4 O CD Negentig minuten werd een opgave 1 *rï m i T; .r' 20 ZE Dirk Boehlé strandt in tussenronde EK Groene Ster treft oud en nieuw Grochal en Kasse indriver'sseat De voorbereidingen gaan beginnen, maar De meeste voetballers maken zich voorzichtig op voor de voorbereiding, maar een aantal heeft de handen voor het eerst in jaren vrij. Zij zijn gestopt en keren niet terug in het Zeeuwse amateurvoetbal. Vier van hen vertellen over hun motieven, kijken terug én vooruit op een leven zonder voetbal op 1. Beachvolleyballer Dirk Boehlé is gisteravond in de tussenronde van het EK uitgeschakeld. Samen met Steven van de Velde kwam de Hulstenaar iets tekort tegen de Tsjechen On- drej Perusic en David Schweiner: 21-1315-21 15-11. Het Nederlandse koppel werd in de eer ste minuten van het duel compleet wegge speeld. De Tsjechen kwamen in Rotterdam razendsnel op een 8-o-voorsprong. In de tweede set was het duo veel overtuigender. De 21-15-zege beloofde veel goeds voor de be slissende, derde set. Maar hierin hadden de nummers veertien van de wereldranglijst toch weer de overhand. Via 8-4 werd het 15-11. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen krijgen komend seizoen in de eredivisie een mix van oud en nieuw tegenover zich. Groot macht 't Knooppunt is geen tegenstander meer. De KNVB zegde het lidmaatschap op vanwege 'een integriteitsrisico'. Deze maand werd de club in verband gebracht met betalin gen uit het criminele circuit. Nieuwe tegen standers zijn Tigers Roermond, White Stones en Zeemacht. In het 33ste zomeravondtoernooi in Oostka- pelle pakten schaker Joey Grochal en dammer Daaf Kasse de hoofdprijs. Joey Grochal stak in een bloedvorm en won zeven partijen op rij. Het was al de vierde opeenvolgende toernooi zege voor de Goesenaar in Oostkapelle. Maar ten Westerweele en David de Feijter werden tweede en derde. Dammer Daaf Kasse moest alleen remise toe staan tegen de latere nummer twee, Peter Schunselaar, en Jan van Beeck. Jeroen de Jonge eindigde net als vorig jaar als derde. In totaal namen er in Oostkapelle 30 schakers en 24 dammers deel. Tour Oefenduel Lacrosse tekst Daniël Vervelde Na een mooie loopbaan, die hem zelfs bij RBC Roosendaal bracht, stopt Mervin Niemantsverdriet met voetballen. Daarmee komt een voetballeven vol hoogtepun ten tot een einde. Maar de Soubur ger zal zijn gezicht zeker laten zien langs de lijn en sluit een terugkeer bij een lager elftal niet uit. „Samen met mijn vrouw ga ik een sportzaak beginnen. Daardoor houd ik zo weinig tijd over, dat ik deze keuze heb gemaakt. Daar naast kreeg ik steeds meer last van verschillende pijntjes, negentig minuten voetballen werd ook steeds meer een opgave voor mij. Ik heb dat allemaal bij elkaar opge teld en ben zo tot dit besluit geko men." „Dat zijn er meerdere. Bijvoor beeld dat ik bij RBC Roosendaal heb gevoetbald en met die club in veel verschillende stadions heb mogen spelen. Daarnaast heb ik bij RBC ook een kampioenschap mo gen vieren in de A-junioren. Bij Kloetinge heb ik ook een mooie tijd gehad. Samen met mijn vrien den uit Vlissingen speelde ik bij Kloetinge 1 in de hoofdklasse. Aan de overkant, bij Axel, heb ik ook een mooie tijd gehad. Een een kampioenschap bij de senioren ontbrak nog op mijn lijst. Die kwam er uiteindelijk met RCS, in het eerste jaar nadat we waren overgestapt naar het zaterdagvoet bal. We scoorden drie seizoenen 4, op rij ook meer dan honderd keer. Dat is denk ik uniek. Hopelijk ben ik nu geen hoogtepunten verge ten, haha." „Met Vlissingen promoveren naar de tweede klasse en het seizoen daarna direct weer degraderen was een dieptepunt. En de afgelo pen twee jaar zijn we met RCS steeds net het kampioenschap misgelopen." „Dat vind ik een moeilijke vraag. Van Diederik Hiensch, samen met In het voetballen zelf ga ik de derby's het meeste missen Joost Folmer, heb ik zeker heel veel mogen leren. Met Michel Leonhart heb ik ook hele fijne tijden gehad en het was super om samen met John Bentschap Knook alles af te mogen sluiten." „Vooral de uitjes met RCS. Maar in het voetballen zelf ga ik de derby's het meeste missen. Mooie wed strijden, met veel mensen langs de kant." „Langs de velden hoop ik zeker. Ik wil wel wedstrijden van RCS t gaan bekijken. Daarnaast zit mijn oudste zoon op voetbal en hoop ik dat mijn jongste zoon dat ook gaat doen. En misschien dat ik in de toekomst in een lager elftal ga spe len, als er tijd over is." zaterdag 21 juli 2018 A Dirk Boehlé moest zich gisteren gewon nen geven op het EK. fotoronspeijer/anp BEACHVOLLEYBAL A Groene Ster (I) speelt komend seizoen opnieuw tegen asv Lebo. foto lex de meester ZAALVOETBAL Eredivisie: Asv Lebo, FC Eindhoven, ZVV Eind hoven, FC Marlène, Futsal Apeldoorn, Groene Ster Vlissingen, Hovocubo, TPP, Tigers Roer mond, ZVV Volendam, White Stones en Zee macht. DENKSPORT 5 Antwan Tol- hoek (Yerseke, 54ste) en Mar- co Minnaard (Wemeldinge, 59ste) liggen nog vijf plaat sen uit elkaar in de Tour de France. Tol- hoek verloor gisteren dik twee minuten. I De voorver koop voor het voetbalduel Goes-Panathi- naikos (woens dag, 19.30 uur) is gestart bij In- tersport Goes, Intersport Erik (Middelburg) en Sport Point de Bie (Vlissin gen). Volwas sen betalen 8 euro, kinderen 4; aan de kas sa 10 en 5 euro. 22 Jorrit Duininck uit Kloetinge is 22ste gewor den met het Nederlands team tijdens het WK la crosse in Israël. Hij verloor gis teren met Oranje het duel van Nieuw- Zeeland (6-10) in de strijd om plaats 21. O CL GO Het is mooi Naam: Mervin Niemantsverdriet Geboren: 23 oktober 1986 Woonplaats: Oost-Souburg Clubs: RCS, RBC Roosendaal, Kloetinge, Vlissingen, Axel Waarom stop je ermee? Wat was je hoogtepunt? A Mervin Niemantsverdriet (r) in het shirt van Kloetinge. fotowillem MIERAS Heb je een dieptepunt gekend? Van welke trainer heb je het meest geleerd? - Mervin Niemantsverdriet Wat ga je het meeste missen? Zien we je nog terug op of langs de velden? -»*•/ Itfifc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56