7 VIERDAAGSE 41.006 WANDELAARS Meer gasten dan ooit en minder incidenten dan ooit De Nijmeegse Vierdaagse lijkt onstuitbaar: zeker 41.000 wandelaars liepen mee en zo'n 1,6 miljoen mensen bezochten de Vierdaagsefeesten. Een record voor een van de populairste evenementen van het land. Eefke: „Onbeschrijfelijk." Toen de ziekte van vader Theo zich openbaarde en duidelijk werd dat hij niet aan de Vier- daagse-start zou kunnen ver schijnen, regelde het duo dat elke dag iemand met de start kaart van hun vader liep. Zelf de den ze de laatste dag en zo kon den ze hun vader toch zijn Vier- daagsekruisje overhandigen. Overwinning Voor de 47-jarige Sandra Blom uit Heilig Landstichting was de Vierdaagse juist een overwinning, ook al viel ze uit. Een paar jaar geleden kreeg Blom te horen dat ze na een zwaar skiongeluk nooit meer verder zou kunnen lopen dan een rondje om het huis. Tóch deed ze mee met de Vierdaagse, ze viel pas uit op dag vier, hui lend in Linden, met de finish in zicht, maar trots. Trots om alle bergen die ze had getrotseerd en die heel wat hoger waren dan de zeven heuvelen op de derde wandeldag. Ze kan weer lopen, dat heeft ze nu voor zichzelf be wezen. Vaste Vierdaagseloper Bert van der Lans (86) haalde de fi nish ternauwernood. Voor de 71ste keer welteverstaan. Vlak voor de wandelmars werd hij ge troffen door hielspoor en nier stenen, waardoor zijn voorberei ding compleet in de soep liep. Hij begon toch omdat 'als je niet start, je zeker weet dat je het niet haalt'. En zo kijkt Nijmegen terug op een geslaagde Vierdaagse. Met weliswaar bijna 3500 uitvallers, veel blaren (18.560,2000 meer dan vorig jaar) en flinke hitte. Over de hele week bezochten ongeveer 100.000 meer mensen Nijmegen dan vorig jaar. „We hebben meer gasten dan ooit en minder incidenten dan ooit", stelt burgemeester Hubert Bruis. - Hubert Bruis, burgemeester De 36-jarige Afghanistan- veteraan Ronald van Dort uit Ridderkerk, die op missie beide benen verloor, kwam gisteren als eerste op de Via Gladiola binnen. Hij was zo vroeg dat de pontonbrug over de Maas bij Cuijk nog niet klaar was. Een speedboot bracht de rolstoeler naar de overkant. Door zijn snelheid kwam deze wan delaar over de finish nog voor dat de eersten van honderddui zenden toeschouwers zich langs de kant hadden geïnstalleerd. Het gejuich was er wel voor Siep (19) en Eeke Swinkels (17) uit Schaijk. Voor dit tweetal was het een emotionele wandeldag. Zij liepen alleen gisteren mee. De twee namen de honneurs waar voor hun vader Theo (56). Vlak voor de Vierdaagse werd bij hem een ongeneeslijke vorm van kanker geconstateerd, waardoor hij niet aan de start kon verschij nen. Siep: „Drie weken geleden dachten ze nog dat pa - die hon derd kilometer per week trainde - glansrijk de Vierdaagse zou be sluiten. Nu is hij patiënt. Heeft hij door een hersentumor nog slechts een paar weken te leven." zaterdag 21 juli 2018 i AA Aan de meet vooral lachende gezichten. FOTO'S ANP Uitgedost als Jack Sparrow haalt deze wandelaar de eindstreep. FOTO ANP Kijk op de site bij De eerste, maar ook laatste lopers die de 102de editie van de Vierdaagse hebben gelopen. Trots, blaren, emoties, Eric Reijnen Rutten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7