VERTAAL HEALING MAAR MET'FIT EN GEZOND' magazine 35 Vlaggenveld Festivalbezoekers ondergaan een week lang een sterk ge meenschapsgevoel. Ook kinderen krijgen de ruimte. Zodra het woord healing wordt gebruikt, hebben de meeste mensen een oordeel klaar, zegt Jildou Feen- stra die namens het Meertens Insti tuut onderzoek heeft gedaan naar healing festivals. „Dan klinkt het al snel: vaag, zwevers, kwakzalvers of gei tenwollensokken. Toch is iedereen geïnteresseerd in mentaal fit zijn, en bewust en gezond leven - en dat zijn precies onderdelen van healing." Ook jongvolwasse nen die aanlopen tegen sombere ge voelens en solidari teit missen in de samenleving, ge bruiken de festivals om zich weer op te laden. Feenstra: „Healing is bedoeld als een therapeu tisch proces waar bij rekening wordt gehouden met li chaam, geest en ziel. Je komt weer in balans op fysiek, mentaal, emotio neel, sociaal en spi ritueel niveau. Dat zoeken naar balans zie je terug in de festivals. Je kunt er op een sociaal veilige plaats ken nismaken met verschillende alter natieve geneeswij zen, en die in rust ontdekken." De alledaagse regels verdwijnen naar de achtergrond, zodat er ruimte komt voor nieuwe sociale rol patronen. In de hoop dat je die in je dagelijkse leven kunt toepassen. Opvallen Anders zijn dan de rest is geen punt op een healing festival. Op de achtergrond dromenvangers. Aanraken Contact maken is belangrijk tijdens een healing festival. Er zijn zelfs work shops voor. Ongedwongen ledereen mag spontaan muziek maken. In workshops leren kinderen hoe ze voorwerpen kun nen hergebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99