'Porseleintje' vindt het genoeg Vaste supporter erbij Sorry, papa moet voetballen 21 zonder een aantal vaste waarden ''u Li''. Bij zijn club Luctor Heinkenszand hoopten ze dat hij er nog een jaartje aan vast zou plakken, maar Leon Bek (32) heeft écht besloten ermee te stoppen. Sinds zijn vijf tiende speelde hij onafgebroken in eerste elftallen, maar nu is het voor de inwoner van Heinkens zand tijd voor andere dingen. „Dat heeft meerdere redenen. De grootste daarvan is mijn dochter tje van ruim twee jaar. Van jongs af aan liet ik altijd alles schieten voor de voetbal, maar ik wil nu ook graag tijd met mijn gezin doorbrengen of eens een week endje weg kunnen gaan." „De promotie met Heinkenszand naar de tweede klasse, een aantal jaren geleden. Ik mag denk ik wel zeggen dat ik in de beslissende wedstrijd, een derby tegen Nieuw- dorp, een hoofdrol had. Ik viel in, we stonden 1-0 achter in de ver lenging. Uit een assist van mij werd het 1-1 en daarna maakte ik zelf de 2-1. Ook de promotie van afgelopen seizoen, met Luctor Heinkenszand, was heel bijzon der. Een nieuwe club, een nieuwe spelersgroep; dat maakte het extra speciaal." „Op persoonlijk vlak waren dat vooral de blessures. Ik was regel matig aan het kwakkelen, dat heeft met zelfs de bijnaam 'Porseleintje' opgeleverd. In teamverband waren er niet echt dieptepunten. Natuur lijk degradeer je wel eens, maar dat hoort bij sport." „Van iedere trainer leer je veel. Serge Beulens was bij Kwaden damme belangrijk, toen was ik nog erg jong en was alles nieuw. Adil Fertoute vond ik op sociaal vlak heel erg sterk. En Stéphane Cépèro vond ik ook een heel fijne trainer." „Het met zijn allen naar een doel toewerken. Vanaf de voorberei ding hetzelfde nastreven en elkaar beter proberen te maken." 'Papa moet voetballen' is geen ex cuus meer in huize Van Gruns ven. Vader Martijn hangt zijn kicksen namelijk aan de wilgen. De honkvaste speler van MZC'11 vindt het mooi geweest en ziet nu kans om zijn voetbalhorizon te verbreden. „Zwart wit gezien omdat ik veer tien jaar in eerste elftallen heb ge speeld en ik het wel mooi ge weest vind. Het is tijd voor an dere dingen. Het is de laatste ja ren druk op mijn werk, ik heb een gezin, een dochter van zes. Nu hoefik op zaterdag niet meer te zeggen: 'papa moet voetballen.'" „Dat zijn twee kampioenschap pen met MZC'11. De eerste onder trainer Adriaan Nieuwenhuijse, in de derde klasse. Dat was zó spannend. Wij stonden tweede, wonnen met 7-1 van Nieuwdorp, maar waren afhankelijk van Ar- nemuiden. Hun wedstrijd liep uit, wij volgden die via de tele foon in de middencirkel. De ont lading toen de titel binnen was, was zó groot. De tweede titel was die onder Alexander van Keulen, in de tweede klasse. Ik had dat seizoen niet veel gespeeld, maar scoorde in de kampioenswed strijd." Vooral de kleedkamersfeer en de spanning ga ik missen „Dit is niet arrogant bedoeld, maar het laatste jaar voor de fusie zijn we met Zierikzee overgestapt naar het zaterdagvoetbal. We dachten: als we kampioen wor den in de vierde klasse, zijn we maar vast in die derde klasse. Dat mislukte. Omdat ik niet in die vierde klasse wilde blijven, gaf ik mijn jawoord aan DFS, toen nog tweedeklasser. Maar we promo veerden uiteindelijk via de na- competitie alsnog. Om die reden, en door mijn werk in het buiten land, ben ik toen tóch gebleven." „Marco Groeneveld is de eerste waar ik aan denk. Hij was trainer bij Zierikzee en ik zat net bij de se nioren. Van hem heb ik veel ge leerd én vertrou wen gekregen. Hij zei meteen: 'jij bent mijn lin ker centrale ver dediger, wat er ook gebeurt.' Ook Adriaan Nieuwen huijse vond ik een fantas tische trainer én sche man." „Vooral de kleedkamersfeer en de spanning. Het met elkaar beleven van en toeleven naar een wed strijd. Zeker als de competitie begint. De voorbereiding en trai ningen kunnen me gestolen worden, haha." „Op het veld voorlopig niet, maar erlangs zeker. Ik ben van plan om MZC'11 te gaan volgen, maar vind het ook leuk om eens ergens an ders te gaan kijken. Bij clubs als Spakenburg bijvoorbeeld, samen met mijn vader. Dat is ook een echte voetbalman." Dennis van den Broeke zegt het leven als actief voetballer vaarwel. Hij heeft bij zijn club FC Axel aan gegeven te stoppen en gaat zich richten op duursporten. En hoe wel ze bij de tweede klasser een speler kwijtraken, hebben ze er een vaste supporter bij. Van den Broeke zal bij zo veel mogelijk thuiswedstrijden langs de lijn staan. „Ik heb twaalf jaar in eerste elftallen ge speeld, ben al 31 en vond het tijd voor iets nieuws. Ik houd naast voetbal ook van duur sporten en heb ervoor gekozen om me daar op te gaan richten. En ik heb weer tijd voor andere dingen. Trainingen en wed strijden miste ik bijna nooit, ik dus ook zelden weg tijdens het seizoen. Maar nu kan dat wel." „De twee kampioen schappen met Terneu zense Boys in de tweede klasse waren erg mooi, het daardoor in de eerste klasse mo gen spelen ook. Toen maal bij. Maar buiten het veld was er één heel groot dieptepunt. In mijn tijd bij Ter neuzense Boys kwam onze ploeggenoot en vriend Arjen Oostdijk om bij een verkeers ongeluk. Dat zijn din gen die je niet vaak meemaakt en die je ook niet wilt meema ken." We degradeerden, maar die ervaring pakje mooi mee een fantasti- was er nog geen top klasse of derde divisie, we voetbalden op het één na hoogste niveau. We degradeerden twee keer, maar de er varing pak je toch maar mooi mee. Ook het kampioenschap in de derde klasse met FC Axel, in mijn eerste seizoen, was een hoog tepunt." „Op het veld ge lukkig niet. De graderen zie ik niet als een diepte punt, dar hoort er nu een- „Het meest recent was dat Cees Houtepen, Bij FC Axel. Op tactisch vlak vond ik hem erg sterk en qua mentali teit scoorde hij ook goed. Bij de Boys heb ik heel fijn samenge werkt met Alexander van Keulen. Hij kan goed met mensen om gaan en weet de juiste balans te vinden." „Vooral de wedstrijd spanning en -ont spanning. En voetbal lers hebben het ook wel eens over 'de kleedkamer'. Dat ga ik ook erg missen." zaterdag 21 juli 2018 GO V-t AMm Naam: Leon Bek Geboren: 13-02-1986 Woonplaats: Heinkenszand Club(s): Kwadendamme, SV Hein kenszand, Patrijzen, Luctor Hein kenszand Waarom stop je ermee? Wat was je hoogtepunt? Leon Bek (r) tijdens zijn periode bij Patrijzen, foto johan van der heijden Heb je een dieptepunt gekend? Van welke trainer heb je het meest geleerd? Wat ga je het meeste missen? Naam: Martijn van Grunsven Geboren: 02-07-1986 Woonplaats: Zierikzee Club(s): Zierikzee, MZC'11 Waarom stop je ermee? Wat was je hoogtepunt? Heb je een dieptepunt gekend? - Martijn van Grunsven Van welke trainer heb je het meest geleerd? Wat ga je het meeste missen? Zien we je nog terug op of langs de velden? Naam: Dennis van den Broeke Geboortedatum: 26- 03-1987 Woonplaats: Axel Club(s): AZVV, Ter- neuzense Boys, FC Axel Waarom stop je ermee? ging Dennis van den Broeke (r) in een van zijn laatste derby's tegen Terneuzense Boys. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Wat was je hoogte punt? - Dennis van den Broeke Heb je een diepte punt ge kend? Van welke trainer heb je het meest ge leerd? Wat ga je het meeste missen? Martijn van Gruns ven in het shirt van Zierikzee, dat later op ging in MZC'11. FOTOIZAAKVERKESTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57