Daarmee verpulvert hij het AZ-record, dat op naam stond van Vincent Janssen die voor 22 miljoen euro aan Tottenham Hotspur werd verkocht. Toen al werden er wenkbrauwen gefronst. AZ-directeur Max Hui- berts zou veel te hoog in de boom zitten. Het lukte hem toch om Spurs te verleiden tot een hoog bod. Twee jaar later doet Huiberts dus weer goede zaken. 80 miljoen Financieel is het voor AZ sowieso al een transferzomer om nooit te ver geten. Een kleine maand geleden werd Wout Weghorst aan VfL Wolfsburg verkocht. Sinds zijn aan stelling in 2015 heeft Huiberts al voor ruim 80 miljoen aan spelers verkocht. Daarmee nestelt AZ zich in de top 3 van Nederland als het gaat om uitgaande transfers. Daarin is Ajax natuurlijk soeverein koplo per. Sinds het seizoen 2009/2010, toen de DSB-affaire ertoe leidde dat AZ bijna failliet ging, verkopen de Alkmaarders beduidend beter dan Feyenoord, ondanks de grotere sta tus van die club. In de laatste drie seizoenen doet AZ het zelfs beter dan PSV, al moet opgemerkt wor den dat de huidige transferzomer nog niet voorbij is en de Eindhove- naren dat verschil met één of twee transfers nog recht kunnen zetten. AZ zag de laatste seizoenen meer dan eens belangrijke spelers ver trekken. De club denkt het vertrek van Jahanbakhsh op te kunnen vangen met de komst van Dorin Rotariu. De 22-jarige Roemeen wordt gehuurd van Club Brugge en speelde al zes interlands. Op de positie van Jahanbakhsh heeft AZ ook nog de beschikking over talent Calvin Stengs, die het afgelopen seizoen grotendeels miste vanwege een kruisbandbles sure. Voor de spitspositie dingen de Alkmaarders nog altijd naar de handtekening van Björn Johnsen van ADO Den Haag. De onderhan delingen over een overgang verke ren echter in een impasse. Jeugdex- ponent Myron Boadu maakt een aardige indruk in de voorbereiding, terwijl de al bijna afgeschreven Fred Friday ook ineens goals maakt. HEERENVEEN OEFENDUELS maandag 23 juli 2018 GO VOETBAL Voorzitter Aure- lio De Laurentiis van Napoli heeft uitgehaald naar ex-coach Maurizio Sarri. Volgens de baas van Na- poli wil zijn voormalige coach het team van Napoli 'ontmantelen' door meer dere spelers mee te nemen naar zijn nieuwe club Chel- sea. Sarri was drie jaar hoofdcoach bij Napoli en vertrok eerder deze maand naar Stamford Bridge. Kort daarop trok Chelsea de middenvelder Jorginho van Napoli aan. „Hij wilde mijn hele team meenemen." Jahanbakhsh laat met vertrek kassa AZ rinkelen VOETBAL Mede door een treffer van het pas 17-jarige Nederlandse talent Joshua Zirkzee (foto) heeft Bayern München in een oefenduel gewonnen van Paris Saint- Germain. De ex-speler van Feyenoord maakte in het Oostenrijkse Klagenfurt zo'n tien minuten voor het laatste fluitsignaal de 3-1, tevens de eindstand. Ola John (26) heeft voor drie jaar getekend bij Vitó- ria Guimaraes. Borussia Dortmund heeft André Schürrle (27) toe stemming gegeven om de club te verlaten. Hij maakte al geen deel meer uit van de selectie van trainer Favre die een oefenduel met ManCity won (1-0). Lennart Thy (26) ver trekt bij Werder Bremen. De aanvaller (vorig seizoen op huurbasis bij VVV) gaat in Turkije bij Büyüksehir Belediye Erzurumspor spe len. 1. Davinson Sanchez (2017) Ajax -> Tottenham Hotspur 40 miljoen 2. Memphis Depay (2015) PSV -> Manchester United 34 miljoen 3. Arek Milik (2016) Ajax -» Napoli 32 miljoen 4. Ruud van Nistelrooy (2001) PSV -> Manchester United 28,5 miljoen 5. Davy Klaassen (2017) Ajax -» Everton 27 miljoen 6. Klaas-Jan Huntelaar (2008) Ajax -» Real Madrid 27 miljoen 7. Wesley Sneijder (2007) Ajax -> Real Madrid 27 miljoen 8. Luis Suarez (2011) Ajax -> Liverpool 26,5 miljoen 9. Alireza Jahanbakhsh (2018) AZ -> Brighton Hove Albion 25 miljoen 10. Vincent Janssen 2016 AZ -> Tottenham Hotspur 22,1 miljoen Alireza Jahanbakhsh werd vorig seizoen topscorerer in de eredivisie en krijgt nu zijn grote transfer naar Brighton Hove Albion. fotoanp 1. Alireza Jahanbakhsh 2018 Brighton Hove 25 miljoen 2. Vincent Janssen Tottenham Hotspur 22,1 miljoen 3. Wout Weghorst VfL Wolfsburg 10,5 miljoen Verwachte transfersom Bron: transfermarkt.com AZ verliest aanvaller Alireza Ja hanbakhsh aan de Premier League, maar wel voor een recordbedrag. De Iraniër gaat voor bijna 25 miljoen euro naar Brighton Hove Albion. Nik Kok Alkmaar Niet eerder be taalde een buiten landse vereniging 25 miljoen voor een speler van AZ. HEERENVEEN Ook een andere Iraniër verlaat de eredivisie. Reza Ghoochannejhad (31) vervolgt zijn loop baan op Cyprus. De spits van Heerenveen tekende gisteren een con tract bij Apoel Nicosia. Ghoochannejhad was transfer vrij. Hij voetbalde twee jaar bij Heerenveen, waar hij in 67 com petitieduels 27 goals maakte. De in Leeuwarden gebo ren spits, die eerder onder meer bij Cambuur, Standard Luik en Charl- ton Athletic speelde, ging met Iran naar het WK. Daar kwam Ghoochannejhad echter geen minuut in actie. Uitslagen Zaterdag Preussen Munster - Heracles ADO Den Haag - TOP Oss FC Groningen - FC Emmen Heerenveen - Kayserispor De Treffers - VVV Sheffield Wednesday - NAC Hannover 96 - PEC Zwolle Fenerbahge - Feyenoord Willem II - Al-Khor Gisteren Zulte Waregem - AZ Göztepe - Fortuna Sittard Programma Morgen Graafschap - Groningen (19.00) Heracles - Volendam (19.00) PSV - Olympiakos (19.00) 2-2 0-3 0-1 2-1 0-3 1-0 3-1 3-3 0-0 0-1 1-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38