Sociaal contract KSs Hulpactie voor teler Hamelink groot succes Neppistooltje bezorgt Beau (12) grote schrik 2 MARLEEN BLOMMAERT I I Column De pluimpjes van de mais bewegen zacht heen en weer met de wind. De boe rin van even verderop vreest voor de maisoogst en daarmee ook voor het voer van het vee. Ik loop naar de kolven toe en bekijk het gewas. Ik neem overal de tijd voor want: morgen weer een dag. Ik loop door mijn tuin. Een onmetelijke over vloed aan fruit. Ik haal een vergiet en begin bramen te plukken. Wat ik ermee ga doen zien we later wel. Ik zou willen dat ik deze rust kon wecken, inmaken, in een fles of in een potje kon doen, om er een slokje of een hapje van te nemen als ik mezelf weer eens laat mee slepen in de drukte van alledag. Wemeldinge 60.000 kilo pruimen niet kwijt kan aan de supermark ten omdat ze door het ringetje val len: te klein. Wie echter net als ik het geluk heeft een pruimenboom in de tuin te hebben, weet dat ze nog nooit hemelser smaakten dan dit jaar, ook al zijn ze dan mis schien wat kleiner. Zo'n bericht wringt: de overvloed van de na tuur, het werk van de landman, de genadeloze boekhouder en het grootwinkelbedrijf. ik zelf een hopeloze boekhouder ben. Zo betaalde ik voor het 'dal- voordeel' van de NS voor mijn kin deren terwijl dat al in het studen- ten-OV zat. Mijn kinderen reisden namelijk al lang voordat ze een studenten-OV hadden en zo'n ding loopt door. Op hun OV-chip staan dus twee exact dezelfde abonnementen. En de NS weet dat.Want toen ik begon te kla gen, konden ze zien dat er twee dezelfde producten op de kaart stonden. Maar hun verweer: 'het studentenreisproduct is niet van ons'. Uit coulance(l) krijg ik min der dan de helft van het volstrekt nodeloos betaalde geld terug. en ik, en u misschien ook, zien zich tegenover een kil systeem staan. De regels zijn helder en het klopt. Maar alleen in de optellin gen van de boekhouder en het deugt niet. De genadeloze boekhouder en het grootwinkelbedrijf DESTELLING Vandaag: Supermarkten moeten niet zeuren over kleine pruimen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE jt/" A Brandweer rukt uit voor gesprongen waterleiding ygs&ssm wm*t, Minder ganzen dan vorig jaar VLISSINGEN Orionis op weg naar duurzame bedrijfsvoering Vanuit het hele land melden zich mensen die bereid zijn 500 kilo pruimen af te nemen om bijvoor beeld in verenigingsverband jam te maken. Door de droogte zijn ze klein gebleven: te klein voor super markten. Op de veiling brengen ze daarom amper iets op. Maar liefst 150 ton pruimen pro duceert Kees Hamelink jaarlijks. Hij behoort daarmee tot de tien groot ste telers in Nederland. Maar voor hoe lang nog? Zijn zus Annemiek maakt zich zorgen, over Kees en de boeren in het algemeen. „Deze lente was hij zó blij dat de hagel buien aan zijn boomgaard voorbij gingen. Maar nu zijn door de droogte de pruimen klein gebleven. Dat is dubbel pech. De oogst is klei ner en de veiling betaalt minder omdat supermarkten grotere prui men willen." Op dit moment wordt de Opal geplukt - zestig ton ofwel 60.000 kilo aan pruimen. „Het is goed dat er Fair Trade be staat om boeren in verre landen aan een eerlijke prijs te helpen. Maar onze boeren dan? Kees krijgt zo on geveer de helft van wat hij zou moeten hebben om de kosten eruit te halen" Over drie weken komt de Jubileum, en daarna de Reine Vic toria. „Kees denkt er nu over die maar gewoon in de bomen te laten Hoe zou jij het vinden als je moest betalen om te mogen werken? hange", zegt Annemiek. „Want de plukkers kosten óók geld en de prijs die hij krijgt van de veiling is nu al bij lange na niet kostendekkend. Hoe zou jij het vinden, als je moest betalen om te mogen werken? Want zo is het wel" Voor vragen kunt u mailen naar athamelink@gmail.com. Opeens kwamen er allemaal agen ten op hem af rennen. Ze reageer den op een melding dat er twee jongens met vuurwapens rondlie pen. „Hij haalt nooit streken uit, is he lemaal geen kwajongen", zegt Es- ther Buteijn, de moeder van Beau. „Er kwamen agenten op hem af rennen, met hun hand op hun hol ster, Beau was bang dat ze zouden gaan schieten." Politiewoordvoerder Alwin Don:. „Wij nemen zulke meldin gen altijd zeer serieus, zeker omdat er de laatste tijd al verschillende ke ren echte vuurwapens zijn aange troffen in Vlissingen." Esther vindt de actie nogal over dreven. „Dat ze op zo'n melding reageren is logisch. Maar het was achter het politiebureau, vlakbij de kermis. Als je dan ziet dat het om twee vrij kleine jongens van twaalf jaar gaat, kun je toch wel nagaan dat die waarschijnlijk speelgoedpis tooltjes van de kermis hebben? Dan hoefje toch niet zo overtrokken te reageren? De jongens zijn zelfs nog gefouilleerd." Politiewoordvoerder Don: „Laat ik duidelijk maken: het is voor ons ontzettend lastig om van tevoren in te schatten waar we mee te maken hebben. Als wij de melding krijgen dat een wapen mogelijk echt is, wordt dat door ons als een echt wa pen behandeld." De politie heeft de jongens duidelijk gemaakt dat dit soort nepwapens verboden zijn, ook om zelfs maar in hun bezit te hebben. Esther vindt het ook vreemd dat zulke wapens op de kermis kunnen worden gekocht of gewonnen. „Wat mij betreft maken ze die wa pens gewoon roze, zolang maar di rect duidelijk is dat het geen echte wapens zijn." De beide jongens hebben de wapens in moeten leve ren. 3 dagen 4*-hotel in hartje Eindhoven incl. upgrade maandag 23 juli 2018 Ik lees dat Kees Hamelink uit Maar misschien is dat wel omdat Een merkwaardig contract. Kees Reageer op pzc.nl Weekend: Signaalvlaggen op het strand hebben geen enkele zin 1089 reacties 5000 KM SEREISfcx MAAR IK VOEL ME METEEN THUIS... PHILLIPINE De brandweer van Sluis kil is in de nacht van za terdag op zondag uitge rukt voor een gespron gen waterleiding aan de Visserslaan in Philippine. Door de gesprongen lei ding liep er een grote hoeveelheid water door verschillende straten en dreigde het water huizen in te lopen. Het brand weerteam leidde bij de gesprongen leiding het meeste water naar het riool. Ook zetten de brandweerlieden een pomp in om te voorko men dat het water bij hui zen naar binnen zou lopen. VLISSINGEN In Zeeland zijn zaterdag ganzen geteld in het kader van de Nationale Ganzentelling 2018. Dat gebeurde volgens een strak telprotocol. leder jaar zitten op exact het zelfde tijdstip en dezelfde locatie telteams van vaak dezelfde mensen om de overzomerende ganzen te tellen. Zo worden over een reeks van jaren ge gevens verzameld als basis voor het opstellen van faunabeheerplannen en overheidsbeleid. Het duurt even voor de gege vens verzameld en ge analyseerd zijn, maar dui delijk is al wel dat er min der ganzen dan vorig jaar zijn. De zes jobcoaches en accountmanagers van Orionis Walcheren gaan ervaren hoe het is om elektrisch en met deel auto's te rijden. Orionis en het E-Mobility Park zijn samen een proef project begonnen.Tot eind augustus staat een Nissan Leaf van het E- Mobility Park bij Orionis. Met een mo biele app van het E-Mo- bility Park kunnen ze de auto reserveren, openen en sluiten. Via die app hebben ze ook toegang tot de voertuigen die op het E-Mobility Park staan. De noodkreet van Annemiek Ha melink, zus van fruitteler Kees, gaat viral op social media. Sinds de Amsterdamse jammakerij Potverdorie! het bericht over nam, is het al meer dan tweedui zend keer gedeeld. Ondine van der Vleuten Wemeldinge - Annemiek Hamelink Hij liep zaterdagavond samen met een vriendje nietsvermoe dend te spelen met de neppisto- len die ze net hadden gewonnen op de kermis, toen de 12-jarige Beau uit Vlissingen de schrik van zijn leven kreeg. Arjen Nijmeijer Vlissingen Crown Hotel Eindhoven 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Upgrade Superior kamer o.b.v. beschikbaarheid Late check-outtot 13.00 uur Gratis gebruik van Wi-Fi in hotel Gelegen in centrum Eindhoven hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2