23 ■*- n Lindy van Anrooij OVERZOMEREN MET... LINDY VAN ANROOIJ In onze zomerrubriek Overzomeren met.. bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. Wiel-renster Lindy van Anrooij (22) v is een bezige bij die ook in de zomerperiode maar moeilijk stil kan zitten. „Als sportvrouw zou ik mezelf omschrijven als een doorzetter. Qua gezondheid ben ik de afgelo pen jaren al behoorlijk wat tegenge komen, maar hier ben ik iedere keer weer sterker uitgekomen. Ik ver wacht ook veel van mezelf in wed- strijden, soms misschien wel iets te veel, waardoor ik niet snel tevreden ben over eigen prestaties. Maar dat houd je denk ik ook wel scherp. Als privépersoon ben ik erg op mezelf, maar houd ik wel echt van gezellig heid en vrolijkheid. Door mijn om geving word ik soms nog wel als te lief gezien, omdat ik altijd voor ieder een klaar wil staan en daardoor min der aan mezelf denk." „Mijn eerste wereldtitel was in 2014 in het Duitse Zittau. Halverwege het mountainbiken kwam iemand mij heel hard voorbij gereden, waardoor ik voor de tweede plaats aan het rij den was. Eenmaal terug bij de wissel zone zag ik dat er in het 'meidenvak' nog geen fietsen stonden. Toen bleek het een jongen te zijn geweest die me had ingehaald. De jongens waren ge lijk gestart en door de modder had ik het niet goed gezien." „De tweede keer was in 2015 op Sar dinië. Van tevoren verwachtte ieder een dat ik de titel mee naar huis zou nemen, omdat ik toen al drie keer Europees kampioen en één keer we reldkampioen geworden was. Door slecht zwemmen heb ik toen voor het eerst met lopen het verschil moe ten maken. Dit was de zwaarst be zette en bevochten wedstrijd, dus daarom misschien wel de mooiste!" „Na dat WK heb ik besloten te stop pen met de triatlon en ben ik mij vol ledig gaan focussen op het fietsen. 3* rv PASPOORT Hierbij is mijn hoogtepunt tot nu toe het WK veldrijden vorig jaar in Luxemburg. De wedstrijd zelf verliep door een valpartij niet zoals ik ver wacht had, maar het was ontzettend gaaf om mee te mogen maken." „Ik breng veel tijd door met mijn zusje Shirin. Wij kunnen heel goed met elkaar overweg en zijn als het ware vier handen op één buik. We houden er allebei van om een dagje te shoppen, lekker te eten, de natuur en reizen te maken, wat we ook sa men kunnen doen." „Ik ben ontzettend trots op Shirin, of ze nu wint of twintigste wordt. Voor haar wedstrijden ben ik altijd zenuwachtiger dan voor mijn eigen wedstrijden. Onze overeenkomst is dat we allebei echte doorzetters zijn, wat soms ook een valkuil kan zijn. Wel zijn we allebei andere type rensters. Shirin is veel meer een klimster en ben ik meer een klas sieke renster. Shirin rijdt het liefst ieder weekend de Koppenbergcross, terwijl die voor mij eigenlijk iets te zwaar is. Ik rijd liever crossen met wat korte klimmetjes en zand erin." „Deze zomer ben ik samen met mijn ouders eerst naar het WK duatlon en crosstriatlon van Shirin gaan kijken in Denemarken. Daarna zijn we door gegaan op vakantie naar het Garda meer. Hier hebben Shirin en ik eerst een weekje rust gepakt en daarna een Als sportvrouw zou ik mezelf omschrijven als een doorzetter paar mooie ritjes gereden langs het meer. Zo hebben we eerst lekker uit kunnen rusten en echt vakantie kun nen vieren, maar daarnaast ook geno ten van de mooie omgeving op de fiets. Verder ga ik in augustus nog op trainingsstage met mijn crossteam. In de zomervakantie ben ik dus nooit echt veel thuis, maar als ik thuis ben ga ik het liefst lekker naar het strand." „Ik volg de Tour zeker, hoewel dat op vakantie vooral via social media is. Maar als het lukt probeer, ik wel het laatste half uur van de etappe te kij ken. Deze Tour kijk ik vooral naar Antwan en Marco natuurlijk! Als zij thuis zijn, gaan we geregeld een rondje fietsen." „Ik moet eerlijk zeggen dat ik La Course zelf niet gezien heb omdat ik toen het 'rondje Gardameer' aan het fietsen was. Achterafheb ik wel filmpjes teruggekeken en zag het er ontzettend gaaf uit. Een mooie aan winst voor het vrouwenwielren- nen!" zaterdag 21 juli 2018 GO Vier handen op één buik Menno Kole Kapelle Doorzetter Twee wereldtitels Geboren 8 juli 1996 Woonplaats Kapelle Sport wielrennen/veldrijden Lindy van Anrooij op het Gardameer in Italië. „Hier hebben Shirin en ik eerst een weekje rust gepakt en daarna een paar mooie ritjes gereden langs het meer." Shirin Zomervakantie - Lindy van Anrooij Tour de France La Course

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59