bolderman, nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl m (O) 23 „Römer - we noemen hem Dromer - deed alsof het elke dag moord en doodslag is binnen de publieke omroep kening. Ik vind het helemaal niet gek om daarnaast bij programma's als Andere Tijden, Brandpunt+ en Tegenlicht te bekijken of je meer kijkers kunt berei ken door de opzet te veranderen." „Als ik pleit voor amusement, kom ik op voor het totaal van de publieke omroep. Ik ben voor een brede publieke omroep, Dekker voor een smalle." „En Wie is de Molen Boer zoekt Vrouw. We hebben het steeds over amusement, maar nog maar 7 of 8 procent van het aanbod van de NPO is amuse ment. Dekker had als enige missie de publieke om roep marginaliseren. Bij de commerciëlen zou Heel Holland Bakt nooit zo gemaakt kunnen worden; we stellen een ruim budget beschikbaar om een puur programma te maken, zonder product place ment. Het programma wordt niet aangeboden door Dr. Oetker. Janny (van der Heijden) en Robèrt (van Beekhoven) zouden ook nooit meedoen als er Be- cel Bakboter op tafel staat. „Dat er meer onderzoeksjournalistiek, kunst en cultuur op tv moeten komen, is ook maar een me ning. Mevrouw Janssen van driehoog-achter, die dolgraag naar Heel Holland Bakt kijkt, betaalt net zo veel aan de publieke omroep als Paul Römer." „Ik moet officieel doorgaan tot mijn 67ste, maar ben al een beetje aan het afbouwen. Ik maak nog steeds weken van 70 uur, maar ik delegeer veel en overleg met mijn adjunct, hoofd tv en hoofd radio. Twee weten immers meer dan één. Maar als het er gens niet goed gaat, bemoei ik me ermee." „O, dat zal ongetwijfeld. Maar bij mij weet je wel waar je aan toe bent. Ik ben nooit haatdragend, maar wil wel altijd de waarheid zeggen. Zo zit ik in elkaar: ik onderneem actie. We hadden hier jaren dat de koffie niet te zuipen was. Ik kwam toen bij Shell en daar hadden ze koffie van Starbucks. Niet zo'n winkeltje, maar wel die koffie uit een appa raat. Geweldige koffie. Dan maak ik foto's, zoek ik het merk op en bestellen we zo'n apparaat. Nu drinken ze hem hier." tragen en amusement heeft nog altijd een plek, zij het in beperkte vorm. Nu de NPO voor 2019 een bezuiniging van 62 miljoen boven het hoofd hangt, is er opnieuw discussie in Hilversum. „Nou, ja. De NTR heeft een budget van 72 miljoen euro. Je zou dus nog 10 miljoen overhouden." Dan, serieuzer: „Die uitspraak kwam tot stand doordat Paul Römer, algemeen directeur van de NTR, met een plan is gekomen waarin de omroepen door het leven moeten gaan als productiehuizen en de in houd en coördinatie van de programma's volledig bij de NPO komen te liggen. Dat is een oud plan, gepikt van staatssecretaris Medy van der Laan. En het is ook een slecht plan." „Als je kijkt naar hoe de publieke omroep georga niseerd is, dan moeten de omroepen zorgen voor externe pluriformiteit. Alle meningen in ons land moeten worden vertegenwoordigd door de omroe pen. Dat kun je nooit overlaten aan één man of vrouw. Daar kan niemand de verantwoordelijk heid voor nemen. „Ik kan iets vinden over de zorg, de EO kan iets vinden over abortus, BNNVARA kan iets vinden over euthanasie en de VPRO kan iets vinden over de vluchtelingenproblematiek. Dat kunnen we doen zonder dat iemand vanuit de NPO er verant woordelijk voor is. Ja, zij programmeren, maar de omroepen zijn eindverantwoordelijk voor de in houd. Verander je dat, dan krijg je een ontzettende eenheidsworst." „Waarom?" „Römer - of Dromer, zoals hij inmiddels wordt ge noemd - deed alsof het elke dag moord en dood slag is binnen de publieke omroep. Dat is nonsens. Ja, er is weieens wat, dat heb je met acht spelers. We zijn bezig met toekomstsessies en dat gaat in goede sfeer. Omroep MAX wordt ook getroffen door de bezuinigingen; wij nemen meer dan 25 procent van de bezuiniging op NPO 2 voor onze re- Dat er meer onderzoekjournalistiek, kunst en cultuur op tv moeten komen, is ook maar een mening 10 dagen Polen: Mazurengebied en Gdank 8 dagen Verrassend Denemarken 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Noorse fjorden, berger, en scherenkusten maandag 23 juli 2018 GO 44 Blijft staan dat u het bloed van voormalig staatssecretaris Dekker wel kon drinken toen hij waagde aan uw amusement te komen. Waar Heel Holland Bakt bij de commerciëlen zit. Hoe ziet u uw toekomst bij de omroep? Denkt u achteraf wel eens: had ik maar even mijn mond gehouden? Omroepdirecteur Jan Slagter. fotoguusschoonewille Onlangs zei u: hef de NTR maar op. Dat vindt u. U gaf aan geen probleem te zien in de halvering van de zendtijd van Andere Tijden, het stopzet ten van Brandpunten het korten van Tegen licht. Is dat niet oncollegiaal? Zodra een optie wordt besproken waarbij MAX- programma's op de schopstoel komen te zitten, staat u op uw achterste benen. 44 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: - - - www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 30 juli 27 aug/24 sept8, 22 okt. 10 dagen Westkust van Ierland 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië Vertrekdata: 11, 25 aug 8 sept. Vertrekdata: 20 aug 17sept/15 okt. Vertrekdata: 20 aug 10,17, 24 sept/1, 8 okt. Vertrekdata: 4 aug 1,15,29 sept. Vertrekdata: 20 aug 1, 22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23