HADDEN DE CANADEZEN IN 1945 GEEN WITBROOD EN EIWITPOEDER GEDROPT, DAN HAD IK HIER NU NIET GEZETEN Middellandse Zee had. Bleek ik aan tha- lassemie te lijden, een ernstige vorm van erfelijke bloedarmoede die daar voor komt. Erfenisje van de vader die ik nooit heb gekend." „Het was een Italiaan die éérst met de Duitsers vocht, maar toen het verbond tussen Duitsland en Italië na de dood van Mussolini sneuvelde, door de Duit sers te werk werd gesteld. Samen met wat andere Italiaanse soldaten belandde hij in Hoorn en toen de Duitsers hem aan het einde van de oorlog naar Duitsland wilden verschepen, is hij bij een ont snappingspoging doodgeschoten. Waar om hij wilde vluchten: onduidelijk. Misschien omdat hij verliefd op mijn moeder was. Misschien wist hij dat ze zwanger was." „Dat was een schande. Er werd niet over gepraat. Ook mijn moeder sprak er niet over. Ze ging over tot de orde van de dag. Dat moest ook wel. We hebben het over de oorlogsjaren. Mijn oma en moeder moesten de polder in met een handwa gen om de boeren wat te eten te vragen. Ik ben als hongerwinterbaby gered door de voedseldroppings. Hadden de Canade zen in 1945 geen witbrood en eiwitpoe der gedropt, had ik hier niet gezeten." „Dat kwam pas toen ik beroemd werd en in Italië ging optreden. Toen heb ik Italiaanse journalisten in de hoop op wat meer informatie verteld dat mijn vader Italiaan was, dat hij Peppino Caruso heette en uit Calabrië kwam. Ik kreeg daar tweeduizend brieven op, Caruso bleek een nogal veelvoorko mende naam. Dat waren dan dus weer zoveel reacties dat ik niet wist waar ik moest beginnen. Ik heb het maar laten gaan." „Misschien had ik dat in die tijd wel ge wild, maar nu hoeft het niet meer. Ik heb mijn eigen gezin opgebouwd. Die nieuwsgierigheid is er niet meer." „Nee, ik begrijp haar wel. Zo'n Italiaanse familie is natuurlijk een spannend gege ven." „Een grapje met een kern van waarheid. Want we weten natuurlijk niet wat zo'n zoektocht oplevert. Misschien ook iets minder leuks." „Ik denk wel dat die muzikale mix die journalisten 'typisch George Baker' noe men, iets met mijn vader van doen heeft. Die mandoline, dat fluitje, het ritme. Niet typisch Nederlands." „Ik heb inmiddels ook ouderdoms- diabetes, dus ben gedwongen gezond te leven. Meer slapen. Meer groenten en fruit, 's Ochtends een flinke wandeling. Weinig rock-'n-roll. Ik rook nog wel sigaren. Drie per dag. Eén zonde mag men hebben, toch?" O DEEERSTESCÈNE O VAN ZIJN BOEK „Ik werk niet mee aan de biografie die in september verschijnt. Iedereen weet: zo'n biografie verkoopt alleen als er lek kere krantenkoppen van kunnen worden gemaakt en daar heb ik niet zo'n trek in. Ik schrijf liever mijn eigen boek. Ik weet al wat de eerste scène wordt. Een jon getje, onder tafel, in een klein huis in de Gravenstraat in Hoorn. Dat jongetje hoort flarden uit de radio. De muziek voert hem weg, ver weg..." „O ja? Misschien kan ik hier en daar wat in de tijd op en neer springen. Dat werkt in liedjes ook goed." „Dan moet alles samenvallen: goede band, goede manager, liedjes die bij de tijd passen, beetje geluk. Dat zie ik echt niet meer gebeuren. Wat ik nog wel graag wil, puur voor mezelf: een bluesalbum, vol covers. Want de blues, daar heb ik als liedjesschrijver natuurlijk niks aan toe te voegen. Who Will the Next Fooi Be van Charlie Rich móét erop." „Ik ben een Cadillac. Een karretje waar mee je nog prima voor de dag kunt komen, maar dat je niet meer op zijn staart moet trappen. En het karretje gaat inderdaad dóór - tot hij echt begint te haperen. Heb ik Blanche beloofd. Ik stop als het niet meer om aan te horen is." „Wat moet: Ennio Morricone's Brindisi uit de film Baana. Zo mooi, dat kan ik niet eens uitleggen. En Una Paloma mag best. Als vrolijke afsluiter." II U heeft eerder over uw vader ver teld: het was een Italiaan die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Neder land voor de Duitsers vocht, toch? Uw moeder was ongetrouwd zwan ger. Dat was heftig in die tijd. Toen u opgroeide, werd u vast nieuwsgierig naar uw vader. En als u er hulp bij had gekregen, bijvoorbeeld van zo'n tv-programma als Verborgen Verleden Uw dochter Laura wil nog wel op zoek. Vindt u dat vervelend? U zei: pas maar op, Laura. Straks is het maffia. Heeft u nog iets anders geërfd dan die nare ziekte? Hoe gaat het nu met die ziekte? U moet dat boek niet helemaal chro nologisch opzetten hoor. Dat is saai. Twee van uw liedjes zijn evergreens geworden. Ziet u uzelf anno 2018 nog een keer een wereldhit schrij ven? Uw vriend Henk zei: 'Hans gaat door tot het bittere eind.' Moet Una Paloma Blanca juist wel of juist niet op uw begrafenis gedraaid worden? magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 77