Petitie tegen sluiting Cultuurhuis Doe je tegoed aan lekker kijken 18 WALC Nieuwe bedrijfsleider musea heeft er zin in Wat de grootste uitdaging is voor de komende tijd? Saskia Vahlen kamp denkt even na. Aan uitdagin gen geen gebrek. „Maar het belang rijkst is toch wel het behouden van het enthousiasme onder het perso neel en vrijwilligers", zegt ze. „Wat je geeft, krijg je meestal terug. Als wij met z'n allen uitstralen dat we het museum leuk vinden, zullen de bezoekers dat ook doen." De 41-jarige Vahlenkamp zwaait sinds april de scepter over Histo risch Museum de Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Ze is de opvolger van Hans Oomen, die eind vorig jaar vertrok na een periode van ziek-zijn. De nieuwe bedrijfsleider, want zo heet haar functie officieel, richt zich met name op de bedrijfsmatige kant. Ze werkte als accountmanager in de farmaceutische industrie en runde samen met haar man een onderne ming die gespecialiseerd is in het fotograferen van woningen en be drijfspanden. Het enthousiasme van personeel en vrijwilligers is heel belangrijk Vahlenkamp valt meteen met haar neus in de boter. Komend na jaar vindt een forse verbouwing plaats, waarbij het museum in Goes en het naastgelegen VW-kantoor een gezamenlijke ingang krijgen. Deze verandering, waarvoor de ge meente 180.000 beschikbaar heeft gesteld, biedt het museum de mo gelijkheid om intern wat zaken te veranderen. De grootste winst is dat het museumcafé kan worden uitgebreid. „We kunnen daar nu maximaal maar veertig mensen ontvangen", legt Vahlenkamp uit. En ook na deze verbouwing blij ven er nog genoeg uitdagingen over. Ze noemt onder meer het op peil houden van het vrijwilligers- bestand. Het is lastig om jongeren aan zich te binden. Ook vindt ze dat in Goes nog een flinke slag kan worden gemaakt op het gebied van interactie, bijvoorbeeld in de vorm van touchscreens die de bezoekers informatie op maat aanbieden. Ook het verder uitbouwen van de sa menwerking met Goes Marketing en de buren aan het plein, zoals de Grote Kerk en Slot Oostende, staat hoog op het wensenlijstje. „Het zou mooi zijn als we samen het plein wat meer jeu en schwung kunnen geven. Maar dat is lastig, hoor, want het zal altijd een doorgangsgebied voor onder meer vrachtauto's blij ven." Over de financiën maakt Vahlen kamp zich geen grote zorgen. Ze ziet mogelijkheden om jongeren, aan te trekken; nog meer school klassen. Verder hoopt ze dat de in woners van Goes in de toekomst nog vaker binnenstappen in het pand aan de Singelstraat. MIDDELBURG Kunstdocenten van het Cultuurhuis in de Kuipers poort in Middelburg voeren actie tegen de sluiting per 1 januari van hun cursusruimten. Met een petitie willen ze 10.000 handtekeningen bij elkaar krijgen om de gemeente Middelburg te bewegen tot uitstel van de sluiting. Anders staan negen docenten en 230 leerlingen midden in het cursusjaar op straat, betogen Anda van Riet en Sylvia Radius, die de petitie begonnen. Kunst Educa tie Walcheren stopt de huur van de Kuiperspoort per 2019. De ge meente wil het gebouw verkopen. De docenten willen tot juni blijven om het cursusjaar af te maken. IN DE REGIO Vlindercursus IVN Zangavond 'Op reis' Concert dorpskerk MIJN DORP, MIJN STAD Kies voor 6 maanden gratis Ziggo Sports Bij Alles-in-1 Premium eerste 4 maanden per maand delta.nl/zomeractie maandag 23 juli 2018 WA 'Er zijn hier volop uitdagingen' Historisch Museum de Bevelan- den in Goes staat aan de voor avond van een forse verbou wing. Saskia Vahlenkamp uit Kortgene mag het allemaal in goede banen leiden. Rob Paardekam Goes - Saskia Vahlenkamp GOES Het Instituut voor natuureducatie en duurzaamheid (IVN) organiseert van daag een vlinder cursus in Goes. De vlindercursus be staat uit twee theo rielessen en wordt afgesloten met een excursie. De theo rielessen vinden vandaag en maan dag 30 juli van 19.30 tot 21.45 uur plaats in het MEC de Bevelanden, Kat- tendijksedijk 23 te Goes. De excursie is op zaterdag 4 au gustus. De kosten bedragen 22 euro en voor IVN-leden 13,20 euro. Aanmel den kan via www.ivn.nl/dzd. MIDDELBURG In de zomervakantie vinden er in de Gasthuiskerk in Middelburg ver schillende zang avonden plaats. De zomerzangavon- den vinden plaats op woensdag 25 juli en op woensdag 1 en 8 augustus. De avonden beginnen om 19.30 uur en er zal gezamenlijk ge zongen worden onder het thema 'Op reis'. Elke avond is voor iedereen gratis toegankelijk. OOSTKAPELLE Stichting Oostka- pelle Cultureel heeft saxofonist Marijke Schroer en accordeonist Ellen Zijm uitgenodigd om woensdag op te treden in de Dorps kerk in Oostkapelle. Het duo zal werken spelen van onder andere Back, Mar tini, Frescobaldi en Moussorgski. Het optreden begint om 20.00 uur en is voor ie dereen gratis toe gankelijk. ■VEERE De 25ste H.W. van Loon Hardzeildag betekende za terdag een folklorefeest aan de kaai en 47 klassieke zeil schepen die om het hardst de boeien rondden. Schipper Peter Overwater ging net als vorig jaar aan de haal met de zege met zijn schokker Schuimer in de 'gemeten' klasse van grotere zeilschepen. Van de twaalf 'Old gaffers', gaffelge- tuigde zeilboten, won de Gwylan, een Falmouth Working Boat van schipper Florence Meganck. Bij de elf ongemeten schepen kleiner dan 10,5 meter bleek de zeeschouw Zeekot van Frans Hamers het snelst. De lemsteraak Ollie B. Bommel van Maarten Stout won de klasse ongemeten langer dan 10,5 meter. De Zilveren Jetty voor de snelste hoogaars ging naar de Jetty (anno 1913) van Kees Koenen, foto ruben oreel DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-21.00 uur: Seizoensmarkt; Galerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie met werken die kunstenaars maak ten in het kader van de Schildersweek; GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur: Expositie Jan Re- mijn; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: In loop voor koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 13.00 uur: Ac tiviteiten voor seni oren; Historisch Museum de Beve landen, 11.00-17.00 uur: Expositie 'Samen jubileren'; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; MIDDELBURG Kaasboerderij Schellach, 10.00 uur: Boerderijbele ving; Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en verzamelmarkt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Three billboards outside Ebbing, Missouri'; OOSTKAPELLE Terra Maris, 11.00- 13.00 em 13.30- 16.00 uur: 'Kunst en vliegwerk' met Mar- got van Dam; SEROOSKERKE Dorpshuis, 09.00- 10.30 en 19.15- 20.45 uur: Yoga- school Schouwen- Duiveland organi seert Yoga- en me ditatiemomenten; VLISSINGEN Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maxi maal 5 personen; WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00- 17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz. WEDSTRIJD KLASSIEKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18