Moscon weggestuurd; Pauwels uitgeschakeld Gesink: Tot nu toe is de Tour voor ons fantastisch 5 Mollema tijdens de Tour verslindt BAUKE OVER BOEKEN CARCASSONNE Robert Ge sink slaagde er gisteren niet in mee te zitten in een grote vluchtgroep in de vijftiende etappe van de Tour. „We proberen het altijd, maar we hebben ook renners met klasse mentsambities, dus het is vooral aan mij", keek hij terug op de rit naar Carcassonne. Maar veel te klagen over de Tour tot dusverre had de renner van LottoNL-Jumbo niet. „Tot nu toe is het een fantastische Tour voor ons. We winnen twee ritten met Dylan (Groenewegen) en staan vierde (Roglic) en ze vende (Kruijswijk) in het klasse ment." Als het over zijn eigen prestaties gaat, is de man uit Varsseveld ook niet ontevreden. „Ik heb twee keer meegezeten in een ontsnapping en heb veel voor onze klassements mannen kunnen werken", om schreef Gesink zijn optreden in de Tour tot nu toe. En er zit misschien nog meer in het vat. „Het kan altijd beter, maar we werken er hard voor. Ik ver wacht nog wel een offensief in de Pyreneeën. Het is nu zaak op de rustdag zo goed mogelijk op te fris sen en klaar te zijn om Primoz en Steven naar voren te doen schuiven. En als er een mogelijkheid is pro beer ik het zelf ook." kocht. Ik had de preview ge- download, maar daarna meteen het hele boek. Het is erg goed ge schreven, mooi geschreven en spreekt erg tot de verbeelding. Als je in een verhaal over de concen tratiekampen ernst en lichtheid aan elkaar kunt koppelen, dat is kunst." 6. JOHN, OP ZOEK NAAR AMERIKA GEERT MAK „Dit is echt een heel bijzonder boek. Ik heb hier sommige stuk ken van gelezen. Geert Mak is wel een beetje onze bijdrage aan de wereld-essayistiek. Want daarin is Nederland toch wel een beetje het ondergeschoven kindje. Maar Mak is echt een grootheid. Zijn boeken zijn mooi, hebben goede onder werpen en zijn goed geschreven. En helemaal niet zo highbrow als veel mensen denken. Ik vind het mooi dat Mollema ook zo'n boek meeneemt. Dit heeft niets met de Tour de France te maken, dit gaat over de wereld. Ik ga over twee weken zelf naar Amerika op va kantie met mijn vrouw en mijn jongste zoon en zal het ook mee nemen." dimer CARCASSONNE Geletruidra ger Geraint Thomas en Chris Froome moeten het de laatste etappes van de Ronde van Frank rijk bij Team Sky doen zonder Gianni Moscon. De jury heeft de Italiaan uit de Tour gezet. Moscon deelde aan Elie Gesbert van Fortuneo- Samsic tijdens de vijf tiende etappe een klap uit, aldus een official van de Moscon is door de Tourorgani satie direct uit de klassemen ten geschrapt en mag, na de rustdag van vandaag, mor gen niet meer op de fiets stappen voor de zes tiende etappe. Ook voor de Belgi sche wielrenner Serge Pauwels houdt de Ronde van Frank rijk plots op. De cou reur van Dimension Data kwam gisteren in de vijf tiende etappe ten val, bij een sprint om de negende plaats. Daaraan hield Pauwels een breuk in zijn rechterelleboog over, zo meldt zijn wielerploeg. Pauwels moet onder het mes en zal morgen niet meer op de fiets stappen. Pauwels stond W Pauwels moet onder het mes en zal niet meer opstappen in het bergklassement op de derde plaats. De 34-jarige Belg zat en kele etappes in een kopgroep en was ook gisteren voor uitgesprongen. Uit eindelijk kon hij zich niet mengen in de strijd voor de eerste plaats. maandag 23 juli 2018 GO Robert Gesink (r): „Het kan altijd beter, maar we werken er hard voor." foto reuters „Meestal is het zo dat hoe meer ik lees, hoe beter het gaat. Ik denk dat ik vorig jaar in de Tour de France ook wel vier of vijf boeken heb gelezen. Niet allemaal van die dikke, maar in totaal zullen het zeker meer dan 1000 pagina's zijn geweest. Ik vind dat lezen lekker. Even uit de drukte, lekker ontspannen. Zo kom ik tot rust." De afgelopen week lag hij meer op de massagetafel dan dat hij met zijn neus in de boeken zat. Door een rugblessure na de val in de etappe naar Roubaix viel hij weg uit het klasse ment. Inmiddels is het lichaam aardig hersteld, ge tuige zijn derde plaats gis teren in de vijftiende etappe naar Carcas sonne. „En een paar dagen geleden ben ik ook weer begonnen aan een nieuwe, dat boek van Baldacci." Het is zeker geen lichte kost die Mollema voor deze Tour in zijn koffer heeft gestopt. Zo zien we naast Het Motief van de Amerikaanse Baldacci ook Ik ben Pelgrim, de literaire hit van Terry Hayes. Maar bijvoorbeeld is ook het reisverhaal Reizen zonder John van Geert Mak. Mollema: „Ik ben Pelgrim heb ik trouwens al uit, net als Mijn gewonde hart." Dat laatste boek van de Duitse schrijver Martin Doerry is geba seerd op een briefwisseling tus sen de moeder en kinderen uit een Duits-Joods gezin in de Tweede Wereldoorlog. Nadat de vader de kant heeft gekozen van het naziregime, wordt moeder Lilly Jahn afge voerd naar een werkkamp, waarna zij een briefwisse ling met de kinderen begint. Mollema leest veel over de Tweede Wereldoorlog. „Boe ken daarover spreken mij aan. Het is wel een van mijn vaste thema's." Serge Pauwels: einde oefening. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33