StlP TEGEN DE SCHERPSTE PRIJZEN... 088 - 70 70 600 Verwarde man of terrorist? Rechtszaak tegen Haagse steker begint vandaag 10 Florida, Caribbean en Cuba W.' [€100 Bahama's, Jamaica en Mexico In de extra beveiligde rechtbank op Schiphol staat vandaag Malek F. terecht, die op 5 mei bij de Haagse Hogeschool in Den Haag drie mensen levensgevaarlijk verwondde met een mes en twee anderen bedreigde. Vier vragen. I Hij riep 'Allahu Akbar' kort na de steekpartij. Waarmee je niet meer roept dan 'God is de groot ste', maar het zinnetje is door alle aanslagen verworden tot terroris tische strijdkreet. Bovendien: de politie kreeg al in maart een in het Engels geschreven briefje binnen waarin wordt gewaarschuwd dat Malek F. van plan zou zijn een terreurdaad te plegen. Aanwijzing drie: hij schreef op Facebook dat de 'ongelovigen moeten lijden'. En hoe toevallig was het dat hij toesloeg op Bevrijdingsdag? En dat hij specifiek probeerde zijn slachtoffers in hun nek te raken? Maleks advocaten onderzoeken trouwens nog of dat laatste wel klopt. Malek is als Palestijnse vluchteling uit Syrië getraumati seerd. Door de loodzware vlucht en met name door de dood van zijn vader, die verdronk op een zinkende boot. Eenmaal in Neder land vonden zijn broer, moeder en zus snel hun draai. Maar Malek niet. Hij trok zich steeds verder terug, ging vaker blowen en werd paranoïde. Dat dit geen pas later opgedoken verzinsel is om zijn terreurdaad te verdoezelen, blijkt uit de gebeurtenissen in de maan- den vóór de steekpartij. In februari gooide Malek al zijn huisraad uit het raam van zijn appartement in Den Haag. Hij sloeg al tijden wartaal uit, was als de dood voor de Israëlische geheime dienst en was al eerder opgenomen bij zorg instelling Parnassia. Het Engelse briefje kwam pas een maand nadat Malek zijn spullen uit het raam had gegooid, een teken dat hij duidelijk de weg kwijt was. Dat zouden ze doen, kondigden ze 17 mei aan in deze krant. Omdat ze herhaaldelijk hadden aangeklopt bij Parnassia om hulp. Omdat ze hadden gewaarschuwd dat Malek angstig en onberekenbaar werd. En omdat ze het onverantwoord vinden dat hij zonder begeleiding en goede behandeling werd vrij gelaten. Dus, vindt de familie, is Parnassia óók verantwoordelijk voor het drama van 5 mei. Toch is er nog steeds geen aangifte gedaan. Volgens advocaat Job Knoester 'hangt de aangifte nog steeds in de lucht'. Veel meer wil hij er nu niet over kwijt. Wel is er een gesprek geweest tussen Par nassia en Maleks familie. „Maar dat was onbevredigend en heeft de situatie alleen maar verhard", zegt Knoester. De familie wacht nu eerst af wat er uit de strafzaak naar voren komt. Bovendien onder zoekt de Inspectie Gezondheids zorg de zaak inmiddels ook. Dat is wel de bedoeling. Al kan hij er op het laatste moment nog van afzien. Malek zal minder verward over komen dan je zou verwachten. „Maar van buiten is niet goed te zien wat er allemaal in zijn hoofd omgaat", zegt Knoester. Boven dien krijgt Malek medicatie sinds hij is aangehouden. nu v.a.> Kijk voor méér cruises op onze website nu v.a HO JAAR N l reizen nl maandag 23 juli 2018 GO Malek F. zal normaler overkomen dan hij is Victor Schildkamp Amsterdam Waarom is Malek F. wél een terrorist? 2 Waarom is Malek géén terrorist? •4 Malek F. bij zijn arrestatie in februari dit jaar, toen hij zijn huisraad uit het raam had gegooid. VIDEOSTILL 3 Waarom heeft Maleks familie nog geen aangifte gedaan tegen zorginstel ling Parnassia, waar Malek on voldoende zou zijn behandeld? 4 Is Malek erbij vandaag in de extra beveiligde recht bank op Schiphol? Prachtige Caribische cruises... l korting 10-daagse cruise per 4* MSC Armonia Ind. nonstop vliegreis per KLM Ind. 1 hotelnacht in Miami en transfers Vertrek januari t/m maart O.a. Jamaica, Grand Cayman, Cuba en Mexico Stelt u zich eens voor... Een comfortabel plekje onder de stralende zon op het dek, een verkoelend drankje in uw hand en tussenstops in o.a. Jamaica, Mexico en Cuba. Dat klinkt toch als een droomvakantie? Stip Reizen maakt van deze droom nu werkelijkheid Ga 10 dagen lang met ons op stap en geniet tegen een scherpe prijs van ongekende luxe, diverse faciliteiten aan boord en prachtige bestemmingen. De reissom is ind. nonstop vliegreis Amsterdam - Miami v.v. per KLM, transfers, 1 hotelovernachting in/nabij Miami, een 8-daagse cruise aan boord van het 4-sterrenschip MSC Armonia o.b.v. volpension en 2 excursies in Havana. Gaat u met ons mee op ontdekkingstocht over de Caribische Zee? Boek snel, voor het te laat is! stipreizen.nl/crmusb korting schillende Caribische routes Ind. nonstop vliegreis per KLM O.a. Honduras, Mexico, 13- tot 16-daagse cruises per 4* Costa Deliziosa cayman S e" Grand Een prachtige cruisevakantie langs verschillende tropische bestemmingen. Klinkt dat als iets wat u ook wilt ervaren? Wacht dan niet langer en boek nu deze bijzondere cruise. Ontdek via 5 verschillende vaarroutes adembenemende bestemmingen tijdens deze 13-, 15 of 16-daagse cruisevakantie (afhankelijk van de gekozen vertrekdatum)! Tegen een scherpe prijs kunt u genieten van een nonstop vliegreis Amsterdam - Miami incl. 23 kg ruimbagage per KLM, U-daagse cruise per 4-sterrenschip Costa Deliziosa o.b.v. volpension, fooien/hotelservicebijdrage t.w.v. 120 pp, havengelden en luchthavenbelasting en eventuele hotelovernachtingen in Miami o.b.v. logies/ ontbijt. Kies nu uw favoriete vaarroute want deze reis wilt u gegarandeerd niet missen! Vol vol. stipreizen.nl/crcfdb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10