Daf ne Schippers valt ver terug in Londen II 6 De beste regenrijder in de Formule 1 had gisteren, achteraf, liever gezien dat het droog was gebleven. Op een half natte baan gokte Max Verstappen (20), en deze keer kon hij daar niet mee winnen. FORMULE 1 GRAND PRIX VAN DUITSLAND Column DIEDERIKSMIT De KNVB maakte vorige week een nieuwe regel bekend voor het komend seizoen: penaltyseries zullen ge nomen worden via het ABBA- schema. Het eerste team neemt de eerste penalty, het andere team neemt er vervolgens twee en daarna nemen beide ploegen telkens twee penalty's per beurt. Hierdoor is het niet steeds het zelfde team dat de druk heeft van de gelijkmakende beurt, wat in theorie natuurlijk eerlijker is. Het ABBA-schema zou als eer ste toegepast kunnen worden bij het duel om de Johan Cruijff Schaal, tussen PSV en Feyenoord. Martin van Geel, technisch direc teur van Feyenoord, vindt het be lachelijk dat deze wedstrijd ge bruikt wordt om te experimente ren met nieuwe regels. Tegen Voetbal International zei hij: „Hoe is het mogelijk? Die schaal is een serieuze prijs, hè. Ik kan er met mijn hoofd niet bij. Ga experi menteren bij een vriendschappe lijk toernooi. Als je dat über haupt al moet doen." Van Geel heeft natuurlijk groot gelijk. Een penaltyserie met twee strafschoppen per beurt in plaats Twee penalty's per beurt is onverantwoord van één, dat is volstrekt onver antwoord. Want wat als het mis gaat? Wat als de spelers de tel kwijtraken? Moet de serie dan in zijn geheel opnieuw? Dat wordt chaos. Wat als er onduidelijkheid ontstaat over de vraag of je met twee strafschoppen verschil moet winnen? Wat als een team helemaal geen zin heeft om twee penalty's achter elkaar te nemen? Wat als er liedjes van ABBA ge zongen worden vanaf de tribu nes? Moet de wedstrijd dan wor den stilgelegd? Men heeft hier nog niet eens het begin van een antwoord op. Ge lukkig zijn er mensen als Martin van Geel, die doorhebben hoe we met z'n allen afstevenen op een ramp van oudtestamentische proporties. Helaas is hij voorlopig een roepende in de woestijn. Eén ding is zeker: als er doden vallen, heeft de KNVB bloed aan zijn handen. - Dafne Schippers eindigde als ze vende op de 200 meter. De 26-jarige regerend wereldkampioene op deze afstand viel in de laatste 50 meter ver terug en finishte in 22,42. Jamile Samuel liep met 22,37 een persoon lijk record. Ze finishte één plek voor Schippers als zesde. De zege ging naar de Amerikaanse Jenna Pran- dini in 22,16. Schippers is in voorbereiding op de EK atletiek in Berlijn, maar toont nog niet de juiste vorm. Voor Sa muel was het optreden in Londen een grote opsteker. De sprintster had dit seizoen al twee keer haar persoonlijk record op de 200 meter verbeterd. Nu dook ze met 22,37 overtuigend onder haar toptijd van 22,56 en bleef ze bovendien de rege rend wereldkampioene voor. De Nederlandse sprintmannen scherpten het Nederlands record op de 4x100 meter estafette aan. Chris Garia, Churandy Martina, Hensley Paulina en Taymir Burnet zetten de klok in het Olympisch Stadion stil na 38,21 seconden. Die tijd was acht honderdsten sneller dan de oude recordtijd van 38,29 uit 2012. De mannen van Oranje eindigden als derde, achter Groot-Brittannië (37,61) en Japan (38,09). De Neder landse ploeg maakt met deze tijd zeker kans op een medaille bij de EK volgende maand in Berlijn. Dafne Schippers ontbrak in de estafetteploeg bij de vrouwen op de 4x100 meter. Het viertal Madiea Ghafoor, Jamile Samuel, Naomi Sedney en Eefje Boons liep niette- W Estafettemannen medaillekandidaat op EK na Nederlands record op 4x100m min naar de derde plaats in 42,71. Groot-Brittannië (42,36) won. Sifan Hassan was de beste op de Engelse mijl. De 25-jarige Neder landse finishte in 4.14,71 en verbe terde daarmee haar Nederlands re cord van 4.18,20. Hassan bleef de Ethiopische Gudaf Tsegay en de Keniaanse Hellen Obiri ruim voor. Hordeloopster Nadine Visser kwam ten val tijdens haar race op de 100 meter horden. Ze kwam ver keerd uit bij de eerste horde. DITXj We dachten dat het regengebied rond Hockenheim zich zou uitbreiden, maar dat gebeurde niet Als het in ronde 46 van de Grote Prijs van Duitsland echt hard gaat regenen in een hoek van de Hockenheimring, aarzelt Gianpiero Lambiase geen mo ment. De engineer van Max Verstap pen roept de coureur binnen en geeft diens monteurs het teken de interme- diates (semi-regenbanden) uit hun hoezen te halen. Een snelle call, niet denken maar doen. Op die manier heeft Red Buil Racing dit seizoen aar dig wat punten gewonnen. Sterker, Verstappen dankte zijn zege in Oos tenrijk mede aan daadkrachtig hande len van het team, toen Mercedes zat te slapen bij een safetycar-situatie. Maar nu aarzelt Verstappen, duide lijk hoorbaar over de boordradio. Tot twee keer toe vraagt Lambiase hem het 'box, box' te bevestigen, maar van uit de auto blijft het stil. Dan zegt Ver stappen: „Ik denk dat we het nog even moeten proberen." Niet veel later stuurt hij zijn wagen toch de pits in, laat de intermediates monteren, maar weet het eenmaal terug op de baan di rect: verkeerde keuze. Op andere delen van het circuit is het asfalt namelijk nog droog. Daar verlies je zeeën van tijd met die grove banden. Hij vraagt over de boordradio: 'What am I doingl' Lambiase draagt Verstap pen aanvankelijk op 'buiten' te blijven, maar komt daar snel op terug. Voor de tweede keer in een paar minuten komt hij binnen, nu voor de snelle ul- trasofts. Twee bandenwissels, het kost hem al met al driekwart minuut. Verstappen schakelt van het rijden met droogweerbanden op een half natte baan, naar racen met regenban den op een half droge baan, en weer terug. „Het waren superlastige om standigheden", zegt hij een uur na de race. „We dachten dat het regengebied zich zou uitbreiden, maar dat ge beurde niet. We hebben gegokt, maar het kwam niet uit." Dubbele stop Verstappen eindigt de race waar hij die begon, op plek 4. Het verhaal van de dubbele stop lijkt hem eerst een podiumplek te kosten. Maar Verstap pen zeifis zeker, het had niets uitgemaakt. Hij had niet buiten kun nen blijven op de soft- maandag 23 juli 2018 GO ABBA LONDEN De resultaten van de Nederlandse atleten tijdens de Diamond League-ontmoeting in Londen liepen wel heel erg uit een. Dafne Schippers viel flink tegen, Sifan Hassan en de esta fettemannen deden het beter. Regen brengt nu geen geluk RAUCH - Max Verstappen (20) Rik Spekenbrink Max Verstappen komt al snel terug de pits in om zijn groene semi-regenbanden te wisselen, nadat is ge bleken dat het toch meevalt met de regen op Hockenheim. fotos REUTERS, ANP Hockenheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34