Kermis is plezier, liefde en emotie Datzelfde mengsel van op winding en plezier is pre cies het gevoel dat hij zijn klanten bij JB-Amusement wil meegeven. In de loods in Tilburg, de stad waar gisteren de befaamde tien daagse kermis is begonnen, verzamelt hij zeldzame kermisobjecten. Van fel gekleurde suikerspinmachi nes tot antieke carrousel- paarden en handgemaakte draaiorgels. Jurgen verkoopt en ver huurt ze voor feesten en partijen, samen met een in drukwekkende verzameling moderne Sarah- en Abra hampoppen. Zelf staat hij achter de kassa klaar met een microfoon in zijn hand. Soms schalt zijn stem uit de speakers: „Ja, ja, jongens en meisjes! Daar gaan we weer!" Pronkstukken in zijn ver zameling zijn de botsauto's. Jurgen en zijn vrienden ver bouwen de wagens met scootmobielonderdelen, zodat ze ook op straat kun nen rijden. „Mijn vrouw Ineke (49) en ik zijn in deze wagens getrouwd. Ik heb ze verhuurd aan een jongen die erin reed naar zijn eind- gala, tussen de Ferrari's en Porsches. En aan de Ziggo Dome, toen daar een con cert in kermisthema was. Over een maand gaan ze naar het DeLaMar Theater, waar ze meerijden in de musical Blind Date. Ik ben uitgenodigd voor de pre mière. Leuk dat ik dankzij de botsauto's op de bijzon derste plaatsen kom." Voor Jurgen is zijn verza meling niet alleen kermis- geschiedenis, maar ook een collectie verhalen en herin neringen. „Ik doe dit niet al leen, Ineke helpt mij veel. Als ik zie wat ik door de jaren bij elkaar heb gesprok keld! Deze kermispaarden zijn honderd jaar oud en kreeg ik van een kermis familie, uit liefde. Dit orgel heeft de overleden vader van een vriend gemaakt. Alles hier heeft een bijzon der verhaal." «I Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Voor Jurgen Brants (45) is niets zo magisch als de kermis. De geur van verse popcorn en suiker spin, de gloed van de lichten en de belofte van feest hebben hem als kind gegrepen en sinds dien laat hij niet meer los. JB-Amusement, Dragonstraat 8, Tilburg Teksl SAMUELBOM Foto JOOST HOVING 4| zaterdag 21 juli 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68