II ZEELAND 21 Toen ze nog een gewone fiets had, moest ik haar steeds duwen vijfendertig kilometer is. Er staat tweeëneenhalf uur voor." Jeroen komt vaker naar Zeeland, maar dan om te duiken. Zijn vrouw Lilian duikt niet. „Dat vind ik eng." Zij fietst elektrisch, Jeroen doet het op eigen kracht. „Toen ze nog een ge wone fiets had, moest ik haar steeds duwen", zegt hij met een knipoog. Op de strekdam met het monu ment voor 'de redders van Burghsluis' vangen Hans en Annie Bezemer-Kremer en zus Dora Kre mer uit Zwijndrecht een verkoelend zeebriesje met het zicht op de droog gevallen Roggenplaat (dé zeehon denzandbank) en verderop de Oos- terscheldekering. Ze vieren de zomer in Zeeland. Dora is een weekend op bezoek. Ze hebben de allerbeste fiet sen, zegt Hans. Hij wil nooit meer anders dan elektrisch. „We kunnen er tachtig kilometer mee rijden." Dat doen ze vandaag niet, want ze heb ben gisteren al veertig kilometer af gelegd. In Burghsluis genieten ze even van het uitzicht, om straks via de Punt in Westenschouwen het bos in te dui ken en aan het eind van de middag bij hun huisje in Westenschouwen te gaan barbecueën. Annie: „We fietsen zo'n dertien kilometer vandaag. Mor gen willen we naar Veere varen en door de dure wijk in de bossen van Kamperland terugfietsen." Zadelpijn Hoewel ze elke dag fietsen, heeft An nie nog steeds last van zadelpijn. „Kun je nagaan. Ik wel en hij niet", wijst ze naar haar eega. „En hij heeft een dun kontje en ik een dikke. Kijk naar mijn zadel. Ik ben allergisch voor wol, dus ik zit op omgekeerde pluche." Het stel komt al dertig jaar in Zee land en Hans zelfs langer, want hij heeft zo'n veertig jaar geleden nog aan de aanleg van de Oosterschelde- kering gewerkt. „Ik was kraanmachi nist en toen Prins Claus en Willem- Alexander, toen nog een klein ventje, naar het werk kwamen kijken, heb ik ze in een hangbakje van de ene naar de andere pijler gebracht. Claus heeft toen nog zijn handtekening op een van de pijlers gezet. Kun je nagaan, een brandweerauto en een zieken auto stonden klaar, mocht het fout gaan." Op het terras van bar-petit restau rant 't Oliegeultje op het havenpla teau voorzien de serveersters de dor stige voorbijgangers van drankjes. Voor de heren in de keuken is het 's middags nog rustig. „We zijn even naar Sam Uijl gelopen om de laatste kreeften, vanwege het einde van het seizoen, te kopen", vertelt kok Ra mon Bolier uit Oosterland. Visser Uijl is een begrip in Burghsluis, of ei genlijk op heel het eiland, want ie dereen weet hem te vinden voor zijn kreeften en paling. De wandeling was overigens niet lang, want Uijl woont op nog geen driehonderd me ter van het restaurant vandaan. Eigenaar Michael Koster (uit Zie- rikzee) en koks Leroy Kodde (uit Se- rooskerke op Schouwen) en Ramon Bolier hebben wel even tijd om op de foto te gaan. „Dat hebben we ook ge daan toen Piet Paulusma hier was", vertelt Michael. Even later mogen de serveersters er ook bij. Het kan alle maal, want de sfeer op het overdekte terras is net zo ontspannen als iets verderop aan de dijk. De zon en de zeebries maken eenieder goed ge luimd. Of het hoort gewoon bij Burghsluis, want volgens gemeente archivaris Huib Uil hebben de inwo ners een gezonde dosis humor. maandag 23 juli 2018 GO Annie en Hans Bezemer en Dora Kremer (vlnr) vangen een lekker zeebriesje op de strekdam bij Burghsluis. foto's ernesta verburg - Jeroen Jense Koks Ramon Bolier, Michael Koster (eigenaar) en Leroy Kodde (vlnr) gaan op de foto voor restau rant 't Oliegeultje, „Net als toen Piet Paulusma hier was."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21