BV De Liefde Over gemak en ongemak in een relatie. Lonneke (28) is dol op Rein (27), maar tussen de lakens wil het niet meer vlotten. 5 z Maar de eerste barstjes kwamen toen al in zicht. Want hoeveel Rein en ik ook van eikaars gezelschap genieten, de passie tussen ons werd steeds minder. Zijn behoefte aan seks nam af, en als ik avances maakte, kwam hij meestal met een excuus. 'Dat kan nu toch helemaal niet, Lon!' Na de zoveelste afwijzing stopte ik met proberen, en Rein nam al helemaal nooit het initiatief. Waardoor we nu, na vijfjaar relatie, op het punt staan waarop we nog amper intiem zijn. Ik werd verliefd op Rein omdat hij het evenwichtige, verantwoordelijke type is. Een goeie tegenhanger voor mijn impul sieve karakter. Deze man geeft me de rust en de veiligheid die ik nodig heb, dacht ik. Ik ben creatief, bedenk altijd van alles: het ene moment stort ik me op meubels ontwerpen, de andere keer op schapen hoeden - ik ben snel verveeld en all over the place. Daardoor mis ik een bepaalde basis, die ik bij Rein wel vind. Maar zijn rustige uitstraling heeft ook een andere kant: hij is geen gangmaker, heeft geen uitgesproken mening en stapt niet uit zijn comfortzone. Hij is niet iemand van wie je denkt: daar komt iemand binnen. En in de afgelopen jaren ben ik hem steeds minder aantrekkelijk gaan vinden. Wel superlief, hij is goed voor mij, ik kan hem vertrouwen en op hem bouwen, maar de erotische span ning is weg. We hebben ons seksleven te lang in het slop laten zitten. Natuurlijk hebben we erover gepraat. 2? u/a 5 Zijn ftl Vijf jQar Rein zegt dan dat hij het vervelend vindt, maar vervolgens gebeurt er niks. Relatie therapie of een seksuoloog vinden we te duur en voor een tantracursus staat Rein niet open. Maar ik raak steeds gefrus treerder, ik mis de lust uit het begin van onze relatie, ik wil me vrouw voelen, gewild en begeerd. Of vraag ik te veel? Soms denk ik dat het aan mij ligt, dat mijn verlangens te heftig zijn. Dat ik me erbij moet neerleggen dat Rein en ik al leen nog maar eikaars beste vrienden zijn. Want dat is toch ook veel waard, een man die veel van me houdt, die er altijd voor me is? Tegelijkertijd denk ik: wat is een huwelijk zonder passie? Ik wil Rein voor geen goud kwijt, maar de gedachte dat dit zo nog vijftig jaar doorgaat, kan ik moeilijk verdragen. Misschien is seks het enige punt waarop Rein en ik niet meer bij elkaar passen. Misschien moet ik dat dus buiten de deur zoeken. Waarom niet? Als je vaatwasser stuk is, bel je toch ook een loodgieter? Ik heb een ander probleem waarvoor ik iemand kan laten komen. Ik merk dat ik meer en meer opensta voor de avances van andere mannen, en dat heb ik ook met Rein besproken. 'Waarom lossen we het niet zo op?' heb ik gevraagd. 'Onze relatie is verder per fect, waarom kunnen we seks met ande ren daar niet gewoon los van zien?' Maar Rein heeft er veel moeite mee, omdat hij bang is dat ik vaker dan hij van die 'rege ling' gebruik zal maken. Maar als we de boel willen redden, moet het misschien toch die kant op. Rein en ik houden ons fijne leven met elkaar, onze sterke band, onze dromen, samen onder een dekentje Netflix kijken op de bank - en onze behoefte aan licha melijke intimiteit bevredigen we daar naast. Ik zou ermee kunnen leven. Nu Rein nog." 41 magazine 15 'Ik mis de lust uit het begin van onze relatie' IA O 3 <A lil lil CC lil O 2 n het begin spatten de vonken ervan af tussen ons. Als we naar een afspraak moesten, waren we standaard drie kwartier te laat, omdat we nog in bed lagen. We kon den maar moeilijk van elkaar afblij ven. Na driejaar waren we nog steeds gek op elkaar, dus kochten we samen een huis. H De echte namen van Lonneke en Rein zijn bij de redactie bekend. Wil je ook over je relatie vertellen? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79